Центральна районна бібліотека імені івана франкажүктеу 0.81 Mb.
бет1/7
Дата14.04.2018
өлшемі0.81 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7


ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА

ВІДДІЛ ДОВІДКОВО-БІБЛІОГРАФІЧНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ РОБОТИ
.

К

КИЇВ*2012

Від укладача

Бібліографічний покажчик присвячений великому спортивному святу – футболу «Євро-2012».

Зібрані матеріали стануть не лише спогадом, екскурсом в минуле, а ознайомлять з досвідом, здобутим Україною під час підготовки та проведення ЧЄ з футболу 2012 року. Гостинність та доброзичливість нашого народу, краса нашої української землі залишили яскраві враження у гостей та вболівальників чемпіонату, які мали чудову нагоду під час Євро-2012 переконатися, що Україна — сучасна європейська держава.

Адресується вболівальникам Євро-2012 , туристам, усім, хто любить і шанує футбол.

Укладачі: О. Іоаніді, І. Радомська

Відповідальна за випуск

та редакція: Г. Брагарник

© Центральна районна бібліотека імені Івана Франка

Відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи
Чемпіонат Європи з футболу 2012 року (пол. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012; офіційно УЄФА Євро 2012; UEFA EURO 2012™ Poland-Ukraine) – 14-й чемпіонат Європи, фінальна частина якого відбулася в Україні та Польщі з 8 червня по 1 липня 2012 року. Чемпіонат Європи з футболу 2012 року став першим подібним турніром, проведеним в країнах Східної Європи. У фіналі чемпіонату на НСК «Олімпійському» в Києві збірна Іспанії захистила титул чемпіонів Європи й удруге поспіль завоювала Кубок Анрі Делоне, перемігши з рахунком 4:0 збірну Італії.

У турнірі взяли участь 16 збірних команд країн Європи. Польща та Україна кваліфікувалися до фінальної частини чемпіонату автоматично на правах господарів турніру. Ще 14 команд здобули право виступати у фінальній частині в кваліфікаційному раунді, що відбувався з 11 серпня 2010 до 15 листопада 2011 року. Для збірної України домашнє Євро – 2012 стало першим в її історії.

Матчі чемпіонату проходили на восьми стадіонах: чотирьох у Польщі та чотирьох в Україні. Відкриття чемпіонату відбулося 8 червня на Національному стадіоні у Варшаві, де в першому матчі зіграли збірні Польщі та Греції. Фінальний матч пройшов 1 липня на НСК «Олімпійському» в Києві.

З метою належної підготовки та проведення ЄВРО-2012, Польською та Українською футбольними асоціаціями на прохання УЄФА створено дві самостійні структури — Місцеві організаційні комітети (МОК) «ЄВРО 2012–Польща» та «ЄВРО 2012–Україна».

28 березня 2008 року Угодою між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про співробітництво під час організації фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу УЄФА ЄВРО–2012 створено спільний Українсько-Польський Комітет.

МІСТА – ГОСПОДАРІ ЄВРО – 2012


Київ

Київ  - столиця України. Головний політичний, соціально-економічний, транспортний та науковий центр країни. Є окремою адміністративно-територіальною одиницею – до складу Київської області адміністративно не входить. Місце знаходження центральних органів влади України, посольств іноземних держав, штаб-квартир більшості підприємств та громадських об'єднань, що працюють в Україні.


Заснований у VII ст. н. е. Був столицею полян, Русі, Київського князівства, Української народної республіки, Української Держави та Української радянської соціалістичної республіки. У наш час є найбільшим містом країни і сьомим за чисельністю населення в Європі. Станом на 1 грудня 2011 року у Києві проживало 2 812 521 особа. Разом з передмістями утворює Київську агломерацію з сукупним населенням близько 4 мільйонів мешканців. Один з найстаріших історичних центрів Східної Європи та християнства – Софійський собор – та Києво-Печерська лавра внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Найвідомішій футбольний клуб – «Динамо» (Київ).

За матеріалами сайту: http://ukraine2012.gov.ua/citys/Kyiv/

Львів


Львів - місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, вважається столицею Галичини та Західної України. За чисельністю населення - сьоме місто країни (станом на 1 січня 2011 року у Львові проживало 760 026 осіб). Найвідоміший футбольний клуб - „Карпати"(Львів).

За матеріалами сайту :http://ukraine2012.gov.ua/citys/Lviv/

Донецьк

Донецьк (до 1924 та в 1941–1943 роках – Юзівка, у 1923 – Троцьк, у 1924–1941 та 1943–1961 роках – Сталін, Сталіне, Сталіно) – місто в Україні, адміністративний центр Донецької області. Населення 977 257 осіб. Формує міську агломерацію з чисельністю населення близько 2 млн. мешканців. Свою сучасну назву місто отримало від назви регіону – Донецького басейну, власне від Донецького кряжу, названого так у зв'язку з його розміщенням уздовж ріки Донець.

Донецьк сьогодні – великий промисловий та фінансовий осередок Східної України, «шахтарська» столиця України, центр найбільш економічно розвиненого регіону України. Це розвинений мегаполіс, у якому сконцентровані високий промисловий і науковий потенціал, працюють робітники й фахівці високої кваліфікації, розвинена інфраструктура й виробнича база. Донецьк утворює агломерацію з населенням понад 1,7 млн. мешканців. Економіку міста становлять 200 промислових підприємств із обсягом виробництва понад 50 млрд. грн. і понад 20 000 підприємств малого й середнього бізнесу, на яких зайнято близько 180 тисяч донеччан. Найвідоміший футбольний клуб – «Шахтар» (Донецьк).

За матеріалами сайту :http://ukraine2012.gov.ua/citys/Donetsk/

Харків

Харків – місто на сході України, адміністративний центр Харківської області. Населення – 1 446 тис. осіб, площа міста – 306 км². Друге за кількістю населення місто України, з грудня 1919 по червень 1934 – перша столиця УРСР. Великий науковий, культурний, промисловий і транспортний центр України, був третім індустріальним центром в СРСР після Москви та Ленінграда. 60 науково-дослідних інститутів, 30 вищих навчальних закладів, 8 музеїв, міська картинна галерея, 7 театрів, 80 бібліотек. Найвідоміший футбольний клуб – «Металіст» (Харків).За матеріалами сайту : http://ukraine2012.gov.ua/citys/Kharkiv/


Варшава


Варшава (пол. Warszawa) – столиця Польщі з 1596 р.(1,7 млн.мешканців).Порт на річці Вісла; міжнародний аеропорт Окенцє. Машинобудування (автобудування, електротехнічне та ін.), металлообробка і металургія, хімічна, парфумерна, поліграфічна, легка промисловість. Університет (1818). Національний музей, археологічний музей, «Театр Великі», «Театр Польські», «Театр народови» та ін. Міжнародний музичний фестиваль «Варшавська осінь» (з 1956). Перші поселення на території сучасної Варшави відносять до X століття. На початку XV – XVI століть столиця Мазовецького князівства, в XVI – початку XIX століть – всієї Польщі, в 1807 – 13 роках – Варшавського князівства, з 1815 р. – Королівства Польського (у складі Російської імперії). Після сильних руйнацій під час 2-ої світової війни відновлені: Старе місто, королівський замок XVI–XVII століть, багато костелів, палаци і парки; ансамбль Маршалковської вулиці (1960-ті рр.). Історичний центр Варшави належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Відомі футбольні клуби – «Легія» і «Полонія».

За матеріалами сайту : http://ukraine2012.gov.ua/citys/Warsaw/

Гданськ

Гданськ – місто на півночі Польщі, розташоване на березі Гданської затоки, у гирлі ріки Вісла, центр Поморського воєводства. Населення – 463 тис. мешканців. Разом із Гдинею і Сопотом утворює міську агломерацію – так зване, Тримісто (пол. Trójmiasto, Труймясто) з населенням понад 1 мільйон мешканців.

Найвідоміший футбольний клуб – «Лехія».За матеріалами сайту :http://ukraine2012.gov.ua/citys/Gdansk/


Вроцлав


Вроцлав (по л. Wrocław, чеськ. Vratislav, лат. Wratislavia або Vratislavia, нім. Аудіо Breslauопис файлу, угор. Boroszló) – місто в Польщі, історична столиця Сілезії. До 1945 року мало назву Бреслау. Одне з найбільших (четверте за чисельністю населення) і найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства. Популярний туристичний центр, що зажив слави «польської Венеції», розташований на ріці Одрі та 4-х її притоках, численних каналах, через які перекинуто понад 100 мостів. Найвідоміший футбольний клуб – «Шльонськ» (Вроцлав).

За матеріалами сайту :http://ukraine2012.gov.ua/citys/Wroclaw/


Познань

Познань – місто в центральній частині західної Польщі, на ріці Варта, адміністративний центр Великопо- льського воєводства і однойменного повіту. Познань – одне з найстаріших польських міст, найдавніше місто Великої Польщі, великий торгівельний, промисловий й освітній центр Польщі. Найвідоміший футбольний клуб – «Лех» (Познань).

За матеріалами сайту : http://ukraine2012.gov.ua/citys/Poznan/

ФУТБОЛЬНЕ ЄВРО НАБЛИЖАЄТЬСЯ
На підготовку до проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 країни-господарі витратили набагато більше грошей, ніж господарі попередніх турнірів (Португалія використала близько € 4 млрд на чемпіонат 2004 року, Австрія та Швейцарія — близько € 1 млрд на чемпіонат 2008 року) через гіршу, порівняно з західноєвропейськими попередниками, інфраструктуру міст-господарів і країн загалом (стадіони, готелі, дороги).

Україна станом на кінець 2011 року витратила близько 115–140 млрд. гривень (близько € 12 млрд) на підготовку до чемпіонату Європи. Польща, за деякими оцінками, на проведення турніру – до 80 млдр. злотих (близько € 20 млрд).

УЄФА планує отримати від турніру 1 млрд. 355 млн євро, що лише на 4 мільйони більше, ніж від чемпіонату Європи 2008. Після жеребкування групового раунду в грудні 2011 засоби масової інформації підрахували, що під час турніру набагато більше зароблять українські міста, де у груповому раунді гратиме низка збірних, що мають заможніших уболівальників (Англія, Нідерланди, Німеччина), а в польських містах гратимуть збірні, чиї вболівальники є одними з найбільш ощадливих (Хорватія, Чехія, Греція). Портал «Віртуальна Польща» (пол. Wirtualna Polska) оприлюднив прогноз: у Польщі вболівальники витратять 900 млн злотих (200 млн євро або 1,9 млрд гривень), в Україні — 1,5 млрд злотих (330 млн євро або 3,5 млрд гривень).

М'яч

Adidas Tango 12 — офіційний м'яч чемпіонату Європи з футболу 2012, представлений в київському Палаці мистецтв, у п'ятницю 2 грудня 2011 року, під час жеребкування фінальної стадії. Він став 11-м офіційним м'ячем для чемпіонатів Європи від компанії Adidas. Розробка моделі тривала два роки.


М'яч широкому загалу представив визначний український олімпієць Сергій Бубка.
Монети
З нагоди чемпіонату Європи з футболу 2012 в Україні були випущені в обіг монети:
Обігові

Номінал: 1 гривня.

Діаметр: 26,0 мм.

Маса: 6,8 г

Товщина: 1,85 мм.

Метал: алюміній і бронза.

Роки чеканки: 2012.

Художник: Дем'яненко В. А.

Скульптори аверсу – Дем'яненко В. А., реверсу – Іваненко С. В.
Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 р. — обігова пам'ятна монета звичайної якості номіналом 1 гривня, випущена Національним банком України, присвячена важливій спортивній події — Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який буде проведено в Україні та Польщі у 2012 році. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012.

Монету введено в обіг 1 березня 2012 року.Пам'ятні

Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 (золота монета)


Номінал: 500 гривень.

Діаметр: 80 мм.

Маса: 500 г

Гурт: гладкий із заглибленим написом.

Метал: золото.

Роки чеканки: 2011.

Художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій.

Скульптори: Дем'яненко Анатолій, Дем'яненко Володимир.
Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 р. — пам'ятна золота монета номіналом 500 гривень, випущена Національним банком України, присвячена важливій спортивній події — Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який буде проведено в Україні та Польщі у 2012 році. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012.

Монету введено в обіг 16 грудня 2011 року. Вона належить до серії «Спорт».


Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012


Номінал: 5 грн.

Діаметр: 35,0 м.

Маса: 16,54 г.

Тираж: 100 000 штук.

Метал: нейзильбер.

Художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій.

Скульптор — Дем'яненко Володимир.

Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012 — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена важливій спортивній події — Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу, який буде проведено в Україні та Польщі у 2012 році. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012. Монету введено в обіг 23 грудня 2011 року. Вона належить до серії «Спорт».

Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Харків.


Номінал: 5 гривень.

Діаметр: 35,0 мм.

Маса: 16,54 г

Гурт: рифлений.

Метал: нейзильбер.

Роки чеканки: 2011.

Художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій.

Скульптори: Атаманчук Володимир, Іваненко Святослав.

Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Харків — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена важливій спортивній події — Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу 2012, окремі фінальні ігри якого відбудуться в Харкові. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012.

Монету введено в обіг 23 грудня 2011 року. Вона належить до серії «Спорт».
Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Львів.

Номінал: 5 гривень.

Діаметр: 35,0 мм.

Маса: 16,54 г.

Гурт: рифлений.

Метал: нейзильбер.

Роки чеканки: 2011.

Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Львів — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена важливій спортивній події — Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу 2012, окремі фінальні ігри якого відбудуться в Львові. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012.

Монету введено в обіг 23 грудня 2011 року. Вона належить до серії «Спорт».

Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Донецьк.

Номінал: 5 гривень.

Діаметр: 35,0 мм..

Маса: 16,54 г.

Гурт: рифлений.

Метал: нейзильбер.

Роки чеканки: 2011.


Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Донецьк — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена важливій спортивній події — Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу 2012, окремі фінальні ігри якого відбудуться в Донецьку. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012.

Монету введено в обіг 23 грудня 2011 року. Вона належить до серії «Спорт».
Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Київ.

Номінал: 5 гривень.

Діаметр: 35,0 мм.

Маса: 16,54 г.

Гурт: рифлений.

Метал: нейзильбер.

Роки чеканки: 2011.

Художники: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій.

Скульптор — Атаманчук Володимир.
Фінальний турнір чемпіонату Європи з футболу 2012. Місто Київ — пам'ятна монета номіналом 5 гривень, випущена Національним банком України, присвячена важливій спортивній події — Фінальному турніру чемпіонату Європи з футболу 2012, окремі фінальні ігри якого відбудуться в Києві. Монета є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012.

Монету введено в обіг 23 грудня 2011 року. Вона належить до серії «Спорт».
 1. Україна. Закони. Про внесення змін до законів України «Про здійснення державних закупівель» та «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні: закон 2008 р. № 18 // Уряд. кур'єр. – 2008. – 23 янв. – C. 5.
 1. Україна. Кабінет Міністрів. Деякі питання Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу: постанова від 16 січ. 2008 р. № 18 // Уряд. кур'єр. – 2008. – 23 янв. – C. 5.
 1. Україна. Кабінет Міністрів. Про внесення змін у додатки 1-3 до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу: постанова від 9 листоп. 2011 р. № 1160 // Офіц.вісн.України. – 2011. – № 88. – C. 74– 84.
 1. Україна. Кабінет Міністрів. Про затвердження порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для виконання боргових зобов’язань за кредитами, залученими під державні гарантії, що використовуються для розв’язання завдань та здійснення заходів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу: постанова від 26 січ. 2011р. № 69 // Уряд. кур’єр. – 2011. – 5 лют. (№22). – С. 20.

۞۞۞

 1. Київ. Міська Рада (Голова – О. Попов ). Про затвердження концепції здійснення санітарноо очищення теритоторії міста Києва під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу: розпорядження №666 від 24 квіт. 2012 р. // Хрещатик. – 2012. – 15 трав. (№64). – С.6. – ( Документ: Вип. №33 ).

۞۞۞

 1. Болховер Д. Футбол как модель бизнеса / Д. Болховер, К. Брэди. – Донецк : Баланс Бизнес Букс, 2005. – 336 с.
 1. Бондар Ю. Футбольне сафарі / Ю. Бондар. – К. : Дельфін, 2010. – 152 с.
 1. Валь А. История футбола / А. Валь. – М. : АСТ, 2003. – 144 с.
 1. Деревянко Б. Ф. Мяч круглый, поле зеленое...: статьи, обзоры и размышления о футболе / Б. Ф. Деревянко; сост. А. В. Мазуренко. – Одесса: Астропринт, 2008. – 488 с. 1. Зусин В. Я. Футбольная этика и этикет : учеб. пособие / В. Я. Зусин, В. В. Николаенко. – Мариуполь : Рената, 2012. – 286 с.
 1. Кращі футбольні клуби Європи / О. В. Іванов та ін.. – Х. : Фактор, 2009. – 192 с.
 1. Легкий Л. Історія світового футболу / Л. Легкий. – Тернопіль : навч. кн. – Богдан, 2010. – 576 с.
 1. Пилипчук П. Футбольні постаті Львова / П. Пилипчук. – Л. : Галиц. вид-во спілки, 2008. – 160 с.
 1. Соломко В. В. Футбол / В. В. Соломко, Г. А. Лісенчук, О. В. Соломко. – К. : Олімп. л-ра, 2005. – 294 с.
 1. Таліновський Б. Х. Зірки світового футболу / Б. Х. Таліновський, А. В. Франков, О. В. Фришко. – Х. : Фактор, 2011. – 192 с.
 1. Каталог: download
  download -> Педагогиканы ң жалп ы негіздер І
  download -> Бағдарламасы «Білім берудегі инновациялар: бағдарлар мен үрдістер»
  download -> Бақылау күндері: 3-28 қазан – жоо-ның үздік оқытушысы – 2016 байқауының факультетішілік кезеңін өткізу. 31 қазан
  download -> Қазақстанның ежелгі тарихы
  download -> Конкурсқа 23-31 шілдеге дейін; Студенттер қатарына 28 тамызға дейін
  download -> Хайдаров есқайрат ерболатұлы XX ғасырдың басындағы қазақ ұлттық-демократиялық жастар қозғалысы: тарих және тағылым
  download -> Баға ұсыныстарын сұрату тәсілі арқылы «ҚазАгроҚаржы» АҚ Атырау облысы бойынша филиалына арналған
  download -> Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Павлодар мемлекеттік педагогикалық институты АҚпараттық хат павлодар мемлекеттік педагогикалық институты
  download -> Хабарландыру


  Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет