Сабақ барысы Сабақ жүрісі Уақыты Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті



жүктеу 34.26 Kb.
Дата07.05.2019
өлшемі34.26 Kb.
түріСабақ

Күні

7.04.17

Сыныбы

4 «А»

Пәні

Логика әлемі

Тақырыбы

Зейінді жаттықтыру 26 сабақ

Мақсаты

Танымдық тапсырмаларды шешу тәсілдерімен таныстыру. Оқушының қисынды ойлау қабілетін дамыту процестерін іске асыру. Ынтасын дамыта отырып пәнге деген қызығушылығын дамыту. Аңғарымпаздықтарын, байқау қабілеттерін дамыту.

Көрнекілігі

Суреттер, тірек сызба

Сабақ барысы

Сабақ жүрісі

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру бөлімі

5 мин

Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды сабаққа дайындау.

Психологиялық дайындық:

Логика өте қызық пән,

Бәріміз оны білеміз.

Қызықты есеп шығарып,

Тез жауабын береміз.


Оқушылар шеңберде жиналып,

мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа

сәттілік тілейді.


Үй тапсырмасы

5 мин

Өткенді қайталау, пысықтау

Сұрақ-жауап

Қызығушылығын ояту

5 мин

«Тез жауап бер» ойыны

Тілі жоқ өзінде, сөзі бар ізінде қалам

Аласа, шағын, кішкене үй- үйшік

Төбенің биік жері- шың

Қыста шыны боп қатады, Жылыда су бол жатады өзен

Тарасаң да, Қарасаң да, Алдына оның келесің, Өзіңді өзің көресің- айна


Сұрақтарға жауап беріп, сабаққа деген қызығушылығын арттырады



Жаңа сабақ

15 мин

Дәптермен жұмыс

1-т. Әр жолдан балаларға арналған қанатты сөздердің біреуін тап. Оны айналдыра сыз. Осы сөздерден сөйлем құрап жаз.



(бала, адам, алыс, болат, қарайды)

2-т. Суретті мұқият қара. Екі түзу қалың қара сызықтарды салыстыр. Олардың ұзындықтары туралы не айтар едің?

3-т. Ілияс Жансүгіровтың өлеңін есіңе түсір. Өлеңнің атын және оның жолдарын толықтырып жаз.

(Жазғытұрым)

Суретпен жұмыс

4-т. Бірнші және үшінші суреттің ортасына қандай сурет салар едің? Суретті толықтыр. Әңгімелеп жаз.

5-т. Алты бұрышта тас қойылған тақтайшаны үш сызықпен 7 бөлікке бөл. Әр бөлікте бір тастан келетіндей болсын.

Шығармашылық тапсырма

Логикалық есептер

1-т. Бақ ішінде 4 жасыл және қоңыр орындықтар тұр. Жасыл орындық нешеу, қоңыр орындық нешеу?

2- т. Бір қорапқа 10 қызыл моншақ немесе 6 жасыл моншақ сыяды. Қандай моншақтар ұсақ, қызылы ма, жасылы ма?

Берілген тапсырмаларды жұмыс дәптерлеріне орындайды, таза ұқыпты жазады.



Сергіту сәті


5 мин

Орманда кірпі келеді,

Саңырауқұлақ тереді.

Кездесті, міне, керегі:

Екеуі қайын астынан,

Біреуі терек қасынан

Қанша олар есепте,

Тоқылған салса себетке?

Ой сергітеді, шаршағандары басылады



Жаңа сабақ бекіту

3 мин

Орындалуы қиын тапсырмаларға тоқталу

Сұрақ-жауап

Үйге тапсырма

2мин

Логикалық тапсырма бір бірден орындап келу

Күнделіктеріне жазып алады

Қорытынды




Не білдік? Не үйрендік?




Бағалау




Сабаққа жақсы қатысқан оқушыны мадақтау




Тексерілді:

Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет