Д‰ниетану



Дата03.05.2019
өлшемі41 Kb.
#132314
түріСабақ

Ақтөбе қаласы №42 орта мектебі , бастауыш класс мұғалімі Тулебаева Бибигуль

Пәні дүниетану

Тақырыбы:Су еріткіш.

Кіріктірілген сабақ

Мақсаты:Судың еріткіш қасиетін тәжірибелер арқылы түсіндіру;

Табиғаттағы су айналымы ,судың қандай күйде болатынын тәжірибелік жұмыс

барысында бақылау .талдау, салыстыру және оларға қортынды шығара білуге

үйрету.

Сабақтың түрі: кіріктірілген сабақ.



Сабақтың әдісі:ой қозғау,сарамандық жұмыс, салыстыру,талдау,миға шабуыл.

Сабақтың көрнекілігі: кестелер,слайдтар,табиғи материалдар.

Пән аралық байланыс:ана тілі,бейнелеу өнері.

Күтілетін нәтиже:

-Судың қасиеті,оның пайдасы.

-Өзен,көл суларын қажеттілікке жарату,оларды қорғау.

-бақылайды,тәжірибе жасайды,ойлау белсенділіктері артады.

-Ізденеді,ойын еркін айтады.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу.

-Қызығушылықты ояту.

А)Ширату кезеңі:»Сен білесің бе?»

1.Жер шарында ең көп тараған сұйық зат.

2.» Су-тіршілік көзі»дегенді қалай түсінесің?

3.Судың қандай пайдасы бар.

4.табиғаттағы су қандай күйде кездеседі ?

5.Судың қандай қасиеттерін білесің?

ә)Тәжірибе арқылы оқушылар бақылау жасайды.Талдау арқылы қортынды шығарып береді.

1-тәжірибе: Судың пішіні болмайды.

2-тәжірибе:Судың түсі болмайды

3-тәжірибе:Су-мөлдір.

4-тәжірибе: Судың дәмі болмайды.

5-тәжірибе:Судың иісі болмайды.

6-тәжірибе:Су аңады.

- Осы қортындыны сызбаға түсіріп ,дәптерге жазу.


Су
Сергіту жаттығулары:

Қане орнымыздан тұрайық,

Алақанды соғамыз

Ашамызда жұмамыз,

Жұмамызда ашамыз,

Күн көзіне тосамыз.

2.Мағынаны тану.

1.Оқушылар алдымен оқулықтағы мәтінді оқып шығады.

2.Оқулықта берілген тәжірибелерді жасау.

3.Тәжірибенің қортындысын шығару.
Биология пәнінің мұғалімі Меруерт апй түсіндіреді.

1-тәжірибе: Судың ерткіш екендігін көрсету.

Қант пен тұз –ерігіш заттар.

2-тәжірибе:Құм ,саз ерімейді.


Табиғатта суда ерейтін және ерімейтін заттар бар екенін байқату.
Логикалық тапсырма:

Жүк артқан екі түйе жолға шықты.Біреуіне тұз, екіншісіне мақта артылған болатын.Алдарында өзен ағып жатты.Тұз артқан түйе өзеннен жеңіл өттіде,судан әрең өтіп келе жатқан екінші түйеге қулана қарады.Неге?Қандай жағдай болды?


3.Толғаныс бөлімі.Кесте толтыру,пысықтау.

Жақсы ериді





Нашар ериді





Ерімейді




Сабақты қортындылау:

Мөлдір тамшылар

-судай таза бол.

-Мінезің судай жұмсақ болсын.

-Дауысың судың сылдырындай әдемі болсын.

Үйге тапсырма беру:

-Мәтінді түсініп оқу ,сұрақтарға жауап беру.

- Су туралы тыйым сөздер жазу.
Ә)Тәжірибе арқылы оқушылар бақылап ,талдау арқылы қорытынды шығарып береді.

1-тәжірибе: Судың пішіні болмайды

2-тәжірибе: Судың түсі болмайды

3-тәжірибе :Су-мөлдір

4-тәжірибе: Судың дәмі болмайды

5-тәжірибе:Судың иісі болмайды

6-тәжірибе:Су ағады


мөлдір

ағады

иісі жоқ

Су

дәмі жоқ

түсі жоқ


Осы қорытындыны сызбаға түсіріп,дәптерлеріне жазу
Каталог: 2017
2017 -> Конкурсанттардың тізімі «Алматы облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы»
2017 -> Қызылорда қаласы №140 қазақ орта мектебі Нұрманова Мереке Серікбайқызы Мектеп директорының ғылыми әдістемелік ісі жөніндегі орынбасары
2017 -> Жек дуадақтарды аулауды жүргізу туралы «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы»
2017 -> Бағдарламасы өтетін күні: 16 тамыз 2017 жыл Өтетін орны: Шымкент қаласы
2017 -> Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
2017 -> Ақпараттық хат құрметті әріптестер!
2017 -> Мемлекеттік мекеме
2017 -> Материалдары


Достарыңызбен бөлісу:




©kzref.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет