Міжнародні правила змагань по Мондіорингужүктеу 0.63 Mb.
бет1/5
Дата27.04.2019
өлшемі0.63 Mb.
  1   2   3   4   5

Міжнародні правила змагань по Мондіорингу

Зміст


 1. ВСТУП

 2. ДІКОЙ

 3. ПРАВИЛА

1. Представлення (вихід на старт)

2. Загальні інструкції до всіх вправ

3. Команди відкликання по закінченню вправи

4. Загальні інструкції

Загальні настанови

Умови для участі в змаганнях по Мондіорингу

Організація змагань

Судді змагань

Майданчик змагань

Логістика

Жеребкування

Біла собака (показова собака)

Ласощі

Кийок ( бато )Команди

Нарахування балів

Функції та обов’язки суддів


 1. ВПРАВИ НА СЛУХНЯНІСТЬ

 1. Рух поруч без швори

Оцінювання вправи

Штрафні бали 1. Відсутність провідника

Оцінювання вправи

Штрафні бали 1. Відсилання вперед

Нарахування балів

Опис вправи

Оцінювання вправи

Штрафні бали 1. Комплексні вправи

Нарахування балів

Опис вправи

Оцінювання вправи

Штрафні бали 1. Відмова від ласощів

Опис вправи

Оцінювання вправи

Штрафні бали


 1. Апорт

Опис вправи

Оцінювання вправи

Штрафні бали


 1. Пошук предмету

Опис вправи

Оцінювання вправи

Штрафні бали


 1. Стрибки

 1. Стіна

Визначення висоти і балів

Опис вправи 1. Стрибок у довжину

Визначення висоти і балів

Опис вправи 1. Бар’єр

Визначення висоти і балів

Опис вправи

Оцінювання вправи

Штрафні бали ( загальні для 3 стрибків)

Штрафні бали ( окремо для бар’єра)


 1. Вправи захисту

 1. Лобова атака з кийком

Розподіл балів

Опис вправи

Нарахування балів

Штрафні бали 1. Лобова атака з додатковим приладдям

Опис вправи

Нарахування балів

Штрафні бали


 1. Вільна атака

Розподіл балів

Опис вправи

Нарахування балів

Штрафні бали 1. Перервана атака

Розподіл балів

Опис вправи

Нарахування балів

Штрафні бали 1. Пошук і супровід

Розподіл балів

Опис вправи

Нарахування балів

Штрафні бали для пошуку та супроводу 1. Захист провідника

Опис вправи

Нарахування балів

Штрафні бали


 1. Охорона предмету

Опис вправи

Нарахування балів

Штрафні бали


 1. ТАБЛИЦЯ БАЛІВ

VIII. СТРИБКИ – ТЕХНІЧНИЙ ПЛАН

 1. Бар’єр

 2. Стіна

 3. Стрибок у довжину

 1. СКОРОЧЕННЯ

Х. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Вступ (передмова)

Мондіоринг був створений представниками різних країн Європи і Америки, які хотіли об’єднати різновиди вже існуючих національних спортивних програм для собак, і розширити об’єднання ентузіастів робочих собак, як початківців, так і досвідчених кінологів. Метою є – стати видовищем для глядачів, грою з достатнім рівнем складності для учасників, і змаганням для підготовлених ентузіастів.

Щоб провести змагання з Мондіорингу, вам знадобиться огороджений майданчик обладнаний різними матеріалами, захисний костюм(и) для фігурантів, які будуть партнерами для собак і господарів, та судді, що визначать найкращу команду собака-господар за встановленими правилами. Ці правила стосуються процедури суддівства, визначення порядку виконання вправ, штрафних балів за зроблені помилки.

Щоб бути доступним для як змога більшої кількості ентузіастів, Мондіоринг повинен мати чіткий опис, бути простим на практиці, і прозорим в суддівстві. Судді повинні пам’ятати про намір, який став мотивацією для організації цієї програми, у разі виникнення невідповідності у правилах. Понад усе вони мають поважати ідею цих правил і заборонити будь яке неправомірне тлумачення, що може завдати шкоди собаці.

Метою Мондіорингу є підкреслити здатність собак до роботи, якість їхнього тренування, контроль господаря, і особливо генетичну спадковість собак.

Програма складається з трьох дисциплін в наступному порядку:


 1. Вправи на слухняність

 2. Вправи на стрибки

 3. Вправи на хватку

Порядок вправ буде однаковим для всіх учасників.

Примітка: Правила Мондіорингу було перекладено кількома мовами, і можуть виникати розбіжності у перекладах. Якщо такі розбіжності виникають, правила французькою мовою слугуватимуть зразком.

ІІ. Дікой

Хотіли б надати коротку історичну довідку і зазначити, що фігурант називався «АПАЧ», «Злодій», «Опудало». В Америці вживається термін “Decoy” (дікой) “Helper” (помічник). Кожен з цих термінів несе в собі філософію мистецтва тренування і було б дуже цікаво додати до цього списку терміни, що використовуються в Німеччині, Іспанії, Голандії, Італії або Швейцарії, якщо вони відрізняються. Щоб спростити назву «decoy» (дослівно людина, що допомагає) ми користуємось скороченням H.A. Якщо порівнювати з назвами « мисливська собака» або «захисна собака», що показують пряме значення цих слів, «дікой» лише вдає, що атакує собаку, захищає себе, або краде довірений собаці об’єкт.

Насправді дікой, як було зазначено попередньо, є партнером собаки і господаря. В той же час він повинен бути і супротивником, тому що має співпрацювати з суддями на змаганнях, допомагати суддям правильно оцінити собаку.

Якщо дікой поводить себе доволі пасивно, то він стає лише тренажером для відпрацювання хватки. Якщо ж він виконує своє призначення - допомогти суддям оцінити потенціал собаки, то він має насправді протистояти тварині. Свідомо чи несвідомо він ризикує поводити себе по різному з різними собаками.

Його призначення досить складне, і він повинен завжди виконувати все на високому спортивному рівні. Не аналізуючи технічного боку роботи дікоя, зазначимо три золотих правила, які ніколи не можна зневажати:


 1. Дікой мусить бути абсолютно неупереджений

 2. Він ніколи в будь якому разі не повинен завдати собаці болю.

 3. Він завжди повинен поводити себе так, як і без захисного костюму, і завжди використовувати свою прудкість і техніки ухиляння, загрози, обману, щоб захистити себе або вплинути на собаку.

Дікой ні в якому разі не повинен бити собаку кийком. Якщо він користується пістолетом, то стріляти він має в повітря під кутом 45 градусів.

На початку лобової атаки, дікой завжди має знаходитись на відстані 10-20 метрів від початкової точки вправи на центральній лінії атаки.

НА початку вільної атаки , Дікой завжди знаходиться на відстані 10 метрів від початкової точки вправи на центральній лінії атаки. Дікою заборонено говорити і наказувати собаці голосом ( жести дозволені).

У разі використання рідини, дозволяється лише вода.

Суддя відповідальний за роботу Дікоя, і Дікой повинен підкорятись його правилам.

Для 2 і 3 рівнів два Дікоя розділять виконання вправ за вибором судді. На 1 рівні працювати може лише один Дікой.

Вибір дікоїв відбувається за правилами країн-учасників змагань.

Ш. ПРАВИЛА

1. Представлення ( Вихід на старт)

Всі провідники мусять бути присутніми на виступі Білої собаки та бути відповідно вдягненими. Будь які заохочення ( ласощі чи іграшки) заборонені і будуть каратись виключенням зі змагань.

Провідник виходить на майданчик з собакою, на запрошення Помічника судді рингу. Далі він слідує за Помічником судді до суддівського столу, щоб представитись судді, з собакою на команді «поруч» без швори, нашийника та наморднику. Він визначить початкову довжину і висоту для стрибків. Також він зазначить як саме буде кликати собаку на відстані – голосом або свистком.На 3 рівні, провідник обирає конверт із зазначеним різновидом першого Нападу з втечею. Не відкриваючи його, він передає конверт судді, який буде єдиною особою, яка знає зазначене завдання до початку виконання собакою ( чи це буде просто напад і втеча чи перерваний напад і втеча (див. опис завдання нападу)). Суддя мусить зазначити на таблиці балів, до початку, чи це Перерваний напад 1 чи 2. У випадку, якщо є двоє суддів, то різновид знають двоє осіб.

На рівні ІІ і ІІІ провідник обирає пронумеровану дерев’яну палицю призначену для Пошуку предмету, собака в цей час знаходиться позаду і не повинна бачити палицю. Провідник може тримати палицю в руках максимум 5 секунд нічого з нею не роблячи, щоб не з’явилось ніякого запаху від даного предмету. Провідник кладе палицю в порожню кишеню. Заборонено просовувати в кишеню руки в той час, коли кладете туди палицю. Стояти потрібно спиною до собаки.

2. Загальні інструкції до всіх вправ.

Провідник повертається до Помічника судді, який проводить його на початкову точку кожної вправи, що знаходиться приблизно в 3 метрах від Лінії виходу. Підготовка собак дозволяється перед лінією підготовки в 3 метрах від Лінії виходу.Підготовка має бути стриманою і короткою, і не може проводитись після сигнального ріжка, що проголошує вихід на початкову позицію на Лінії виходу. Недотримання першого сигналу руху на Лінії виходу призведе до відрахування 2 балів. Провідник матиме 30 секунд, наданих суддею, щоб вивести собаку на позицію Лінії виходу. Якщо провідник не встигне за 30 секунд, вправа буде анульована. Провідник може дати лише одну команду для початку( сидіти, лежати, стояти відповідно до вправи). Далі можливо дати ще одну команду ( не рухатись, місце, стояти), щоб зафіксувати собаку в певному положенні. Будь яке повторення цих команд (місце чи стояти) розглядається як додаткова команда і карається зняттям 1 балу. Якщо провідник змушений дати 5 додаткових команд, вправу буде анульовано, навіть якщо він вкладається в 30 секунд.

Щойно провідник і собака стоять у визначеному місці Лінії виходу, суддя дає наступний сигнальний ріжок, який проголошує початок вправи і провідник дає відповідну початкову команду, перед якою можна вжити ім’я собаки. Будь які інші, невідповідні команди призведуть до покарання.


 1. Команда відклику наприкінці вправи.

Є два типи команди відклику, відклик на відстані і ближній відклик (1 метр або ближче). Ближній відклик розглядається як команда «поруч» ( до ноги).

Всі команди відклику на відстані можуть подані голосом або свистком. Провідник мусить проінформувати суддю під час представлення, як саме команда буде подана, провідник мусить дотримуватись зазначеного типу команди відклику на відстані, за зміну типу команди будуть зніматись бали. Всі ближні команди відклику повинні подаватись голосом.

В незалежності як подається команда чи то голосом, чи то свистком, відклик має бути коротким, і даватись без вагань. Повторна команда розглядається як додаткова і крається зняттям балів.

Дозволяється лише одна команда відклику. За будь яку додаткову команду будуть зняті бали ( див. вправи). У разі непокори собаки, яке потребуватиме додаткових команд, провідник втрачає кілька балів у Загальному враженні.

Так само, якщо собака продовжує кусати більше 5 секунд наприкінці атаки, в незалежності чи була подана команда відклику, чи ні, буде знято 10 балів за відклик, не враховуючи балів Загального враження які можуть бути зняті на розгляд судді.

Собака, що не повернувся до свого провідника протягом зазначеного часу втрачає 10 балів, які даються в цій вправі за повернення. На 1 рівні провідник може залишити собаку вартувати дікоя, замість відклику наприкінці вправ атаки. Провідник має поінформувати суддю про це під представлення. Якщо протягом 30 секунд після подачі першої команди відклику собака продовжує кусати в усіх атаках, суддя може попросити провідника взяти собаку на швору та залишити майданчик. Якщо провідник рухається без дозволу, щоб зупинити собаку на атаці, після першої команди відклику в будь яких вправах нападу, суддя попросить взяти собаку на швору і залишити майданчик. В обох випадках собака буде дискваліфікований і втратить всі зароблені бали. « Дискваліфікація» буде зазначена в листку балів.4 – Загальні інструкції

Загальне враження

Якщо суддя вирішить, що виступ не показав всі можливості, то він може присудити штрафні бали в розмірі до 10% від зароблених балів в даній вправі. Це стосується також будь якої невідповідної поведінки учасника до, під час, або після виступу. Розмір штрафних балів визначає суддя.

Будь яке втручання або спілкування учасника і судді під час виступу суворо заборонено, окрім випадків інформування суддів про хворобу свою або собаки. Це карається 10 штрафними балами в заліку Загального враження. Якщо такі дії повторюються, учасник вибуває зі змагань.

Штрафні бали за Загальне враження знімаються з загальної суми балів, зароблених учасником.

У разі серйозних порушень, суддя може виключити учасника зі змагань і конфіскувати його книжку балів. Він також надішле детальну доповідь про інцидент до Національного комітету та Голові регіональної кінологічної спілки.

Умови участі в змаганнях по Мондіорингу.

Провідник повинен мати книжку балів завірену організацією чи особами, що відповідають за участь у змаганнях Мондіорингу в його країні. До участі допускаються всі породи собак. Собака повинна мати родовід, завірений кінологічною спілкою, що визнається Міжнародною кінологічною Федерацією. Для участі в змаганнях допускаються собаки не молодше 12 місяців. Всі собаки повинні скласти визнаний іспит на соціалізацію і мати ветеринарний паспорт.

Щоб мати допуск на змагання ІІІ рівня собака повинна пройти наступні стадії;

-кваліфікацію на І рівень двічі заробивши від 160 до 200 балів і

-кваліфікацію на ІІ рівні двічі заробивши від 240 до 300 балів

Якщо провідник бажає зупинитись на певному рівні, він може залишатись на цьому рівні стільки забажає. Також провіднику дозволено брати участь у змаганнях ІІ рівня настільки часто, наскільки він вважає за необхідне, до тих пір, доки собака не набере 300 балів, необхідних для участі в змаганнях ІІІ рівня.

Собака може починати змагання з Мондіорингу на тому рівні, на кому він бере участь у змаганнях з національного ринга в своїй країні. Собака, який бере участь в національних рингових змаганнях ( відбіркових/регіональних для національного чемпіонату) в своїй країні у найвищій категорії повинен починати безпосередньо з ІІІ рівня Мондіорингу.

Згідно правил МКФ кобелі, які беруть участь в Мондіорингу повинні мати два нормальних яєчка, що повністю опущені в мошонку.

Щойно майданчик буде підготовано для проведення змагань, вихід туди строго забороняється для всіх учасників, а порушення карається виключенням зі змагань.

Використання електричних, строгих та корегуючи нашийників на майданчику та в місцях підготовки собак біля майданчику є причиною для дискваліфікації.

Організація змагань

Організації, що хочуть організувати змагання мусять готуватись дуже ретельно і приділити увагу найменшим деталям. Вони повинні надавати найповнішу інформацію всіма доступними способами, організаціям, що займаються координацією в різних країнах, для успішного втілення проекту з іноземними учасниками.Суддівська колегія змагань

Суддівська колегія складається з одного або більше кваліфікованих суддів, яким будуть допомагати обрані декої. Максимальний робочий час для одного судді – 9 годин на день.

Організація мусить обрати Помічника судді, який має добре знати програму та правила суддівства. Також необхідно мати одного або двох компетентних секретарів для безперешкодної роботи на змаганнях. Стіл для суддів повинен бути розташований таким чином, щоб суддя міг звідти спостерігати за роботою на рингу.

Організатори обов’язково мусять надати як мінімум двох помічників на майданчик, які будуть пересувати обладнання, перешкоди для стрибків, кидати шматочки їжі та інше.Майданчик для змагань

Розмір майданчика для змагань має бути не менше ніж 60м х 40м і не більше ніж 5000 м.кв. Поле має бути ґрунтове, не дуже жорстке, не заасфальтоване, і не засипане гравієм. Особливу увагу треба приділяти очистці поля від об’єктів, що можуть поранити собаку. Майданчик повинен мати відповідну огорожу по всьому діаметру. Повинно бути мінімум 2 входи – один для провідників з собаками і один для дікоїв.

Майданчик може мати тематичне оформлення. Тему обирає клуб-організатор змагань.

Організатори відповідальні за розмітку (маркування) поля змагань. Обов’язково позначити стартову точку для кожної вправи. Для вправи «Охорона предмету» позначаються два концентричні кола діаметром 2м і 5 м. Для вправи на стрибки чітко позначаються стандартні кутові зони на землі біля Стіни, бар’ера та снаряду для стрибка у довжину. Для вправ « Без провідника» та « Відмова від ласощів» відкрита зона «схову» повинна розташовуватись таким чином, щоб провідник міг бачити собаку протягом виконання вправи.

Для вправи « Відсилання» проводиться лінія довжиною 20 м, паралельно до точки початку вправи, і позначається двома прапорцями ( або підпірками) з кожного кінця. З двох боків на відстані 5м від кожного прапорця позначаються 2 перпендикулярні лінії довжиною 1 м для окреслення оптимальної зони руху. Вісь траєкторії ( центральна лінія) повинна бути в центрі поля змагань (діагоналі не дозволяються) та вільної від сторонніх предметів, що можуть відволікати собаку. Конусні позначки можуть бути оформлені згідно теми змагань.

Логістика змагань

Організатори змагань повинні надати в розпорядження суддів наступне:6 аксесуарів для атаки

1 перешкоду для атаки (див. правила)

6 місць для схову для Пошуку і супроводу + 1 пересувне місце для схову

3 предмети обладнання для стрибків ( згідно плану в правилах)

6 предметів для апортування

ласощі (див правила)

Дерев’яні бруски для пошуку (15х2х2см)

2 пістолети з набоями 6мм(потрійний заряд) або 9 мм

Прапорці для Перерваної атаки

Офіційні листки оцінювання

1 або 2 предмети для відволікання у вправі Відсутність провідника

3 чи 4 предмети на Охорону предмету. Бажано, щоб предмети відповідали темі змагань.

Судді обирають предмети для відволікання і аксесуари для атаки зранку в день змагань. Під час виконання вправи Білою собакою, суддя повинен уважно ставитись до вибору аксесуарів ( які ніколи не мусять бути схожими на предмети для охорони). Організатори повинні забезпечити виступ Білої собаки на кожен рівень і кожен день змагань. Для оголошення сигналу «початок» використовується ріжок. Свисток заборонено використовувати, тому що сигнал свистком може використовуватись провідниками для підкликання собаки.

Зона відпочинку для дікоїв під час перерв повинна бути закритою зоною. Це приміщення розташовується щонайменше 5 м від майданчику для змагань, щоб собаки не могли визначити присутність дікоїв. Заборонено розташовувати контейнери з водою на полі змагань або по периметру, щоб не відволікати собак. Під час підготовки до вправи « Пошук» місце схову має бути винесено за межі поля, щоб провідник з собакою могли там знаходитись. Там можливо розташувати контейнери с водою, щоб провідник міг добре напоїти собаку.Жеребкування

Клуб-організатор проводить жеребкування для визначення послідовності виступів учасників. Жеребкування вправ можливе, але не є обов’язковим і визначається на розсуд суддів ( не зважаючи на присутність чи відсутність провідника). Але на ІІІ рівні змагань вправи на захист ніколи не повинні починатись ні з Пошуку, ні з Нападу і втечі. Початкова позиція ( сидіти,лежати,стояти) в Комплексі вправ визначається жеребкуванням. Також можливим, але не обов’язковим є жеребкування для вправ Відсутність провідника.Біла Собака

Виступ Білої Собаки є обов’язковими для виконання перед початком кожного рівня змагань. Всі учасники мають бути присутніми на виступі Білої Собаки.Ласощі

Ласощі мають бути різноманітні і відповідного розміру ( максимальний розмір – кулак). Це можуть бути як сире, так і приготоване м’ясо, риб’ячі голови, сир, сухі пиріжки, цукор і та інші. Будь які кістки та сира свинина суворо заборонені. ( через ризик заразитися вірусом Айзіка)Кийок

Кийок повинен бути бамбуковим, розділеним на чверті, 60-80см завдовжки і 20-30мм в діаметрі. Кийок не може відкриватись віяломЗахисний костюм дікоя

Костюм повинен ефективно захищати дікоя, і бути досить еластичним, щоб не перешкоджати рухам і бігу природнім способом. Захісний костюм не може ніяким чином бути смішним, не повинен мати надто широкі рукава, або бути надто твердим для захвату. Костюм має дозволяти захват собакою щонайменше на 7 см вглибину, а ширина в собачій пащеці повинна складати від 3-5см. Дікою заборонено змінювати костюми і підлаштовувати його під собаку.

Команди

Команди надаються рідною мовою провідника відповідно до правил. Будь які команди розділені паузою, відклик або спроба зупинити собаку розглядаються як додаткові команди.Суддівські відомості

Відомість має бути розроблена згідно офіційного зразка і містити всі інструкції стосовно змагань. На кожен рівень надається окрема відомість. Під час змагань кожна собака отримує 3 відомості, 1 оригінал і дві копії. Оригінала віддається суддям, копія – провіднику після оголошення результатів, і друга копія зберігається у організаторів змагань.Функції та обов’язки суддів.

Судді для роботи на змаганнях уповноважуються офіційними організаціями кожної країни-учасниці. Якщо суддівське журі складається більш ніж з 1 судді, вони будуть судити разом. Судді повинні бути компетентними і чітко дотримуватись правил.

Судді повністю контролюватимуть і нестимуть відповідальність за всю діяльність на змаганнях, і особливу увагу буде приділено регулюванню роботи дікоїв на всіх рівнях. Вони призначають визначені штрафні бали за чітко видимі помилки з суворою відповідністю до правил. Кожний штрафний бал відповідає помилці, нечіткому виконанню собакою задачі, або порушенню, що скоїв провідник. Всі провідники, навіть початківці, зобов’язані знати правила і регуляції, і знати за що нараховуються штрафні бали.

Рішення судді є визначним, у випадках не зазначених у правилах. Лише судді мають право керувати змаганнями. Всі вправи виконуються під їхнім наглядом. Вони дають сигнальній ріжок, що проголошує початок кожної вправи. Судді повинні забезпечити рівні умови для абсолютно всіх собак. Суддівські умови мають буди однаковими для всіх учасників.

Судді підраховують, заносять у відомість і підписують всі бали, зароблені собакою. Відомість вивішується через 15 хвилин після кожної вправи.Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет