Сабақ мақсаты Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау



жүктеу 51.41 Kb.
Дата22.04.2019
өлшемі51.41 Kb.
түріСабақ



Сапиянова Гулимай Байзкеновна,

Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы,

№1 ЖОББМ.КММ

қазақ тілі мен әдебиеті пәндерінің мүғалімі



Сөйлеу мәдениеті. Сыпайылық, әдептілік








Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.1.1-тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау;

5.2.1.1-мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау.



Сабақ мақсаты

Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау;

мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау.



Бағалау критерийі

Тірек сөздер арқылы тақырыпты болжайды;

мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды.



Тілдік мақсаттар

Қажетті сөздік қор мен термин:ағайындар арасындағы реніш, кешірім сұрау, достасу

Диалог және жазу үшін қажетті пайдалы тіркестер: менің ойымша, өзгенің пікірінше



Құндылықтарға баулу

-шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, - жауапкершілік

Пәнаралық байланыс

Әдебиет , тарих

Алдыңғы білім

«Шындық-жалған» әдісі арқылы «Сөйлеу мәдениеті. Амандасу, қоштасу» тақырыбы бойынша алған білімдерін еске түсіреді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы – 10мин.

Сыныппен амандасу.

Кезекшімен сұхбат

Оқушыларға сәттілік тілеу



Ж. «Шындық-жалған» әдісі

Нұсқау: мұғалім оқушыға кесте қағазын ұсынады. Онда берілген сөздердің ішінен буын үндестігі болатын сөздерді, буын үндестігіне бағынбайтын қосымшалары жалғанған сөздерді кестеге тізеді.



Берілген сөздер: қарттар, балалер, балгер, қазылар, үлкендердың, гүлға, өсімтал, достық, дыбыстар, жұмыспен, дәретхана

шындық

жалған

қарттар

гүлға

шәкіртке

балалер

өсімтал




























Қ.Б. Ынталандыру: «Бесбармақ»

Дескриптор: Буын үндестігін ажыратып қой Буын үндестігіне бағынбайтын қосымшаларды ата

Тыңдалымға дейін:

С. «Болжау» стратегиясы

- Құрметті халайық!

- Армысыздар, құрметті қауым!

- Кешірім өтінемін

- Оқасы жоқ

- Ренжімесеңіз, уақыт бөле аласыз ба?







Қ.Б. Марапат арқылы бағалау

кесте

Сабақтың ортасы – 20мин.

Тыңдалым тапсырмасы:

Бейнежазба «Ағайындылар» мультфильмінен көрсетіледі. (2 мин 23 сек)

Тыңдалымнан кейін:

Т.Ж. «Хикаят картасы» арқылы кадрларды ретімен орналастыру.

Дескриптор: Оқиғаны ретімен орналастыр

Мәтін мазмұнын түсіндір



Қ.Б. Топтар «хикаят картасын» сағат тілімен алмастырып, кері байланыс береді. «Смайликтер» жабыстыру арқылы бағалайды.

Ж.Ж. Кейіпкерлер сөзін ретімен белгілеп, ерін үндестігіне бағынатын сөздердің астын сыз.

Талап: мынау не сұмдық, үйін де, өзін де көргім келмейді, мына ұстаны ма? шағын өзенді көрдің бе? үлкен қақпа орната аласың ба?

Жанат: Сені сондай сағындым, үлкен әрі ақылдысың ғой, қымбатты бауырым, жан бауырым.

Қ.Б. Ынталандыру

https://www.youtube.com/watch?v=qD5Eb5KTr0Y

Сабақтың соңы – 10мин.

Ж. «Бір сөзбен айтқанда...» әдісі бойынша ойын аяқтайды. «Мен сыпайы, әдепті болу үшін ...»



Кері байланыс:
Үй жұмысы: 444444







Саралау: Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз?

Бағалау: Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

А деңгейлі оқушылар үшін «хикаят картасын күрделендіру ұсынылады.Қабілетті оқушыларға алфавит тәртібімен сюжетті баяндау ұсынылады. .


Алдыңғы білім «Басбармақ» әдісі арқылы тексерілді.

Ой шақыру,топтық, жеке жұмыстар мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асырылып отырады. Сонымен қатар ҚБ «Смайлик» әдісімен жүргізіледі.



Сабақ интербелсенді оқыту әдістеріне негізделген. «шындық-жалған», «хикаят картасын» жасау, болжау үшін оқушылардың зерікпей қызығушылық танытуына көмектеседі.

Сабақ бойынша рефлексия

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланаңыз. Төменде өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз

Сабақ мақсаты қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?

Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқу болды ма және неліктен?



Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?



1.

2.

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек?





Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет