Шалғымбекова Ақмарал Ермекқызы



жүктеу 54.9 Kb.
Дата30.03.2018
өлшемі54.9 Kb.



Шалғымбекова Ақмарал Ермекқызы,

Қарағанды қаласы, № 93 гимназия,

қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Менің анам


Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер,тақырыпқа байланысты лексикалық тірек сөздер: әдемі, күшті, ақылды.

Барлық оқушылар орындай алады: ақылды,әдемі,күшті сөздерін отбасы мүшелерін сипаттауда қолдана алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: сұрақтарға жауап бере алады, отбасы мүшелерінің атын атай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:отбасы мүшелерін сипаттауда басқа да сөздер қатарын орынды қолдана алады.




Қалыптастырылатын құндылық

Оқушылардың бойында ұлттық сананы ояту, жас ұрпақ санасына, туған халқына деген құрмет, сүйіспеншілік, мақтаныш сезімін ұялату, ұлттық рухты сіңіру.




Ресурстар

 Аудиодиск, интерактивті тақта, кітап, дәптер.




Сабақтың кезендері

Әдіс-тәсілде

Жоспарланған жұмыс



Бағалау әдістер




Сабақтың басы

 


Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

1. Сәлемдесу.

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.



2. Үй тапсырмасын тексеру.
Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам»








Сабақтың ортасы



Мұғалім сынып назарын сабаққа аударады.

Шаттық шеңбері

Қол  алысып  қане  біз,

Достасайық  бәріміз.

Қайырлы  күн  жер Ана!

Қайырлы  күн  достарым.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Үнтаспадан 1-тапсырмадағы сөйлеу үлгілерін тыңдатады.(Менің анам әдемі. Менің әкем ақылды) Берілген үлгі бойынша оқушылар әдемі сөзін еске түсіріп, ақылды,мейірімді, жақсы көремін сөздерімен танысады. Жаттығады.

Дискрипторлар:

1. Сөздерді атай алады.

2. Басқа отбасы мүшелеріне қатысты қолдана алады.
Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам»
2-тапсырма. Кесте арқылы аға-әпке,іні- қарындасы туралы (бар/жоқ екенін) айтуды үйренеді

Критерийі: отбасы мүшелеріне қатысты бар/жоқ екенін айту.

Дискрипторлар:

1.Аға-әпке,іні- қарындасты ажырата алады.

2.Тәуелдік жалғауды қолдана алады.
"Қалыптастырушы бағалау. «Бас бармақ»
Жасырын сөздерді табады, жазады, оқиды.

Сергіту сәті

Бас бармақ –әкем


Балаң үйрек-шешем
Ортан терек-апам
Шылдыр шүмек-әпкем

Кішкене бөбек-мен


Бір үйде нешеуміз?
Бір үйде бесеуміз

3-тапсырма. «Дара құты» әдісі. Кітаппен жұмыс.

қ

қ

қ

қ

ққ

қ

Қ- қ - а- й - т- л - р  - с- м


Критерийі:Отбасы мүшелерін топтастыру.

Дискрипторлар:

1. Суреттерді пайдаланып, отбасы мүшелерін ажыратады.

2. Сөздерді жатқа қайталайды

3. Мәтіндегі сөздерді түсінеді.

Қалыптастырушы бағалау. «Жұлдызша»
4-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.

Критерийі: Үлгі бойынша отбасы мүшелері туралы сөйлесу,үш сөзді ағылшын тілінде айту.

Дискрипторлар:

1.Отбасы мүшелеріне қатысты сөздерді орынды қолдана алады.

2. Ана,әке,ата, әже сөздерін ағылшынша айта алады

Қалыптастырушы бағалау. «Смайлик»

















Сабақтың соңы

  • Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгені,қалай жұмыс істегені,не қызық әрі жеңіл болғаны,не қиындық туғызғаны туралы пікірлерін білдіре алады.

  • Балалар бүгін сабақта не істедік?

  • Жаздық, оқыдық, тыңдадық, айттық

  • Немен жаздық? Нені оқыдық?

  • Сабақ қалай өтті?


Үй жұмысы. Жаңа сөздерді жаттау.

 



Рефлексия



1 Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе ?

2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?



 



Қорытынды бағалау

Ең жақсы екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?



1:

2:




Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Алтын күз Атырау облысы Атырау қаласы Махамбет ауданы Алға орта мектебінің Шағын орталық топ
2018 -> Ысқақова Айнұр Жанболатовқызы, СҚО, Ақжар ауданы, Айсары ауылы, «Айсары негізгі мектебі»
2018 -> Қуыршақты шомылдыру
2018 -> Жарманың өнімдерінің құрамында
2018 -> Мектеп: №46 жобб мектебі Мерзімі: 5. 01. 2018ж №7 Мұғалім Митанова г сынып «Г» Оқушылар саны 12 Тақырып
2018 -> Сабақ тақырыбы: «Дәнекерлеудің мәні қызметі және түрлері»


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет