Мухамеджан Куралай Алиевнаның әдебиеттік оқу пәнінен қысқа мерзімді сабақ



жүктеу 37.35 Kb.
Дата22.04.2019
өлшемі37.35 Kb.
түріСабақ

Сәтбаев қаласының № 1 мектеп – гимназиясы» КММ

бстауыш сынып мұғалімі

Мухамеджан Куралай Алиевнаның

әдебиеттік оқу пәнінен

қысқа мерзімді сабақ жоспары
Кабинет: № 2

Мерзімі: 27.09.2016

Уақыты:

Тақырыбы: «Тайбурылдың шабысы» («Қобыланды батыр» жырынан үзінді)

Мақсаты: оқушыларға халық ауыз әдебиеті оның ішінде батырлар жырына тоқталу. Отанды қорғау, елін сүю батырлар жырындағы басты қасиеттердің бірі екенін ұғындыру. Адал, шыншыл болуға тәрбиелеу.

Көрнекілігі: ноутбук, тірек сызбалар, аудиожазба, А4, А3 қағаздары, маркерлер, бағалау парақшасы, рефлексия, стикер, бейнесюжет
Сабақ барысы:


Мазмұны

Мұғалімнің іс – әрекеті

Оқушының іс – әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

-ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

-топтастыру

Ж Ы Р сөзін түрлі түсті қағазға жазып, таңдату


-оқушылар топ-топпен тұрып бір-бірінің қолдарынан ұстап:
Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.


-оқушылар өздеріне ұнаған түстерін таңдап, әрпіне қарай топтасып отырады

Ноутбук

Түрлі түсті әріптер



Қызығушылықты ояту

-тірек сызбамен жұмыс
ертегі аңыз айтыс

халық ауыз әдебиеті

жаңылтпаш бесік жыры


шешендік сөздер батырлар жыры


-тірек сызбаны түсіндіріп, ережелерін айтады

тақта, тірек сызбалар

Мағынаны тану

-«Тайбурылдың шабысы» аудиожазба тыңдату
-Оқулықпен жұмыс

-жетекші сұрақтар қойылады:

А) Қобыланды батырдың тұлпары қалай аталады?

Ә) жырда қандай тау аттары кездеседі?

Б) жырдан Тайбурылдың шабысын күшейтіп сипаттаған жерін тауып оқы


-«Тайбурылдың шабысы» аудиожазба тыңдайды
-оқулықпен жұмыс

-қойылған жетекші сұрақтарды оқулықтан тауып оқиды



аудиожазба

оқулық


Ой толғаныс

-топпен жұмыс

1-топ: Қ О Б Ы Л А Н Д Ы

(әр әріпке сөз жаздырту)

2-топ: Венн диаграммасын толтыру

(Қамбар батырдың қасқа аты мен Қобыландының Тайбурылын салыстыру)

3-топ: оқулықтан үзіндіні оқып, есте қалған сөздерді жазу



-топпен жұмыс

1-топ: Қ О Б Ы Л А Н Д Ы

(әр әріпке сөз жазады)

2-топ: Венн диаграммасын толтыру

(Қамбар батырдың қасқа аты мен Қобыландының Тайбурылын салыстырады)

3-топ: оқулықтан үзіндіні оқып, есте қалған сөздерді жазады



А4, А3 қағаздары, маркерлер, жұмыс дәптер

Үйге тапсырма беру

-«Тайбурылдың шабысы» жырдан үзіндіні мәнерлеп, түсініп оқу

-«Тайбурылдың шабысы» жырдан үзіндіні мәнерлеп, түсініп оқып келеді

оқулық

Бағалау

-бағалау парақшаларын таратады

-бағалау парақшасын толтырады

Бағалау парақшасы

Қорытынды

Кері байланыс (рефлексия)

-Сонымен, батыр деп кімді айтамыз? Батыр болу үшін не істеу керек?

Бүгінгі бейбіт күннің батыры деп кімдерді айтуға болады?

-«Батыр бала» бейнесюжет көрсету

«Көңілді күн» рефлексиясы

-күн, бұлтты күн, жаңбырлы күнге оқушылар сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, жабыстырту



-«Батыр бала» бейнесюжет көреді

-оқушылар стикерге сабақтан алған әсерін жазып, өзіне ұнаған күнге жабыстырады



бейнесюжет

Күн, бұлтты күн, жаңбырлы күн, стикер



Каталог: uploads -> konspekt -> literatyra
literatyra -> ҰрпақҚА Ұран болған ұлы жеңІС! Мерекелік іс-шараның мақсаты
literatyra -> Сабақтың көрнекілігі: әнші құстар, тордағы құстардың, туған ауланың, қаласының суреттері. Сабақтың барысы
literatyra -> Тақырыбы: Денелер
literatyra -> Сабақтың тақырыбы : Абай Құнанбайұлы ұлы суреткер Сабақтың мақсаты
literatyra -> Интеллектуалдық ойыны Мақсаты
literatyra -> Задачи: Личностные
literatyra -> Сабақтың тақырыбы 11. 02. 15 Диқан баба Мақсаты
literatyra -> Сабақ тақырыбы: Жіңішке дауысты дыбыстар.Әнші төлдер
literatyra -> Сабаќтыњ таќырыбы: Жыр патшылыѓыныњ


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет