Оқулық, Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі Жағымды ахуал туғызу



жүктеу 25.87 Kb.
Дата08.05.2018
өлшемі25.87 Kb.
түріОқулық


Математика

Күні: Сыныбы: 4

Тақырыбы:

Екі таңбалы санға көбейту және бөлу

Мақсаты:

Санды қосындыға көбейту және бөлу тәсілдерін пысықтау.

Бағалау

Бармақ арқылы бағалау,бағдаршам,суммативті бағалау.

Нәтижесі

Санды қосындыға көбейту және бөлу тәсілдерін пысықтайды.

Әдіс-тәсілдер

Жеке-дара, топтық, ұжымдық




Көрнекілігі

Оқулық,




Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

Жағымды ахуал туғызу



өздеріне, бір-біріне сәттілік тілейді.

Үй тапсырмасын тексеру




Жаңа сабақ.

1. a) ABCD тік төртбұрышы неше шаршыдан құрастырылғанын әр түрлі тәсілмен есептеп шығар.



Бірінші тәсіл. Жазып көрсет: әр жолақшада неше көк және қызыл шаршыдан бар; осындай неше жолаңша бар? Жолақтардың барлығында неше шаршы бар?

Екінші тәсіл. Жазып көрсет: әр бағанда неше шаршыдан бар: барлығы неше баған бар; бағандардың барлығында неше шаршы бар?

ә) (4+2) • 3 жөне 3 • (4+2) өрнектерін оқы. Көбейткіштерді салыстыр. Не байқадың?

б) Суретті және жазуларды пайдаланып, өрнектердің мәндерін есептеп табу тәсілдерін түсіндір:

(4 + 2) • 3 = 6 • 3 = 18 және 3 · (4 + 2) = 3 • 6 = 18 және

(4 + 2)-3 = 4·3 + 2· 3= 3·(4 + 2) = 3· 4 + 3· 2 =

= 12 + 6 = 18 = 12 + 6 =

2. Әрбір өрнектің мәнін екі түрлі тәсілмен есептеп шығар:


  1. • (7 + 10) ꞊ 85 6 • (20 + 300) ꞊ 1920 7 • (400 + 8000) ꞊ 58800

3. Тиімді тәсілмен есептеп шығар:

  1. (28 + 72) ꞊ 1500 25 • (4 + 400) ꞊ 10100 39 • (547 + 453) ꞊ 39000

4. Әр баған мысалдарындағы есептеу тәсілдерін салыстыр. Не байқадың? Жазуды жалғастыр:

а) 35 • 14 = 35 • (10 + 4) = 490 16 • 20 = 16 • (2 • 10) = 320

35 • 40 = 35 • (4 • 10) =1400. 16 • 12 = 16 • (10 + 2) =192

ә) 25 • 40 = 25 • (4 • 10) = 1000 45 • 200 = 45 • (2 • 100) ꞊ 9000

25 • 42 = 25 • (40 + 2) =1050 25 • 400 = 25 • (400 + 40) ꞊ 10000

5. а) Үш өңірде 11 898 көл бар. Ш: 11898 – (1896+356 + 1896) ꞊ 7750

Көкшетау өңірінде 1896 көл,

Солтүстік Қазақстан -? одан 356 көл артық,

Қостанай өңірінде ? көл бар?

ә) Атырау өң 2150 көл бар, Ш: (2150-1186)꞊ 964

Семей өң -? 1186 көл кем, 964 + 784 ꞊1748

Ақтөбе 784 көл артық. 2150+964+1748 ꞊ 4862

Үш өңірде барлығы - ? көл бар? Ж: барлығы 4862 көл

6. а) 24 кг : 3 кг · 40 кг ꞊ 320кг

ә) 24 кг : 6 кг · 40 кг ꞊ 160кг

7. а) 16 дм2 ꞊ 4дм ә) 64 дм3 ꞊ 4дм

8. Салыстыр:

12 • 5 ꞊ (10 + 2) • 5 10 • 7 + 7 ≤ 13 • 7

10 • 4 + 6 • 4 ꞊ (10 + 6) • 4 10 + 8 • 5 ≤ (10 + 8) • 5


Шығармашылық тапсырма.

Тиімді төсілмен есепте: 37 • 59 + 41 • 37 + 63 • 59 + 41 • 63 ꞊ 2183+1517+3717+2583 ꞊ 10000



Бағалау

Кері байланыс .



Сабақ соңында оқушылардың жинаған стикерлерін санау арқылы жиынтық бағалау жүргізу. Бағдаршам арқылы бағалау.Бүгінгі сабақ ұнады ма?

Рефлексия.



Үйге

тапсырма


№ 9 амалдарды орында және тексер


Өз бетінше есептеп жазу

.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> 1 қыркүйек – Білім күніне арналған Сыңғырла, күміс қоңырау
attachment -> «А. Имановтың жастарды патриоттық және азаматтық тәрбиелеу негізі ретіндегі рөлі» Карашинова Алмагүл Серікбайқызы
attachment -> Б. С. Батешова, Т. Н. Малдыбаев
attachment -> Сабақтың тақырыбы: «Қауіпсіз ғаламтор»
attachment -> Сабақтың түрі: Жаңа білімді хабарлау Уақыты: 90 мин Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақтың тақырыбы: ежелгі тас дәуірі Сабақтың мақсаты
attachment -> Сабақтың атауы XX ғасырдағы қазақ әдебиеті жалпы шолу Мақсаты Күтілетін нәтиже
attachment -> Туєан жер, алтын бесіік
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Ибрагим Бегімхан Керімханұлы Қазақ әдебиеті, 9-сынып Тақырыбы: Қожа Ахмет Йасауи «Диуани хикмет»


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет