Урок української літератури 7-в клас 28 квітня 2017-05-02



жүктеу 49.8 Kb.
Дата06.11.2018
өлшемі49.8 Kb.
түріУрок


Кегичівський ліцей

Кегичівської районної ради

Харківської області

Панорама творчості



Калейдоскоп методичних знахідок

Урок української літератури 7-В клас



28 квітня 2017-05-02

Тема: Іван Сила (Іван Фірцак) − утілення непереможного духу українського народу, його до­броти й щирості. Морально-етична проблематика твору: добро і зло, справжня дружба і любов, чесність і підступність.

Учитель української мови та літератури


Данько Ольга Михайлівна

2017
Тема: Іван Сила (Іван Фірцак) − утілення непереможного духу українського народу, його до­броти й щирості. Морально-етична проблематика твору: добро і зло, справжня дружба і любов, чесність і підступність.



Мета: Продовжити роботу над повістю. Обговорити сюжет та композицію твору. Визначити морально-етичні проблеми. Розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати думки. Виховувати найкращі людські моральні якості.

Мультимедійний супровід уроку: Фільм «І.Сила» (режисер Віктор Андрієнко), буктрейлер, презентація-подорож І.Сили
Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Перегляд буктрейлерів на книгу Олександра Гавроша "Неймоврні пригоди Івана Сили "
Самостійна робота. Створенння паспорта твору:


Назва твору

«Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу»

Автор

Олександр Гаврош

Публікація

2007

Жанр

Повість

Тема

Пригоди українського силача

Ідея

Показати на прикладі життя Івана Сили: як ставити мету та як її досягати

Герої

Іван Сила, Міха Голий, агент Фікса, карлик Піні, мадам Бухенбах, Фандіго, міс Крокі, Пацака Макурі, Мілка, Піцікато, Пандорський

Країни, у яких відбуваються події

Чехословаччина, Англія, Німеччина, Америка, Японія

Сформулюйте тему, ідею та головні проблеми, порушені в повісті.

Проблемне запитання:

- Чи всі проблеми можна вирішити силою?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

«Хвилинка мудрості» учні згадують прислів’я про здоров’я

Було б здоров'я все інше наживемо.

Бережи одяг, доки новий, а здоров'я доки молодий.

Без здоров'я нема щастя.

Весела думка половина здоров'я.

Вартість здоров'я знає лише той, хто його втратив.

В здоровому тілі здоровий дух.

Гнила дошка цвяха не приймає.

Гіркий тому вік, кому треба лік.

Держи ноги в теплі, голову в холоді, живіт в голоді не будеш хворіти,



ВІДОМІ ЦИРКОВІ НОМЕРИ

*«Груди замість ковадла» — брилу трощили молотом на його грудях;

*«Зуби мамонта» — Фірцак прибивав долонею дубову дошку до столу, використовуючи 20-сантиметрові цвяхи; після того, як кілька осіб не могли її відірвати, він прикладав хусточку до голівок цвяхів і витягав їх зубами;

*«Залізне серце» — триметрову рейку клав собі на плече, четверо асистентів звішувалися на неї, пробуючи її зігнути. Коли їм цього не вдавалося, він руками вигинав із неї серце.

*У Відні цупив зубами платформу з меблями, а в Женеві загальмував руками дві машини.

*Перед президентом Чехословаччини Фірцак показав номер «Шия під штрекою» — десятеро чоловіків згинали на карку Івана залізничну рейку, коли той лежав на столі.



ЦІКАВІ ФАКТИ * В Іспанії на кориді Кротон голіруч переміг бика, звалив його на плечі та відніс до найближчого ресторану.

*Міг спокійно тримати на витягнутих руках 30-літрові чавунні бідони з молоком.

*Міг зрушити з місця дерев'яну хату.

*Дід Кротона — Іван Вільхович — у лісі вбив ведмедя поліном, за що в селі його прозвали Силою.

* Підлітком Кротон пошкодував корову і, впрягшись до плуга, сам зорав поле. Коли телиця пошкодила ногу, Іван приніс її додому на плечах. Здійснив втечу із в'язниці, вирвавши ґрати.

*Виграв бій із японським борцем Токедзо, на 20 кг важчим.



Гра «Ланцюжок» (учні дають запитання один одному і відповідають),

Конкурс «Художник – ілюстратор»

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

V. Сприймання та засвоєння учнями навчального матеріалу


  1. Обговорення сюжету твору.

  2. Композиція твору.

Твір складається з двох частин. І частина вміщує 21 розділ; ІІ частина-22 розділи. У кінці твору - післямова, яку необхідно прочитати.

  1. Обговорення ситуацій розділів 16 та 17

Фізкультхвилинка

  1. Робота з текстом

  • Читання розділів 21, 27, 30, 34

  • Переказ розділів 22-26, 28, 29, 31-33

  1. Визначення проблематики

  • Добро і зло

  • Дружба і любов

  • Чесність і підкупність

  1. Складання асоціативного куща




Укладіть «соціометричну» схему оточення Івана Сили. На її основі визначте причини конфлікту в творі. Згрупуйте персонажів відносно конфлікту.

І.Сила – друзі – хто використовує – заздрість – вороги – великі люди усього світу

V. Підсумок уроку

Метод «Незакінчене речення»



  • Я б хотів сказати герою …

VІ. Домашнє завдання

  • Напишіть невеликий твір (5-7 речень) на тему "Іван Сила – утілення непереможного духу українського народу, його доброти й щирості".


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет