Позакласний західжүктеу 68.57 Kb.
Дата10.04.2019
өлшемі68.57 Kb.

Позакласний захід

7 клас


Тема. Віртуальний музей доброти

Мета: розвивати особистісну, полікультурну, комунікативну, соціальну та творчу компетентності семикласників, уміння узагальнювати, робити висновки, пов’язувати виучуване з життям; сприяти процесу формування гуманістичного світогляду через створення умов для самовираження; виховувати ціннісні орієнтири, активну життєву позицію.

Обладнання: ілюстрації, відеофрагменти, виставка художніх творів, вислови, пам’ятки, аудіофрагменти

Тип заходу: творча майстерня

Місце проведення: актова зала ліцею

Підготовча робота

підготовка приміщення для проведення:

проводиться в актовій залі, яка прикрашена висловами;

семикласники об’єднуються в групи:

актори готують інсценізації уривків;

сценаристи допомагають учителеві в написанні сценарію заходу, у відборі відео та аудіофрагментів;

дизайнери займаються оформленням висловів на плакатах.

Вислови на плакатах:

Доброта і скромність – ось дві якості, що ніколи не повинні втомлювати людину. (Роберт Льюїс Стівенсон)

Не роби людині того, чого не бажаєш собі. (Конфуцій)

Життя дається людині на добрі справи. Доброта краща за красу. (Генріх Гейне)

«Добрые души - это сады, добрые мысли - это корни, добрые слова - это цветы, добрые дела - это фрукты, позаботьтесь о своем саде и берегите его от сорняков, заполните его светом добрых слов и добрых дел».( Генри Уодсворт Лонгфелло)


Перебіг заходу

І. Організаційний момент.

1. Вступне слово вчителя.

– Сьогодні ми з вами у творчій майстерні. У помічники пропоную взяти мислення, увагу до слова, творчість і фантазію. Ми вчитимемося спостерігати, думати, відчувати, робити висновки, а ще - творити. А творити ми будемо музей.ІІ. Формування продуктивної пізнавально-творчої атмосфери.

  1. Евристична бесіда.

  • Які музеї ви знаєте?

( Нещодавно учні побували в краєзнавчому музеї, у музеї скловиробів Костянтинівського індустріального музею)

  • Наш музей незвичайний, віртуальний. Ми були у музеях, де дізнавались про різні професії чи історію рідного краю, але ніхто ще ніколи не бував у музеї, присвяченому моральним категоріям: чуйності, щирості, порядності тощо.

  • А якій категорії буде присвячений наш музей, ви дізнаєтесь, якщо відновите слово на слайді.

(? сердечність, душевність (синоніми); kindness (англ.), freundlichkeit (нім.), Не шукай красоти, а шукай ____(укр. прислів’я); чутливе, дружнє ставлення до людей (тлумачення); іменник, жіночий рід, І відміна, абстрактне).(Слайд1)

– Отже, ми створюватимемо Музей доброти.(Слайд 2)2.Виступ учнів-дослідників із повідомленням про етимологію слова доброта.

У Давній Русі слово "добрий" мало значення "міцний", "сильний". Пізніше "доброта" означало "краса", а "добро" - "багатство", "домашній скарб". Етимологічний словник української мови підкреслює генетичну спорідненість форм добрий, добро із словами на означення "хоробрий", "міцний", "корисний", "граціозний".ІІІ. Мотиваційний етап.

1.Ціннісно – орієнтаційні настанови учням.

– Зробити світ трохи кращим властиво кожному з нас. Ті, які сидять у цій залі, мабуть, іноді задумувалися про своє подальше життя, про своє майбутнє. Кожен хоче жити добре, красиво. Але не потрібно забувати в той же час про свою душу. Дбаючи про матеріальне, не забувайте про духовні цінності.

(Звучить поезія у виконанні учениці)

Не говори про доброту,

Коли ти нею сам не сяєш,

Коли у радощах витаєш,

Забувши про чужу біду.

Бо доброта не тільки те,

Що обіймає тепле слово,

В цім почутті така основа,

Яка з глибин душі росте.

Коли її не маєш ти,

То раниш людяне в людині.

Немає вищої святині,

Ніж чисте сяйво доброти.

– А музеї – саме такі духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам'ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові. Є своєрідним містком між нашими душами та світом. (Слайд 3).2.Створення психологічних умов підготовки школярів до творчої діяльності.

1.Метод «Долоня» (очікування учнів від заходу)

(Обвести долоню на аркуші паперу. На кожному пальчику написати відповідь на питання «Чого я очікую від заняття?» Відповіді зачитуються вголос.)ІІІ. Навчально – творча діяльність учнів. Подорож кімнатами віртуального музею

1. Слово вчителя.

– Доброта – це не просто моральна риса, це вміння жити й радіти життю, це не слабкість, як модно сьогодні вважати, а сила. Тож давайте спробуємо створити віртуальний музей Доброти, щоб кожний міг знайти в ньому те, чого бракує: тепло, спілкування, співчуття. Робити добро слід завжди, бо той, хто не відчуває приязні до інших, руйнує передусім самого себе. Зла людина постійно обкрадає себе, втрачаючи здатність по-справжньому радіти, сміятися, любити. І якщо з юних літ не привчитися тамувати в собі роздратування, недовіру, злість, душа може скам’яніти.

2.Метод символічного бачення (перша виставкова зала «Асоціативна»).

– Ви бачите, що наші зали ще порожні. Наше завдання: заповнити зали експонатами.а) Візуалізація концепту «доброта» учнями.

– Візуалізуйте слово «доброта». ( Учні пояснюють свій вибір).

– Я теж хочу додати свій експонат до 1 зали.

б) Перегляд мультфільму.

в) Вирішення пізнавального завдання за змістом побаченого.

– Кого ви побачили в мультфільмі?

– Яку проблему порушують автори-мультиплікатори? (боротьба добра і зла)


  • Із якими творами асоціюється цей фільм?

– Згадайте імена літературних героїв, які так чи інакше пов’язані з поняттям доброти, вибором між добром і злом. (Маленький принц, Пасербиця («Пані Метелиця»), Попелюшка, Берман («Останній листок» тощо).

3.Метод образного бачення (друга виставкова зала «Театральна»).

– Запрошую вас до другої виставкової зали «Театральної».

( Учні отримали випереджальне завдання: підготувати інсценізацію уривків з «Маленького принца»)

а) Інсценізація учнями самостійно підібраних уривків

4. Метод «Світ у взаємозв'язку» (третя виставкова зала «Музична»).

А чи пов’язане поняття доброти з іншими видами мистецтва? (Відповіді учнів) Переходимо до третьої зали – Музичної: Ріхтер називав музику поезією повітря, Людвіг ван Бетховен – посередником між духовним і чуттєвим життям людини, Роберт Фріпп – чашею з вином мовчання, Джон Логан – ліками для розуму, Генрі Лонгфелло Уодсворт – універсальною мовою людства.

Отже, музика – це література серця, вона починається там, де закінчується мова.

– І я пропоную вам слухати серцем і відповісти, який із запропонованих уривків обов’язково має бути у музеї Доброти, обґрунтувавши свій вибір.

Прослуховування підібраних для заходу уривків музичних творів.(«Арабеска1» Клод Дебюссі, «У печері гірського короля» Едвард Григ, «Рапсодія в шлюзових тонах» Джордж Гершвін)

Яка за характером музика, що розповідає про доброту? (ніжна, чиста, красива)а) Прийом «Словесне малювання»

– Які картини постають в уяві під час прослуховування кожного з уривків?  1. Метод придумування (Четверта виставкова зала «Скульптурна»).

– Йоганн Вольфганг Гете казав: «Архітектура – музика, що застигла в камені». А ми спробуємо стати творцями образу добра у близькому до архітектури виді мистецтва – скульптурі.

Рольова гра «Живі скульптури»(учні виконують запропоновані вчителем завдання щодо «оживлення скульптур, що уособлюють поняття доброти)

– А ось, яку скульптуру Доброти було встановлено в Севастополі.(Слайд 4)

– Подібних пам’ятників по всьому світі від Китаю до Філіппін - 18. Автор скульптур - Григорій Потоцький. Сам автор так пояснює свій задум: «13 років тому я задумався над питанням, чому люди живуть погано, і несподівано для себе відповів на це питання. Кожна людина живе настільки добре, наскільки вона добра. Доброта - головний закон людства. Вирішивши для себе ці прості істини, я створив символ доброти - кульбабу. "Кульбаба"- це відображення крихкості, також як і поняття Доброти, Любові, Дружби. Це відкриті дитячі долоні, відкриті очі - зрозумілий всім конфесіям символ доброти.» Скульптура виконана у вигляді кульбаби з розкритими у вітанні дитячими долоньками, із зображеними на них очима. За словами автора, очі - це символ відкритого серця.  1. Метод «Відкрите серце» ( П’ята зала «Зала побажань»).

–Подивіться, скільки кімнат ми вже відкрили. Чи справдилися ваші очікування?

– Залишилась поки що остання зала - «Зала побажань» ( Слайд 5)На серцях, що лежать у вас на партах, напишіть побажання один одному.

Самостійний запис учнями побажань кожному однокласнику.

ІV. Підсумок заходу.

Слово вчителя.

  • Ось і добігла кінця наша робота у творчій майстерні. Сподіваюсь: віртуальний музей будуть поповнювати експонатами не тільки учні нашого класу, а й всієї школи. А щоб залучити до творчості кожного, пропоную вам удома підготувати презентацію віртуального Музею доброти. Яким його повинні бачити ваші батьки, друзі, вчителі. Бажаю успіхів!

Ти добро лиш твори всюди, 
Хай тепло тобі повнить груди. 
Ти посій і доглянь пшеницю, 
Ти вкопай і почисти криницю, 
Волю дай, нагодуй пташину, 
Народи і зрости дитину! 
Бо людина у цьому світі 
Лиш добро повинна творити
Каталог: doc -> files -> news
news -> Байка як жанр літератури та її особливості. Езоп
news -> 6 клас (світова література, для практичної роботи)
news -> Приклади завдань та коментарі
news -> Урок біології в 6 класі
news -> Химия и Word
news -> Перемога добра над злом у казці Г. К. Андерсена „Дикі лебеді
news -> Міністерство аграрної політики та продовольства україни
news -> Для чого людина приходить у цей світ? (за романом Василя Барки «Жовтий князь»)
news -> План конспект на блок заняття №
news -> Контрольна робота №1 з теми «Вступ. Найдавніші пам’ятки словесного мистецтва» (тести)


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет