Рішення колегії Департаменту науки І освіти 29 березня 2017 року Про впровадження освітнього проекту «Розвиток інклюзивної освіти в Харківській області»жүктеу 22.6 Kb.
Дата09.08.2018
өлшемі22.6 Kb.
түріРішенняХарківська обласна державна адміністрація

Департамент науки і освіти
Проект Рішення

колегії Департаменту науки і освіти
29 березня 2017 року

Про впровадження освітнього проекту

«Розвиток інклюзивної освіти в Харківській області»


Заслухавши інформацію ректора КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» Покроєвої Л.Д. «Про впровадження освітнього проекту «Розвиток інклюзивної освіти в Харківській області» колегія Департаменту відзначає те, що сучасна освітня ситуація в країні характеризується активним розвитком інклюзивної освіти – процесу включення дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітні навчальні заклади, і забезпечення їх права на одержання освіти, якість якої не відрізняється від освіти здорових дітей.

Розбудова ефективної системи інклюзивної освіти в навчальних закладах Харківської області потребує об’єднання зусиль фахівців різних галузей, державних та громадських установ; організації ефективної діяльності інклюзивних ресурсних центрів, залучення потенціалу спеціальних освітніх закладів; організації масової просвітницької та консультативної роботи з питань інклюзивної освіти; цілеспрямованої підготовки (психологічної, когнітивної, емоційної тощо) педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

У площині зазначених потреб розроблено обласний освітній проект «Розвиток інклюзивної освіти в Харківській області».

Мета проекту: розвиток єдиного інклюзивного освітнього простору


на Харківщині шляхом утворення ефективної системи інклюзивної освіти дітей
з особливими освітніми потребами; забезпечення рівного доступу дітей
з особливими освітніми потребами до якісної дошкільної, шкільної
та позашкільної освіти.

З метою розвитку інклюзивної освіти в навчальних закладах Харківської області колегія ухвалює:


1. Схвалити освітній проект «Розвиток інклюзивної освіти в Харківській області».

2. Рекомендувати управлінню освіти і науки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації (Ігнатьєв В.В.), КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» (Покроєва Л.Д.), місцевим органам управління освітою, їх методичним службам запланувати систему заходів із упровадження інклюзивної освіти в навчально-виховний процес дошкільних, загальноосвітніх
та позашкільних навчальних закладів Харківської області, з підготовки педагогічних працівників до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами на 2017 – 2020 роки.


З 20 квітня 2017 року

3. Заступнику начальника управління освіти і науки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальнику відділу дошкільної, загальної середньої, корекційної та позашкільної освіти (Байназарова О.О.), ректору КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» (Покроєва Л.Д.) інформувати керівників, педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів про запровадження освітнього проекту «Розвиток інклюзивної освіти в Харківській області».До 1 травня 2017 року

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Труша О.О.

Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет