Сабақтың тақырыбы: эем-нің даму тарихы, кезеңдері Құзыреттілікке жеткізетін



жүктеу 99.89 Kb.
Дата25.04.2019
өлшемі99.89 Kb.
түріСабақ

Пәні:

Информатиканың теориялық негіздері және оқыту әдістемесі

Тобы:

3аФК

Уақыты:

25.02.2015

Сабақтың тақырыбы:

ЭЕМ-нің даму тарихы, кезеңдері

Құзыреттілікке жеткізетін

сабақтың мақсат-міндеттері:

а) Ақпараттық:

Электронды есептеуіш машинаның даму тарихы және кезеңдері туралы теориялық білімдерін жүйелеу, түсініктерін кеңейту



ә) Коммуникативтік:

Студенттердің тақырып бойынша логикалық ойлау қабілеттерін қалыптастыру, әр іс-әрекетін сауатты түсіндіруге, оқытушы мен топ мүщелерімен қарым-қатынас орната білуге үйрету.



б) Проблеманы шешу:

ЭЕМ мүмкіндіктерін пайдалануда кездесетін проблемаларды өз бетімен шешуге үйрету, өзіне деген сенімділіктерін арттыру.



Сабақтың типі:

аралас

Сабақтың әдісі:

Практикалық, проблемалық, ішінара ізденіс, СТО стратегиялары: не? Қайда? Қашан?, эссе

Сабақта қолданылатын педагогикалық технологиялар:

АКТ (мультимедиа технологиясы), интерактивті оқыту технологиясы, желілік технологиясы



Пәнаралық байланыс:

Тарих, математика, физика, ағылшын

Оқыту құралдары:

Техникалық: Компьютер, интерактивті тақта,

Бейнепроектор



Бағдарламалық: Activ Studio

Дидактикалық: Үлестірмелі карточкалар




Сабақтың барысы

Оқытушының қызметі

Студенттің қызметі

Күтілетін нәтиже

І. Ұйымдастыру

Бөлімі


5 минут

Қауіпсіздік ережесін еске түсіру

Студенттермен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындау



а) амандасады;

ә) кезекшілік міндеттерін

атқарады;

б) сабаққа дайындалады


Қауіпсіздік ережесін еске түсіреді
Барлығы сабаққа дайындалып, зейінін аударады

ІІ. Үй тапсырмасын

Тексеру

20 минут

Үйге студенттерді 4 топқа бөліп тапсырма берілген болатын:

Бірінші топ – І буын (Компьютер тарихы туралы)

Екінші топ – ІІ буын (Ғалымдар галереясы туралы)

Үшінші топ – ІІІ буын (Компьютер буындары туралы)

Төртінші топ – IV буын (Компьютерлі сөздік туралы)











Ұсынылған тақырып бойынша өз жұмыстарын қорғайды:





























Ақпараттық:

Компьютер тарихы бойынша ақпарат алады


Алғашқы санауыш құрылғылар туралы түсінік қалыптасады
Суан-пан, Серобан, Абак атты санауыш құрылғылар туралы ақпарат алады
Блезь Паскаль арифмометрі бойынша мәлімет алады.
В.Лйбництің арифмометрі туралы түсінік қалыптасады.
Электрлік арифмометр туралы хабардар болады.
Коммуникативтік:

Арифмометр түсінігі дамиды


Паскаль машинасы бойынша түсінік қалыптасады
Проблеманы шешу:
Санауыш құрылғыларды салыстыра алады

Ақпараттық:
Ғалымдар галереясы туралы ақпарат алады

Гейтс ғалымының өмірбаяны бойынша ақпарат алады



Коммуникативтік:
Вильгельм Шиккард ғалымы туралы түсініктері қалыптасады

Проблеманы шешу:
Санауыш құрылғыларды салыстыра алады

Ақпараттық:
Компьютердің буындары бойынша ақпарат алады
І буын туралы ақпарат алады.

1897 жылы ағылшын физигі Дж.Томсон электронды-сәулелі түтікше қүрасытрғаны туралы мәлімет алады

Екінші буын компьютерлерінің транзисторлардан тұратындығы туралы ақпарат алады

Үшінші буын компьютерлерінің интегралды схмеалардан тұратындығы туралы хабардар болады



Коммуникативтік:
Төртінші буын туралы білімдерін дамытады, жүйелейді

Проблеманы шешу:
Өздіктерінен әр буынның айырмашылықтарын ажырата алады

ІІІ. Білімді бекіту

10 минут

10 минут

20 минут

Бейне көрініс

10 минут

Өтілген материал бойынша тапсырмалар орындайды:

1 тапсырма

«Не? Қайда? Қашан?» кестенің бос орнын толтырыңыз:

2 тапсырма

Ұсынылған кестені сәйкестендір


Әр топқа тапсырма беріледі:

3 тапсырма

Microsoft Excel бағдарламасында ұсынылған кестені сәкестендіріп толтырыңыз

І топ



ІІ топ



ІІІ топ



ІV топ

4 тапсырма



Бейнекөрініс бойынша «Болашақтағы ЭЕМ» атты эссе жазу

Берілген тапсырмаларды орындайды:

1 тапсырма

«Не? Қайда? Қашан?» кестенің бос орнын толтырыңыз:



2 тапсырма

Ұсынылған кестені сәйкестендір


3 тапсырма

Microsoft Excel бағдарламасында ұсынылған кестені сәкестендіріп толтырыңыз

І топ



ІІ топ



ІІІ топ



ІV топ

4 тапсырма



Бейнекөрініс бойынша «Болашақтағы ЭЕМ» атты эссе жазу

Берілген тапсырмаларды белгілі мен белгісізге ажыратады
«Не? Қайда? Қашан» тапсырмасы орындау барысында түсінеді

Ұсынылған кестені сәйкестіндіре біледі.

Өз жауабын берілген өлшемдер мен тәсілдерге сәйкес бағалайды.

Кесте құруда өз жауаптарын дұрыстығын тексереді. Өздіктерінен схема құрып дағдыланады:

Өз іс-әрекетін бақылауды тапсырылған тәртіппен орындайды.

Өздіктерінен Microsoft Excel бағдарламасында ұсынылған кестені құрғанда кездесетін проблеманы шеше алады

Кесте жауаптарын жазып өңдей алады

Кесте құруда өз жауаптарын дұрыстығын тексереді. Өздіктерінен схема құрып дағдыланады:

Өз іс-әрекетін бақылауды тапсырылған тәртіппен орындайды.

Өздіктерінен Microsoft Excel бағдарламасында ұсынылған кестені құрғанда кездесетін проблеманы шеше алады

Кесте жауаптарын жазып өңдей алады

4ші тапсырма бойынша бейнекөрініс арқылы өз пікірлерін білдіре алады



IV. Қорытындылау

10 минут

«Ғажайып ондық»



«Ғажайып ондық»




«Ғажайып ондық» атты тапсырма бойынша ақпарат алады.
«Ғажайып ондық» тапсырмасын өз білімдерін тексеруде кездесетін проблемаларды жене алады және орындай алады

V. Үйге тапсырма. Бағалау

5 минут

Өтілген материалдар бойынша қайталап, оқып түсінгенін айту

Дәптерлеріне үй тапсырмасын жазып алады.

Қосымша материалдарды қарайды.


Ж. Досмұхамедов атындағы педагогикалық колледж


«Бекітемін»

Директордың оқу ісі жөніндегі

орынбасары

Ш.С.Набидоллина __________



«Келісілді»

Директордың оқу әдістемелік

жөніндегі орынбасары

Г.А.Жолдасова_____________



«Келісілді»

Математика және информатика кафедрасының меңгерушісі

М.С.Жұматова_____________




Математика және информатика кафедрасы


Онлайн сабақ

Тақырыбы: Электронды есептеуіш машинаның даму тарихы және кезеңдері
Мамандығы: 0111000 – «Негізгі орта білім»

Біліктілігі: 0111073 – «Негізгі мектептің физика мұғалімі»

Топ: 3аФК-9



Информатика пәнінің оқытушысы: Р.С.Султангалиев
Орал қаласы, 2015 жыл

Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2017
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет