Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ-жауап, көрнекіліктік. Көрнекілігі суреттер



жүктеу 30.23 Kb.
Дата08.05.2018
өлшемі30.23 Kb.
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы: Санды және әріпті өрнектер

Сабақтың мақсаты: 1. 1-сыныпта алған санды және әріпті өрнектер туралы алған білімдеріне сүйене отырып, өрнектерді жазу және мәндерін табу жолдарын үйрету, берілген сызба нұсқалар арқылы есептер құрастырып шығару жолдарына машықтандыру;

2. Екі таңбалы санға бір таңбалы санды қосып, азайтуды басшылыққа ала отырып, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту, ой-өрістерін арттыру;

3. Есте сақтау қабілеттерін арттыра отырып, шапшаңдыққа, сауатты жазуға, өзара көмекке , ұйымшылдыққа тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, сұрақ-жауап, көрнекіліктік.

Көрнекілігі суреттер

Қосымша материалдар: дидактикалық үлестірмелі материалдар

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі:

Балаларды сабаққа дайындау.



2. Өткенді бекіту: математикалық диктант

- а-ға 6-ны қос; 20-дан а-ны азайт; 2-ге, 4-пен а-ның қосындысын қос

- Қандай өрнектер жаздық? Бұлардың мәнін таба аламыз ба?

- Әріпті өрнектердің мәнін табу үшін не істейміз?

3. Үй тапсырмасын тексеру: парта бойынша тексеріп өту

4. Жаңа сабақ:

Тақтамен жұмыс: №1 есеп: берілген тапсырмаларды оқып, талдау жүргізу;

20 – 1 76 – 6 90 – 10 19 + 1 70 + 6 90 + 10

- Бұлар қандай өрнектер? (санды өрнектер) Олардың мәнін бірден таба аламыз ба?

2 есеп:

а – 8 а – 30 а = 38 а + 8 8 + а а = 30


  • Бұлар қандай өрнектер? Оларды қалай табамыз? (олардың мәнін табу үшін әріптердің орнына қойылатын белгілі бір сан болу керек)

2 есеп: Өткенді бекітуге арналған тапсырма: (Оқушылар екі топқа бөлініп орындайды. Әр қатар өз тобының есебін шығарады)

5. Өзіндік жұмыс: № 3 есеп:

Әр жолдағы сандарды салыстыру; Әр бағандағы сандарды салыстыру

Әр қатардағы сандар бір бірлікке, әр жолдардағы сандар 1 ондыққа артып отырады.

6. Сергіту сәті: «Кел, ойнайық!» (жылжымалы суреттер пайдалану)

Күз мезгілі келіп, қара суық басталыпты. Ормандағы аңдар ауырып қалыпты. Олар дәрігер Айболитке келіпті. Айболит олардың кезекке тұруын өтініпті. Біз аңдардың таласпай кезекке тұруына көмек көрсетейік




24-1

30+30

80+6

21+1

74-4

4 есеп: Есептер құрастырып, оларды шығару


6 см



5 л

3 кг

?

2 см

?


8 л

10кг

?

7. Бекіту: №5 есеп: Суретте берілген көпбұрыштарды салыстырту

- Оларды неліктен көпбұрыштар деп атаймыз?

- Көпбұрыштар үшбұрыштан басталады. Сондықтан бұл жерде төрт көпбұрыш бар.

- Олардың барлық төбесі – 16, барлық бұрыштары – 16, барлық қабырғалары да – 16.

8. Шығармашылық тапсырма:

Самат екі балықтан, Марат бір балықтан ұстаса, барлығы 12 екі балық болса, онда Самат барлығы 8 балық, Марат 4 балық ұстаған .



9. Қорытынды:

- Сонымен әріпті өрнектің мәнін қалай табуға болады? Санды өрнектердің мәнін ше?



- Санды өрнек пен әріпті өрнектің қандай айырмасы бар? Қандай амалдар қолданамыз?

10. Үйге тапсырма: № 6 есеп (33-бет) 11. Бағалау:
(2 сынып математика сабағы)
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> 1 қыркүйек – Білім күніне арналған Сыңғырла, күміс қоңырау
attachment -> «А. Имановтың жастарды патриоттық және азаматтық тәрбиелеу негізі ретіндегі рөлі» Карашинова Алмагүл Серікбайқызы
attachment -> Б. С. Батешова, Т. Н. Малдыбаев
attachment -> Сабақтың тақырыбы: «Қауіпсіз ғаламтор»
attachment -> Сабақтың түрі: Жаңа білімді хабарлау Уақыты: 90 мин Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақтың тақырыбы: ежелгі тас дәуірі Сабақтың мақсаты
attachment -> Сабақтың атауы XX ғасырдағы қазақ әдебиеті жалпы шолу Мақсаты Күтілетін нәтиже
attachment -> Туєан жер, алтын бесіік
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Ибрагим Бегімхан Керімханұлы Қазақ әдебиеті, 9-сынып Тақырыбы: Қожа Ахмет Йасауи «Диуани хикмет»


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет