Баймаханова Назерке Тәжетқызы, Информатика пәні мұғаімі, «№114 орта мектебі»



жүктеу 41.75 Kb.
Дата17.04.2018
өлшемі41.75 Kb.
түріСабақ

Баймаханова Назерке Тәжетқызы,

Информатика пәні мұғаімі,

«№ 114 орта мектебі» КММ

Қызылорда облысы,

Жалағаш ауданы,

Қаракеткен ауылы


«Биші Робот» жобасы және берілген тапсырмалар бойынша командалық жұмыс


Сабақ мақсаты

Роботтың қозғалыс теориясын, үлкен және орташа мотордың қозғалысы, Рульдік Басқару блогы.EV3-ге алғашқы бағдарламаны жасау арқылы роботтарды қозғалту, билету

Күтілетін нәтиже

Берілген тапсырмаларды шешу үшін оқушылардың топта жұмыс жасауы.

Сілтемелер

Интернет желісі, «Робототехника» презентациясы, макеттер, дайын программалар желісі

Қолданылатын әдіс тәсілдер

Акт, топтық, өзара бағалау


Ресурстар

Дидактикалық материалдар, таратпалар, жұмыс дәптері, бағалау парақтары

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Басы

  • Оқушылармен сәлемдесу

  • Сыныпты түгелдеу

  • Үй тапсырмасын тексеру

Алдыңғы сабақта өтілген

тақырыптарға шолу


Тест тапсырмасын беру

(10 сұрақ)

Бағалау балл беру арқылы

EV3-ге бағдарламасының элементтерін еске түсіру /3 мин/
Сабақтың мақсатымен таныстыру;

Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу /2 мин/

1топ «Үшбұрыштар»

2 топ «Төртбұрыштар »

3 топ «Көпбұрыштар»


Оқы, таныс, талқыла/10 мин/

3 топқа тапсырмалар таратылады. Топпен бірлесіп оқып талқылайды Топтар бір- бірін бағалайды.






«Сергіту сәті»/ 5 мин/

Көнілді әуен арқылы билеу
Топпен жұмыс /15 мин/
«Биші робот» тапсырмасы.

Топтар бір -бірін бағалайды.



Мұғаліммен амандасады, сабаққа даярлау

2.2 тақырып

«Қозғалыс дегеніміз не? EV3-ге алғашқы бағдарламаны жасау. Үлкен моторлардың қозғалысы: Рульдік Басқару блогы.»

Интерактивті тақтамен жұмыс.Тест тапсырмасын белгілейді.


EV3-ге бағдарламасының атқаратын қызметін, жұмыс жасау жолдарын айтады


Оқушылар сабақтың мақсатымен танысады;

Топқа геометриялық фигуралар арқылы бөлінеді.


4-оқушы


4-оқушы

4-оқушы
Роботтарды қозғалту үшін EV3-ге бағдарламасында жұмыс жасайды, сақтайды, көрсетеді.

Роботты қозғалтатын бағдарламаның кодын жазады.

Жобаны практикалық тұрғыдан қолданады.


Екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау

Қорытынды

Сұрақтар қою арқылы қорытындылау. «Иә, жоқ» ойыны

Сұрақтарға ауызша түрде жауап береді

Бағалау

2 мин

Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады және топтар бір-бірін бағалайды

Әр топтан белсенді оқушы балдық жүйе

Үйге тапсырма

1 мин

EV3-ге алғашқы бағдарламаны жасау. Үлкен моторлардың қозғалысы: Рульдік Басқару блогы.

EV3-ге алғашқы бағдарламаны жасау. Үлкен моторлардың қозғалысы: Рульдік Басқару блогы. тақырыбына байланысты дайындалып келу

Кері байланыс

2 минут

Оқушылардың бүгінгі сабақтан не түсінгендерін, білгендерін, қандай нәтижеге жеткендігін білу

Стикерге пікірін жазады

Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Алтын күз Атырау облысы Атырау қаласы Махамбет ауданы Алға орта мектебінің Шағын орталық топ
2018 -> Ысқақова Айнұр Жанболатовқызы, СҚО, Ақжар ауданы, Айсары ауылы, «Айсары негізгі мектебі»
2018 -> Қуыршақты шомылдыру
2018 -> Жарманың өнімдерінің құрамында
2018 -> Мектеп: №46 жобб мектебі Мерзімі: 5. 01. 2018ж №7 Мұғалім Митанова г сынып «Г» Оқушылар саны 12 Тақырып
2018 -> Сабақ тақырыбы: «Дәнекерлеудің мәні қызметі және түрлері»


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет