Державні свята Болгарії 6 вересня День об'єднання Болгаріїжүктеу 75.1 Kb.
Дата26.04.2018
өлшемі75.1 Kb.

Rubric _ EU Holidays

Рубрика «Національні свята країн Європейського Союзу»
Вересень
Державні свята Болгарії

6 вересня

День об'єднання Болгарії (по-болгарськи - День злуки Болгарії) відзначає акт приєднання Східної Румелії до Князівства Болгарія в 1885 році.

По Берлінському договору 1878 року Болгарія, по суті, була розділена на три частини: Князівство Болгарія (зі столицею Софія), автономна область Східна Румелія (з центром Пловдив) і область Македонія, яка залишалася частиною Османської імперії. Національна доктрина молодого болгарської держави дала в 1885 році свої плоди: під натиском народних мас у Східній Румелії почалося повстання, 6 вересня повстанські загони під проводом Чардафона (Chardafon) увійшли до Пловдив і змусили правителя області здати свої повноваження Тимчасовому уряду. Через два дні болгарський князь Олександр Баттенберг спеціальним маніфестом затвердив приєднання Східної Румелії до Князівства Болгарії.

Це було порушенням Берлінського договору, і дії Олександра Баттенберг викликали гостру критику з боку великих сил Європи (що згодом і коштувало йому князівської корони). У пам'яті болгарського народу, однак, князь Олександр I Болгарська (Баттенберг) назавжди залишився Царем-об'єднувачем. Сам він теж побажав, щоб після смерті його прах спочивав у Болгарії.

Детальна інформація тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/435/22 вересня

У цей день відзначається річниця проголошення суверенного Болгарського царства.

До цього часу Болгарське князівство формально було васалом Османської імперії і у всіх зовнішньополітичних актах просило схвалення турецького султана. У новітній історії країни свято Незалежності стали відзначати з 1998 року.Святкування з нагоди Дня незалежності зазвичай проводяться не в Софії, а в місті Велико-Тирново біля пам'ятника Незалежності Болгарії. Як правило, вони починаються урочистим читанням Маніфесту, а ввечері 22 вересня міська пагорб Царевец висвітлюється тисячами різнокольорових прожекторів - йде виконання світлового вистави під відкритим небом «Звук і світло». Це один з наймолодших офіційних свят країни, але він вже набуває свої традиції.

Детальна інформація тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/436/

День святого Вацлава - день державності в Чехії

28 вересня Чехія святкує день свого покровителя, святого Вацлава

(Feast of Saint Wenceslaus, чеськ.. Václav), цей день є також Днем чеської державності. І, хоча чеська держава в цей день не виникло, День святого Вацлава є державним святом.

Вацлав (907-935) з роду Пржемисловічей, син герцога Вратіслава і язичниця Драгоміра, був князем чеським з 924 по 935 рік. Вихований своєю бабусею по батьківській лінії, ревною християнкою, Вацлав з дитинства був релігійним і, ставши на чолі держави, вів швидше чернечий ніж світський спосіб життя. Вацлав багато зробив для поширення християнства в Чехії, за його розпорядженням у Празі була побудована церква святого Вітта.

Для свого часу Вацлав був незвичайно освіченою людиною: він писав глаголицею, говорив по-латині і по-грецьки. У 924 році, отримавши владу, він вже знав, що така маленька країна як Чехія, нутрі усобиці і оточена жадібними до чужої землі сусідами, може вижити і розквітнути, тільки якщо її народ буде більше вимогливий до своїй освіті та моральності. За однією з легенд, вступаючи на престол, Вацлав сказав, що хоче правити так, щоб в країні був мир його, щоб судді судили справедливо і щоб народ жив за законами Божими. У цьому він сам подавав приклад. Будучи побожним чоловіком, правил він твердою рукою. І ось що він умів: «відрізняти одне від іншого; знав, коли треба взяти в руки меч, а коли можна уникнути зла в процесі терплячих переговорів».

Детальна інформація тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/498/Балтійський День єдності

22 вересня це свято проходить на вулицях двох держав: Литви та ЛатвіїУ 1207 Орден мечоносців захопив території лівів, у 1214 році - землі латгалов.Метою ордена було одержати військовий, політичний контроль над Балтією і звернути балтійський народ у християнство. А 22 вересня 1236 ченці Ордену і хрестоносці скоїли розбійницький набіг на Литву. Коли вони з багатою здобиччю поверталися додому, в місті Сауле балтійський народ об'єднався і відбив атаку непрошених гостей. Орден мечоносців був розбитий. У битві при Саулі упав магістр ордена, було винищено велике число лицарів і орденської братії, а також багато хрестоносців і ратників.Після цієї поразки Орден вже не зміг згуртувати навколо себе нові сили. За 34 роки своєї діяльності Орден завдав великої шкоди: грабував, вбивав, спалював...

Детальна інформація тут:http://www.calend.ru/holidays/0/0/2185/, http://www.calend.ru/holidays/0/0/2185/Дні Вільнюса у Литві

Дні Вільнюса (Sostinės dienos), що проходять в перші вихідні вересня - мабуть, самий строкатий і різноманітний свято в Литві. У ньому беруть участь ансамблі старовинної та сучасної музики і танцю, в його рамках проходять міжнародні виставки, акції, свято пива, театральні вистави, гастролі іноземних діячів культури, спортивні змагання та багато інших знаменних подій. Велика кількість заходів таке велике, що кожен городянин або гість-у Вільнюсі турист знайде щось, здатне заінтригувати саме його.Важливий акцент свята - що проходить на Ратушній площі ярмарок Пранцішкуса, яка стає своєрідним містечком старовинних ремесел, фольклорних ансамблів.

Дні столиці вінчає осіннє рівнодення. У цей день по проспекту Гедімінаса проходить карнавальна процесія, а потім у парку Калне спалюють величезні солом'яні скульптури із закладеними в них феєрверками, які символізують зміна ходу часу, фольклорні та театральні вистави перетворюють свято в зачаровує видовище.

Історія багатьох стародавніх міст починається з легенд. Має свою легенду і Вільнюс, яка записана в литовському літописі 16 століття (Хроніка Биховцеві), багато разів переказана в художній літературі і побутує в народі й сьогодні.Легенда оповідає про те, що на тому місці, де стоїть Вільнюс, на початку 14 століття шуміли дрімучі ліси, багате звірами і птахами. Ці глухі ліси були улюбленим місцем полювання князя Гедимінаса, що правив Великим князівством Литовським у 1316-1341 роках. Так, згідно з легендою, Гедімінас заснував Вільнюс і зробив його столицею Литви.

Детальна інформація тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/519/
Свято збору винограду та Винний фестиваль прикрасять початок осені у трьох Європейських країнах

Першою починає святкувати Португалія, щойно осінь прийшла на поріг, а саме 2 вересня на Мадейрі шумить Винний фестиваль (Madeira Wine Festival / Festa do Vinho da Madeira) — шоу, фольклорні танці та багато іншого на честь відомого всьому світу напою — яскрава та весела подія. Свято приурочене до часу традиційного збору винограду та виготовлення вина.

Детальнішу інформацію Ви знайдете тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/1214/

Наступною естафету святкування бере Румунія. 13 вересня вулиці міст наповнюються святкуючим натовпом. Румунія виробляє вино вже близько 3 тисяч років. Виноградники в країні займають близько 300 тисяч гектарів. Щорічно тут проводиться близько 7 мільйонів літрів вина.

Детальнішу інформацію Ви знайдете тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/612/

25 вересня у Невшателі (Neuchatel) проходить Свято збору винограду - знаменитий «Фестиваль вина» (Neuchatel Wine Festival). Три дні (з п'ятниці до неділі) кафе, бари, вуличні стійки з продажу вина та музичні групи пожвавлюють старе місто і роблять життя веселіше і святковіше.

Детальнішу інформацію Ви знайдете тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/2490/

Октоберфест

Октоберфест (Oktoberfest) - найбільший у світі фестиваль пива. Він проходить у столиці Баварії - Мюнхені, починається у треті вихідні вересня і триває 16 днів.

Все почалося з одруження Баварського спадкоємця престолу, кронпринца Людвіга I і принцеси Терези Саксонської. 12 жовтня 1810, в день, коли відбулося їх весілля, на святкові гуляння були запрошені всі жителі міста. Їх зібрали на великому лузі, в той час знаходився за межами міста. Тепер, на честь принцеси, його називають Луг Терези (Theresienwiese). Для мюнхенців того дня були влаштовані гуляння з безкоштовним пивом і кінними скачками.

З 1810 року традиція щорічного проведення фестивалю переривалася тільки під час світових воєн. Після другої світової війни фестиваль пива відкрився в 1950 році, за розпорядженням тодішнього мера Мюнхена Томаса Віммера. З тих пір він проходив щорічно. У 2003 році Мюнхен відзначив «свято жовтня» в 170 разів.

За традицією, у день відкриття, рівно о 12 годині, мер міста відкорковує бочку з пивом. Це символічна дія дає старт «пивного марафону». Потім по центральних вулицях міста починає рух святкова процесія. На чолі її - «Munchner Kindi» - символ міста - молоденька дівчина з великим дзвоником у руці верхи на прикрашеному коні. Вона одягнена у чернечу одяг жовто-чорного кольору.

Інша традиція Октоберфесту - відкриття гігантських пивних наметів, що іменуються в народі «наметами». Кожен рік їх рівно 14. Перші такі «намети» з'явилися в 1896 році. У найбільшій з них, що належить мюнхенській пивній «Hofbrauhaus», поміщається 11000 чоловік. Причому мова йде тільки про сидячих місцях: німці вважають за краще пити пиво тільки сидячи. Практично у всіх наметах люди розташовуються всі разом, за довгими столами.


Всі 16 днів розпивання пива супроводжуються насиченою шоу-програмою. Костюмовані паради, ходи стрільців, скачки, концерти змінюють один одного. Поблизу пивних часто можна побачити танцюристів у традиційних баварських костюмах з шкіряними штанами, що відбивають чечітку «шуплаттль» важкими альпійськими черевиками. Також вас чекають зі своїми екскурсіями пивоварні міста і музеї пива.

За весь цей пивний фестиваль «Октоберфест» був занесений до Книги рекордів Гінесса як найбільший у світі свято.


Детальнішу інформацію Ви знайдете тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/445/

Парад квітів у Аалсмеері (Голландія)

Щорічний парад квітів у голландському місті Аалсмеері (Aalsmeer Flower Parade) - одне з найзнаменитіших і незабутніх квіткових уявлень у світі. Парад проходить в перші вихідні вересня, стартуючи з Аалсмеера о 8:30 суботнього ранку, і приваблює сотні тисяч відвідувачів.

Парад квітів - це грандіозне хода квітів, простягаються на два з половиною кілометри від аукціону в місті Аалсмеере до центру Амстердама. Під час параду виступають музичні групи, джаз-банди, проходять костюмовані вистави, танці.

Понад мільйон квітів створюють квіткове море, яке проноситься на 20 величезних пересувних човнах і 30 розкішно декорованих автомобілях - це, свого роду, демонстрація новітніх тенденцій як в дизайні автомобілів, так і в аранжуванні квітів. Великі квіткові фірми (їх сотні в Голландії) проявляють чудеса фантазії, декоруючи пересувні човни-платформи і автомобілі квітами всіляких видів і кольорів - хризантем і лілій, фрезій і троянд і, звичайно, тюльпанів. Неймовірно гарне видовище!Детальнішу інформацію Ви знайдете тут: http://www.calend.ru/holidays/0/0/306/


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет