Роділля 28 років доставлена у пологове відділення швидкою допомогоюжүктеу 95.94 Kb.
Дата20.07.2018
өлшемі95.94 Kb.

1. У хворої 48 років скарги на інтенсивне свербіння шкіри, особливо ввечері, тупі болі в правому підребер’ї, загальну слабкість, втрату апетиту. Тривалість захворювання 3 роки. Об’єктивно: шкіра темно-коричнева з слідами розчісувань, ксантелазми на повіках. Печінка на 5 см виходить за праву реберну дугу, щільна, край рівний, безболісний. Селезінка виступає на 3 см. АТ – 130/80 мм Hg. Гемоглобін – 100 г/л, Білірубінемія – 162 мкМ/л (за рахунок кон’югованого), холестеринемія – 9,2 мМ/л, збільшений рівень лужної фосфатази. Показники обміну заліза в нормі. Яке захворювання найбільш ймовірне у даної пацієнтки?

 1. Первинний біліарний цироз.

 2. Хвороба Аддисона

 3. Пруриго

 4. Гемохроматоз

 5. Набута гемолітична анемія


2. Хвора 40 років. Впродовж 20 років спостерігає періодичні (до 2-3 разів на рік) болі в правому підребер’ї. Напередодні ввечері хвора відчула сильний біль в правому підребер’ї з іррадіацією в лопатку. Двічі була блювота жовчю. Температура тіла підвищилась до 37,8(С, склери субіктеричні, печінка не виступає з-під реберної дуги, позитивні симптоми Мерфі, Георгієвського-Мюссі, Кера, болючість в точці Боаса. Який з діагнозів найбільш ймовірний?

1 Вірусний гепатит А

2. Дискінезія жовчовивідних шляхів

3. Цироз печінки 1. Гострий панкреатит

 2. Загострення хронічного холециститу3. Який з наведених методів параклінічного обстеження не використовується в диференціальній діагностиці загострення хронічного холециститу від дискінезії жовчовивідних шляхів?

1. Проба Реберга,

2. Дуоденальне зондування.

3. УЗД черевної порожнини, холецістографія,

4. С-реактивний протеїн, біллірубін, АЛТ сиворотки,

5. Загальний аналіз крові.
4. 40-річний хворий впродовж 2-х днів відмічає відсутність апетиту, нудоту, загальну слабкість. З роки тому переніс гострий гепатит В, уникав диспансерного спостереження. Об’єктивно: температура тіла підвищена, шкіра і склери іктеричні, пальпується збільшена, помірної щільності, болюча печінка, яка виступає з-під краю реберної дуги на 3 см по середньоключичній лінії. Селезінка не збільшена. Сеча помірно темного забарвлення. Відмічається болючість суглобів при рухах. АЛТ сироватки =4,0 мМ/(год. х л) Який найбільш ймовірний діагноз?

 1. Хронічний вірусний гепатат, мінімальна активність

 2. Хронічний вірусний гепатит, помірна активність

 3. Хронічний холецистит

 4. Цироз печінки

 5. Рак печінки5. Чоловік 40 років, палить, відмічає кашель близько трьох років. Два місяці тому звільнився з місць позбавлення волі. Захворів гостро, посилився кашель, з`явилася задишка, підвищення t° тіла до 38,0°. Госпіталізований у стаціонар з підозрою на пневмонію. На рентгенограмі у верхніх долях легень небагато дрібних вогнищевих тіней, слабкоінтенсивних, з розмитими контурами. Який діагноз найбільш ймовірний?

 1. Дисемінований туберкульоз

 2. Карциноматоз

 3. Вогнищева пневмонія

 4. Хронічний бронхіт

 5. Вогнищевий туберкульоз


6. У чоловіка 48 років з інфекційним ендокардитом раптово з`явився сильний біль у лівому боці, що віддавав на низ. В анамнезі відходження сечових конкрементів. Стільця не було 3 дні. Об-но: живіт м`який, трохи видутий, при пальпації сігмовидна кишка помірно болюча. Симптом Щоткіна негативний. На УЗД нирок конкременти не знайдено. Ан. сечі: жовта, прозора, білок 0,066 г/л, Л –5-6 у п./з., R. – 40-50 у п./з. Найбільш ймовірна причина нападу болю:

 1. Інфаркт нирки

 2. Емболія селезінки

 3. Сечокам'яна хвороба

 4. Хронічний коліт

 5. Гострий гломерулонефрит


7. У жінки 38 років через 2 тижні після ОРЗ з`явився ноючій біль в ділянці серця, перебої в його роботі. Об-но: зріст 155 см, вага – 86 кг. Тони серця приглушені, межі помітно не змінені. Короткий систолічний шум у V т., поодинокі екстрасистоли, ЧСС – 84, ПС – 80 за хв., АТ = 110/70 мм рт. ст. У крові: л. – 7,6, ШОЄ = 18 мм/год. На ЕКГ шлуночкові та суправентрикулярні екстрасистоли. Укажіть найбільш ймовірний діагноз.

 1. НЦД по кардіальному типу

 2. Кардіоміопатія метаболічна

 3. Ділятяційна кардіміопатія

 4. Міокардит інфекційно-алергічний

 5. Гіпертрофічна кардіміопатія


8. У хворого 23 років на фоні катаральних явищ і болю в м’язах грудної клітки раптом підвищилась температура до 38,50, з’явився сильний головний біль, біль в очних яблуках, повторне блювання. В неврологічному статусі: анізорефлексія. Гіперестезія шкірних покривів. Ригідність м’язів потилиці, позитивні симптоми Керніга і Брудзинського. На очному дні легкий набряк зорових нервів. Ліквор: прозорий, безколірний, тиск 230 мм.вод.ст., цитоз 40 в 1 мкл. лімфоцити, глюкоза - 3,1 ммоль/л, РВ – заперечне. Відразу після люмбальної пункції головний біль зменшився. Вкажіть найбільш вірогідний діагноз:

 1. Гнійний менінгіт

 2. Туберкульозний менінгіт

 3. Серозний менінгіт

 4. Енцефаліт

 5. Арахноїдит

9. Чоловік 60 років скаржиться на приступоподібний пекучій біль у правому підребер’ї з ірадіацією у поперек, нудоту, повторну блювоту, яка не приводить до полегшення. Захворів гостро, 12 годин тому після переїдання. Об’єктивно: температура – 38,2 (С, ЧДР – 22 за хв., пульс – 92 уд./хв., АТ – 110/60 мм рт.ст. Шкіра і слизові оболонки – жовтушні. Живіт при пальпації болісний у правому підребер’ї. Симптоми Ортнера, Боаса позитивні справа. Печінка біля краю реберної дуги. В крові: лейкоцити –15,0 ( 109/л; ШОЕ – 40 мм/год, білірубін загальний – 42, непрямий – 12, прямий – 30, АСТ – 0,45, АЛТ – 0,64. Яка тактика лікаря?

 1. Направити хворого в інфекційне відділення

 2. Направити хворого в хірургічне відділення

 3. Направити хворого в терапевтичне відділення

 4. Направити хворого в поліклініку для дообстеження

 5. Надати невідкладну допомогу і рекомендувати амбулаторне лікування10. Чоловік 65 років скаржиться на періодичній переймоподібний біль пекучого характеру у правому підребер'ї з іррадіацією в праве плече; нудоту, блювоту, гіркоту в роті. Хворіє 5 років. Відмічає погіршення стану після прийому жирної їжі. Об'єктивно: температура-38.2°C; ЧДР - 20/'; пульс - 96 уд./' ; АТ - 115/60 мм.рт.ст. Шкіра бліда, жовтушна. Язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації болісний у правої епігастральної ділянці. Позитивний симптом Ортнера. Печінка біля краю реберної дуги. В крові: лейкоцити - 12 Г/л (12х109), ШОЕ - 32 мм/год. Який додатковий метод дослідження варто призначити в першу чергу для постановки діагнозу?

 1. Комп’ютерну томографію

 2. Фіброгастродуендоскопію

 3. УЗД жовчного міхура

 4. Дуоденальне зондування

 5. Оглядову рентгенографію органів черевної порожнини


11. Жінка 38 років скаржиться на почуття важкості, постійни ниючий біль у правому подребір'ї, вранці – відчуття гіркоти в роті, нудоту. Хворіє 8 років, погіршення стану зв'язує з прийомом жирної їжі. Об’єктивно: температура-37.0°C; ЧДР – 16 у хв.'; пульс – 80 уд./'хв.; АТ - 115/60 мм.рт.ст. Шкіра звичайного кольору, язик обкладений білим нальотом. Живіт при пальпації м?який, помірно болісний у правій епігастральній області. Печінка біля краю реберної дуги. Симптом Ортнера позитивний праворуч. Стул 1 разх у 3 дні, звичайного кольору. В крові: Л-9,4х109/л, ШОЕ – 18 мм/год. Який попередній діагноз найбільш імовірний?

 1. Хронічний холецистит

 2. Хронічний панкреатит

 3. Гострий панкреатит

 4. Гострий холецистит

 5. Жовчокам’яна хвороба12. До лікаря звернувся пацієнт з скаргами на загальну слабкість, біль в трубчатих кістках, підвищену температуру тіла. При обстеженні виявлене системне збільшення лімфовузлів, гепато-лієнальний синдром. В ан крові: ер 2.6(1012/л, Нв –67 г/л, тромбоцити 45(109/л, лейкоцити-56(109/Л бласти 87%, палочкоядерні 1\%, сегментоядерні 7\%, лімфоцити 5\% ШОЕ-55 мм/год. Ваш діагноз?

 1. Еритремія

 2. Гостра лейкемія

 3. Хронічно мієлоїдна лейкемія

 4. Хронічна лімфоцитарна лейкемія

 5. Мієломна хвороба


13. Хворий на хронічний мієлолейкоз звернувся за допомого зі скаргами на різкий біль в ділянці селезінки та її збільшення. Об’єктивно: при пальпації проекції селезінки захисне напруження м’язів, виражений біль, селезінка в розмірах збільшена, пульсуюча, гіперемія шкіри над селезінкою. При аускультації – шум тертя . Яке ускладнення слід запідозрити?

 1. Гострий аппендицит

 2. Гострий панкреатит

 3. Інфаркт селезінки

 4. Рефлекторна спленомегалія

 5. Гострий гепатит


14. Хворий 38-років. Скарг не пред”явдяє. Виявлений при здачі донорської крові, реакція Вассермана позитивна. При огляді: на шкірі спини та шиї депігментовані плями округлої форми однакових розмірів. На слизовій язика 2 білісоватих папули діаметром 5-7 мм, чітко відокремлених від навколишньої слизової, злегка болючі під час їжі. Зів гіперемійований. На шкірі статевих органів патологічних елементів немає. Шийні лімфовузли розміром з горох неболючі, щільні. Ваші дії, припущений діагноз?

 1. Червоний плоский лишай

 2. Вульгарна пухирчатка

 3. Поліморфна ексудативна еритема

 4. Вторинний рецидивний сифіліс

 5. Токсидермія


15. Хворий 72 років, напередодні боліла голова, було слабке головокружіння. Вранці, прокинувшись не зміг піднятися з ліжка, праві кінцівки не рухалися, втратив мову. АТ 110/65 мм рт.ст., пульс ритмічний слабкого наповнення, лице бліде, свідомість збережена, рот перекошений вліво, активні рухи в правих кінцівках відсутні, тонус м'язів в них знижений, правостороння гемігіпестсзія, сухожилкові рефлекси D>S. симптом Бабінського зправа. Який попередній діагноз можна встановити хворому?

 1. Емболія лівої середньої мозкової артерії

 2. Нетромботичний ішемічний інсульт в басейні лівої середньої мозкової артерії

 3. Крововилив в пухлину мозок в лівій півкулі головного мозку

 4. Ішемічний інсульт мозку, обумовлений тромбозом лівої середньої мозкової артерії

 5. Крововилив в головний мозок з вогнищем в лівій півкулі головного мозку
16. У жінки 45 років спостерігається зміна проносів та закрепів, вздуття живота, біль у ньому під час акту дефекації, виділення калу з домішками слизу, відчуття приливів, відсутність менструацій. Повне клініко-лабораторне дослідження органів травлення патології не виявило. Діагноз?

 1. Виразковий коліт

 2. Хвороба Крона

 3. Синдром подразненої товстої кишки

 4. Амебіаз

 5. Хронічний панкреатит17. Хворий 20 років, поступив в клініку з скаргами на сильний головний біль, двоїння в очах. Неділю тому назад з'явилась загальна слабкість підвищення температури тіла, головний біль, дратівливість. В останні два дні головиий біль різко посилився, хворий став в'ялим, сонливим, почало двоїтись в очах. Об'єктивно: температура тіла 38,1 град., в контакт вступає неохоче, болісно реагує на подразники. Птоз лівої повіки, розбіжна косоокість, анізокорія S>D. Виражений менінгеальний синдром. При люмбальній пункції ліквор витікав під тиском 300 мм вод.ст., прозорий, з легкою опалесценцією, через добу випала фібрінозна плівка, білок 1,4 г/л, лімфоцити 600/3 в мм3, цукор 0,3 ммоль/л. Який попередній діагноз слід поставити хворому?

 1. Менінгококовий менінгіт

 2. Туберкульозний менінгіт

 3. Сифілітичний менінгіт

 4. Лімфоцитарний менінгіт Армстронга

 5. Паротитний менінгіт
18. Хворий 56 років доставлений у приймальне відділення зі скаргами на сильний біль за грудиною пекучого характеру, що триває вже годину. Нітрогліцерин ефекту не дав. Об’єктивно: хворий збуджений. Пульс – 90 за 1 хв. АТ – 160/90 мм рт. ст. I тон над верхівкою послаблений. На ЕКГ: ритм синусовий, глибокий Q та значне зміщення ST над ізолінією в III та AVF відведеннях. Який найбільш імовірний діагноз?

 1. Інфаркт міокарду

 2. Нестабільна стенокардія

 3. Тромбоемболія легеневої артерії

 4. Гіпертонічна хвороба

 5. Перикардит
19. Жінка 58 років скаржиться на утруднення ходи, уповільненість рухів, відчуття загальної скутості, тремтіння у стані спокою обох рук і підборіддя. Хворіє на протязі двох років, розвиток і перебіг захворювання поступовий, причину появи симптомів вказати не може. Під час обстеження виявлено гіпомімію, "застиглий" погляд, монотонну, немодульовану мову. Довільні рухи і хода хворої уповільнені, збіднені, хоча м'язева сила доволі збережена. Спостерігається постійне тремтіння кнстів обох рук, яке дещо зменшується під час рухів. Пересувається дрібннми кроками, тіло та кінцівки напівзігнуті, тулуб нахилений вперед. Попередній діагноз - хвороба Паркінсона. Які медикаменти є найбільш уживаними в цій ситуації?

 1. Малі транквілізатори (діазепам)

 2. Препарати леводопа (наком, сінемет, мадопар)

 3. Інгібітори ацетілхолінестерази (прозерін)

 4. Антагоністи кальцієвих каналів (ніфедіпін)

 5. ГАМК-ергічні препарати (пірацетам)


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет