Метаплан – тиха дискусія або розмова-плакатжүктеу 17.87 Kb.
Дата11.05.2019
өлшемі17.87 Kb.
түріЛекція

МЕТАПЛАН
Для висвітлення теми «Відносини між НАТО та Росією» пропонується міні-лекція з мультимедійною презентацією (20 хв.) або (та) відео-фрагмент «Росія і НАТО: міфи і реальність» з фільму «НАТО: свій чи чужий?».

Надалі для обговорення взаємин Росія–НАТО–Україна рекомендуємо використати техніку метаплану.Її сутність – створення графічної ілюстрації дискусії на тему що задана. Це «тиха дискусія» або розмова-плакат.

Метаплан використовується для обговорення суперечливих, важких справ та для вирішення конфліктів. Головне його завдання полягає не в тому, аби показати хто правий, а в тому, аби побачити якнайбільше аспектів цієї проблеми.

Мета метаплану – спокійний аналіз питання та зосередження на пошуку спільного рішення. Учасники розглядають та аналізують проблему, намагаються її оцінити, формулюють погляди та думки, пропонують різні рішення.

Техніка метаплану полягає в тому, що під час дискусії її учасники спільними зусиллями створюють плакат, який стає графічним скороченням дискусії. Замість того, аби брати в ній участь, вони записують свої думки щодо порушених питань на папері (заданої форми та кольору) у вигляді коротких речень.
Робота проходить у малих групах.

Кожна отримає аркуш паперу блокноту фліп-чарту, кольоровий папір-самоклейку (стікери або скотч і ножиці), фломастери.

Надалі розпочинається дискусія в групах (30 хв.) відповідно до схеми метаплану.

Завдання: учасники гри згідно наведеної у схемі послідовності відповідають на запитання «як є?», «як повинно бути?», «чому не так, як є?». При цьому вони приклеюють біля кожного питання свої стікери визначеного кольору (одне питання – один колір) з власним формулюванням (повинно бути коротким – як гасло). Кожен формулює ту тезу, яку вважає за необхідне оприлюднити. Потім вони впорядковуються групою.Н


Увага!

Все, що записується на плакаті, має бути узгоджено і прийнято всіма членами групи. Метаплан не припускає суперечки не з теми, вживання неточних формулюваньадалі – черга висновків. Вони поділяються на такі, «що від нас залежить» та на такі, «що від нас не залежить». Відповідно формулюються і записуються дві колонки.

На завершення гри представники груп демонструють плакати, відповідають на питання інших учасників, пояснюють незрозумілі фрагменти. Під час обговорення можна змінювати плакат, корегувати записи, переносити стікери до іншої сфери.


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет