Документальні матеріали про кримінальні діїжүктеу 150.16 Kb.
Дата18.02.2019
өлшемі150.16 Kb.

Документальні матеріали про кримінальні дії
Термін секта

Якщо про цей термін говорити з погляду католицького, то віруючі люди вважають сектантом кожного, хто не є католиком. Однак з цивільного погляду термін «секта» означає деструктивну релігійно-окультну організацію, яка має свого гуру, який вважає себе богом. Це пов’язане з торгівлею і вживанням наркотиків, з масовими самогубствами і т. д. Вживати термін «секта» проти Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (УПГКЦ), яку очолює владика Михайло Осідач (80р.), є грубим очорненням і розпалюванням релігійної ненависті.

На жаль, цих карних дій допускається провід УГКЦ.

Висловлювання о. Віталія Дуткевича на веб-конференції з 2 по 8 грудня 2010 року на сайті РІСУ відносяться до категорії кримінальних дій очорнювання і розпалювання релігійної ненависті. З погляду Божого Слова тут йдеться про гріхи проти Святого Духа!
Цитата 1: «Дії "групи Догнала" мають усі ознаки деструктивної секти. Ця група відповідно застосовує деструктивні методи впливу. У цьому мали можливість переконатися мешканці Чорткова.»

Відповідь: Йдеться про грубе очорнення. Сестри-монахині не є жодною «групою» і не мають жодних ознак деструктивної секти, ані не вживають жодних деструктивних методів. Це все є брехня і очорнення.

Що стосується Чорткова, то правдою є те, як підтверджує документальний фільм (www.uogcc.org.ua, розділ відео), що сфанатизований натовп з мегафонами більше 2 годин розпалював релігійну ненависть перед монастирем сестер, з метою фізичної ліквідації монастиря. Це сталося в неділю ввечері, 14.11.2010р. Державні органи, згідно українських законів, наперед було повідомлено, що того самого дня до обіду перед церквою Преображення буде відправлятись Свята Літургія, мирний молитовний захід, який не суперечить законам України. Однак мирний захід був насильно придушений, і так дійшло до порушення Закону України і до фізичного нападу на присутніх вірних, під час якого вони отримали фізичні ушкодження. (див. документальний фільм на www.uogcc.org.ua, розділ відео).

Перед тим в суботу, 13.11.2010 р., сфанатизовані семінаристи УГКЦ і студенти дяківської академії під керівництвом лідера секти «Харі Крішна» обступили будинок, де 4 сестри Правовірної Греко-Католицької Церкви жили на квартирі. Не дозволили сестрам увійти до будинку, хоча власниця цього хотіла (див. документальний фільм на www.uogcc.org.ua, розділ відео).

В п’ятницю, 12.11.2010, сестри хотіли взяти участь у заупокійній Літургії, про яку також, згідно українських законів, повідомили органи влади як про законний, мирний молитовний захід. Поблизу церкви на них, однак, накинувся сфанатизований натовп семінаристів і студентів з дяківської академії. Деяких сестер кидали на землю, а 5 сестер зазнало і фізичних ушкоджень. Для всіх присутніх сестер це було психічною травмою (див. документальний фільм на www.uogcc.org.ua, розділ відео).

В понеділок, 15.11. 2010, сестер незаконно тримали в монастирі під замком аж до пізнього вечора і їм не дозволяли іти на судову експертизу, ані в найближчий магазин, щоб купити собі продукти. Це є грубе порушення громадянських прав і свобод.

Цілий наступний тиждень керівництво УГКЦ організовувало розпалювання релігійної ненависті перед монастирем з метою фізичної ліквідації монастиря (див. документальний фільм на www.uogcc.org.ua, розділ відео). Ці кримінальні дії УГКЦ, із застосуванням деструктивних методів, о. Дуткевич брехливо приписує нам. Насправді це ми стали жертвами деструктивних і агресивних методів УГКЦ.


Цитата 2: «Ці догналівки у чернечій рясі відзначаються агресивністю, закликають вірних ходити на їхні відправи, бо у наших храмах не має «живого Бога». Вони влаштовують різні демонстрації з транспарантами і вимогами зареєструвати їхню секту. У розмові з ними відчутний агресивний фанатизм, адже вони запрограмовані своїм гуру Догналом. Вони не прислухаються до іншої думки і годі з ними вести якийсь діалог. Дуже боляче, що до них потрапляють молоді дівчата, яких одразу обробляють психотехніками Догнала.»

Відповідь: Грубим очорненням є твердження: «відзначаються агресивністю». Йдеться про явну брехню. Ми завжди організовували дозволені українськими законами мирні молитовні заходи: маніфестації проти деструктивних течій, які впливають на суспільство, маніфестації на захист від гомосексуалізму і від ювенальної юстиції, з метою допомогти українському народу.

«їхню секту» – це теж грубе очорнення, бо ми є Українська Правовірна Греко-Католицька Церква, що відділилася від єресей УГКЦ.

«агресивний фанатизм» – це знову явний наклеп і очорнення.

«запрограмовані своїм гуру» – це брехня, умисне приниження гідності і честі та розпалювання релігійної ненависті щодо безборонних сестер, які відділилися від єретичного проводу УГКЦ.

«обробляють психотехніками» – це також брехня і очорнення!
Цитата 3: «Вже не секрет, що в минулому теперішній лідер окультної секти догналівців А. Догнал співпрацював деструктивно із російськими та чехословацькими спецслужбами.»

Відповідь: Це – наклеп і очорнення! Українська Правовірна Греко-Католицька Церква (УПГКЦ) не є жодною окультною сектою! Главою УПГКЦ є владика Михайло Осідач. Провід Правовірної Церкви і в минулому проводив просвітницьку діяльність, спрямовану проти окультних сект. На жаль, Глава УГКЦ екс-кард. Л.Гузар у своїй книжці «Бесіди...» захищає окультизм і признається, що сам віщує маятником.

Владика Ілля Догнал, ЧСВВр ніколи не співпрацював зі спецслужбами. Вже раніше його так очорнював п. Іван Гель в ЗМІ і вимагав офіційного документу – т. зв. люстрації. Цей офіційний документ підтверджує, що владика Ілля Догнал ніколи не співпрацював зі спецслужбами (див. додаток №3 до заяви).

Що стосується о. Дуткевича, багато василіян, навпаки, переконані, що він співпрацював зі спецслужбами. Якщо це не так, нехай він також документом це доведе.
Цитата 4: «Напрошується висновок, хто цю групу може фінансувати? Щодо співпраці зі спецслужбами варто звернутися до компетентних державних чинників, які мають захищати своїх громадян від деструктивної дії агресивних громадян іншої країни, які наносять шкоду нашій державі. Від цієї пошесті необхідно захистити наших мирян роз'ясненням, особливо наведенням свідчень очевидців, які потерпіли від цієї секти

Відповідь: «Хто цю групу може фінансувати Ніколи ми не були звинувачені в жодних фінансових махінаціях, ніколи ми не вимагали грошей від вірних через публічні акції, як це робить, наприклад Л. Гузар та УКУ за допомогою т.зв. цеголок. Ми не зловживали доброчинними організаціями, ані не організовували жодних т.зв. доброчинних акцій для витягування грошей від людей. Вірні бачать, що ми їм служимо, жодного разу ми не виголошували в церкві про збір коштів або фінансову допомогу. Гроші, які люди жертвували, ми їм повертали у формі служби, включно з місіями і писемною діяльністю. Синод УПГКЦ має лише одну стару відремонтовану машину, яку після генерального ремонту подарував своєму сину зі Словаччини його батько. Потрібно було б підняти питання про розтрачання фінансів в цілій УГКЦ. Вся Україна була б цим шокована.

Щодо співпраці зі спецслужбами, то це очорнення з метою психологічної маніпуляції.«деструктивної дії агресивних громадян»знову йдеться про брутальне очорнення.

«наносять шкоду нашій державі»йдеться про явний наклеп. Метою наших маніфестацій за охорону сімей є захист блага дітей, сімей, а цим і цілої держави.

«від цієї пошесті» – це прилюдна образа, яка розпалює в неінформованих людей релігійну ненависть, що карається згідно законів України.

«які потерпіли від цієї секти»УПГКЦ не є жодною сектою, йдеться про багаторазові очорнення. Якби була хоч одна людина, яка б дійсно зазнала якоїсь шкоди, то наші неприятелі з рядів УГКЦ це в десять разів би перебільшили і негайно б використали проти нас. Свої очорнення вони будують лише на брехні.
Цитата 5: «Наші владики неодноразово зверталися до вірних з пересторогою вірним перед догналівською сектою.»

Відповідь: Це правда, бо наприклад владика Софрон Мудрий закликав вірних не брати участі в маніфестації протесту проти введення гомосексуалізму, яку організувала наша Церква. Він написав два пастирські листи, тричі виступав по телебаченні і друкував свої статті в часописі «Нова Зоря». Подібно поступали й інші владики УГКЦ. Важко їм буде оправдатися на Божому суді за це тверде очорнення з метою знищити правдиве відродження мученицької Церкви.

«перед догналівською сектою» Знову нашу Правовірну Церкву ложно називають сектою.
Цитата 6: «Адже догналісти не вказують на реальні проблеми церковного життя, а лише такі проблеми вигадують для прикриття і оправдання своєї сектантської діяльності

Відповідь: Це неправда. Ми вказуємо на реальні проблеми церковного життя, такі як: єресі, симонія, педофілія, гомосексуалізм. Запитуємо: Чи є єрессю ставити під сумнів Божество Христа і Дівицтво пресвятої Богородиці, заперечувати вічність пекла, чи ні? Запитуємо: чи суперечить Божій заповіді віщувати маятником, пропагувати окультизм та гомосексуалізм. Все це у своїй книзі «Бесіди…» чинить екс-кард. Л. Гузар. Тому згідно церковних норм теперішній провід УГКЦ має всі ознаки секти.
Цитата 7: «Ніхто їх не чіпляє, ми молимося за навернення жертв Догнала і свідомі того, що «коли від людей цей задум чи ця справа, вона сама собою розпадеться» (Ді. 5, 38).

Відповідь: УГКЦ стосовно нашої Церкви допускалася стількох очорнень, стількох кривих свідчень, а навіть і фізичних нападів на сестер і розпалювання релігійної ненависті з метою ліквідації монастиря. І це вона коментує словами, щ нібито нас ніхто не чіпляє і що вона, мовляв, молиться за наше навернення – правдоподібно з правдивої віри до єресей.

На реколекціях навернулися сотні людей, які визволились від алкогольної залежності, від наркотиків, нечистоти і змінили ціле своє життя. Цих щасливих навернених християн УГКЦ називає «жертвами Догнала». Тут йдеться про систематичну маніпуляцію, очорнення та розпалювання релігійної ненависті з метою ліквідації УПГКЦ.

Справжніми жертвами апостатичної ієрархії є обманені вірні УГКЦ, яким замість правовірного вчення подаються єресі, а замість здорових моральних засад – різні психології. В результаті їхньої формації близько 3 років тому у Львові повісився семінарист прямо на коридорі семінарії. В монастирях постійно зменшується кількість покликань, багато-хто закінчує в психлікарнях, а ті монахи і монахині, які залишились, замінюють Божого Духа на духа світу, який став нормою і який панує в монастирях УГКЦ. Правдиве християнство очорнює, називає фанатизмом і деструктивними впливами.
Цитата 8: „Чому було вирішено перейменувати цю секту з "Підгорецькі отці" на "Групу Догнала"?

Відповідь: Вони систематично втовкмачують людям в голови, що ми секта, а це – очорнення і розпалювання релігійної ненависті. Також створили на УПГКЦ ненависні і образливі синоніми. Подібним чином можна було б назвати УГКЦ «сектою Гузара» чи «групою Гузара». До того ж існує суттєва різниця: владика Ілля не єретик, ані не Глава Церкви. Систематичним цькуванням зі заздрості проти нього переслідують єдину мету – незаконно вигнати з України.
Цитата 9: «Отче, догналівські сектанти дуже часто застосовують психологічний терор стосовно людей, які свого часу полишили цю секту

«Так, на превеликий жаль, – це правда. … існує можливість звернутися у правоохоронні органи з проханням про захист.»

Відповідь: Провід УГКЦ декілька разів звертався не у правоохоронні органи, тому що вони проти нас нічого не мають, але до конкретних державних органів влади, щоб перешкодити нашій реєстрації. Що їм за це давали, аби мотивувати їх переступати закони України, це колись виявиться.

Такого або іншого психологічного терору стосовно державних посадовців, ані стосовно вірних ми ніколи не допускалися. Якщо деякі з них пройшли нашими реколекціями, як напр.: о. О.Вільчинський чи о. Д. Григорак, а потім покинули дорогу правди, то є фактом, що це вони почали створювати психологічний і фізичний терор стосовно нас, а не ми щодо них. І в цьому пункті йдеться про брутальне очорнення щодо нас.


Цитата 10: «Сектантська братія догналівців не любить правди. Коли оточенню стає відомо про їхні методи впливу, тоді вони дуже скоро забувають про особу, яку намагалися психологічно тероризувати

Відповідь: Знову йдеться про очорнення і розпалювання релігійної ненависті з використанням термінів «сектантська братія» і «психологічне тероризування». Насправді не існує жодного випадку психологічного тероризування. Навпаки, коли бачимо, яких «методів впливу» і «психологічного терору» стала інструментом веб-конференція, знову мусимо перестерегти, що те, в чому фальшиво звинувачують нас, повністю відноситься до них.
Цитата 11: «Якщо ж ви якимось чином потрапили на «богослужіння» цієї секти, тоді одразу почуєте, що у відповідних єктеніях вони не згадують Блаженнішого Патріарха Любомира, а свого фіктивного вождя Михайла (Осідача). Отже, практикуючому, воцерковленому греко-католику майже неможливо потрапити в ряди сектантів догналістів.»

Відповідь: Знову повторюється слово секта, сектанти, догналівці. Мета цілковито ясна: очорнити нас і на основі обману розпалити релігійну ненависть.
Цитата 12: «Проблема «бойової» молитви догналівців полягає у двох речах. По-перше, ця «молитва» має свою специфічну поставу тіла, яка сприяє тому, що мозок починає працювати в той самий спосіб, в який він працює в часі трансу, або гіпнозу. Тобто, ця практика вводить людину в стан, у якому нею надзвичайно легко маніпулювати. По-друге ця молитва в догналівських колах вважається такою, на яку Бог мусить відповісти і вчинити власне так, як цього від Нього «молільник» вимагає, а це вже – магія.»

Відповідь: Це – очорнення. По суті нас звинувачують за біблійну поставу тіла в часі молитви, коли проситься в ім’я Ісуса Христа. З їхніх слів випливає, що апостоли, Богородиця, навіть Господь Ісус, а також і Мойсей і Давид й інші Божі мужі постійно мусіли би бути в часі молитви в екстазі, оскільки біблійна молитовна практика включає саме таку «поставу тіла». Вислухану молитву вони називають магією. Тут йдеться про грубе очорнення з метою створити враження, що наша молитва є проявом секти та маніпуляції людьми, що є брутальною брехнею та розпалюванням релігійної ненависті.
Цитата 13: „Диявол завжди прагне спричинити у людині прагнення бути всесильною, мати Бога за свого слугу. Це прагнення власне і є коренем усіх магічних практик і окультних вчень. Такого навчають і догналісти своїх прихильників.“

Відповідь: З світського погляду тут йдеться про брутальне очорнення і умисне приниження гідності і честі особи, а з церковного погляду – це гріх проти Святого Духа, який не проститься ані тут на землі, ані після смерті.
Цитата 14: «Він і його шайка застосовували, на мою думку, гіпноз та якісь прихотропні препарати, бо батьки померлої стали фанатиками "підгорецьких". ..... Приносив також їхню макулатуру, яку я віддав отцеві Фредині. Я страшенно розсердився і сказав, що можу прийти туди тільки для того, щоб кинути гранату в їхню кодлу.»

Відповідь: Термін шайка є умисне приниження гідності і честі. Звинувачення у гіпнозі та застосовуванні психотропних препаратів є явним спланованим обманом з метою розпалювання релігійної ненависті. Що стосується батьків померлої дочки, то це наклеп. Владика Ілля не ходить по домах. Таким чином, там не може за хворих молитися, а тим більше не може брати за молитву гроші. Плодом розпалювання релігійної ненависті є погрози, наведені в тексті з метою вчинити кримінальні дії стосовно нас.
Цитата 15: «Ви влучно окреслюєте групу Догнала, є набагато рафінованішою і підступнішою. Вони застосовують наступні методи впливу: контролюють мислення своїх жертв і виполіскують їм мозок

Відповідь: Це твердження о. Дуткевича знову є грубим явним очорненням з метою розпалювання релігійної ненависті, за що заслуговує, згідно закону України, справедливе покарання.
Цитата 16: «Невже представникам УГКЦ, РКЦ за погодженням із місцевою владою не можна звільнити , "очистити" від сектантів цей намолений віками храм - архітектурну перлину про яку догналівці взагалі не дбають, навіть деревця - берізки на даху не зрізали. Є приклад Чорткова, як можна очистити місто, храми від цих сектантів. Чому тут бездіють офіційні чинники УГКЦ, отці-василіяни, влада (патріотична як на Львів) не виганяють цих "змій", що отруюють духовний світ багатьох чад церкви...»

Відповідь: Тут вже не йдеться тільки про образи і очорнення, наприклад, терміни: «змії», «сектанти». Тут йдеться безпосередньо про таке розпалювання релігійної ненависті, яке подає вказівки для тероризму під гаслом – «очистити місто, храм за прикладом Чорткова». Запитуємо: Чи знає о. Дуткевич основні права людини про свободу совісті і свободу віровизнання? Чи може хоче ввести джихад за допомогою сфанатизованих семінаристів і секти Харі Крішна, як це було в Чорткові і Пробіжній? Таке підбурювання згідно українських законів є також кримінальними діями. Своїми вказівками весь провід УГКЦ виявив, що має на сумлінні насилля в Чорткові, а то з метою ліквідації правовірних католиків і сестер.
Цитата 17: «З огляду на деструктивні дії групи Догнала, Церква мусить поставити собі запитання, чому деякі вірні звертаються до сект, а також чому ця група «незаконно користується римо-католицьким костелом, що у віданні Львівської картинної галереї», як Ви запитуєтеся.»

Відповідь: Знову йдеться про брехню, очорнення, а до того ж про релігійну дискримінацію з метою вигнати парафіяльну громаду села Підгірці з її храму, який офіційно їм був даний в користування. Це розпалювання релігійної ненависті спрямоване на здійснення кримінальних дій і релігійної дискримінації релігійних менших, що суперечить законам України, але і міжнародним законам.
Цитата 18: «ПРОПОЗИЦІЯ: Нехай усі релігійні засоби масової інформації розпочнуть збирати свідчення людей, котрі потерпіли як духовно, психічно так і матеріально від цієї зграї шахраїв, і нехай про це почують усі. Можливо це допоможе перестерегти інших від цієї небезпеки...»

«Ваша пропозиція є дуже цінною, якою обов’язково скористаються масмедія нашої Церкви.»

Відповідь: Це висловлювання свідчить про грубе очорнення, розпалювання релігійної ненависті, погрози і прямі вказівки для початку ложної пропаганди і ненависної кампанії. Під таким тиском можна очікувати, що в ЗМІ скоро появляться фальшиві свідчення на замовлення. Однак якби хотіли опублікувати сотні правдивих свідчень навернених християн, які пройшли реколякціми Підгорецьких владик, то ЗМІ, які є під впливом апостатичної ієрархії, ані одного не опублікували б. Якби вірні УГКЦ могли видати свідчення своїх негативних досвідів з апостатичним проводом УГКЦ щодо ігнорування їх духовних потреб, залякування, маніпуляції, згіршення, симонії, то з цього вийшли б метри книг.
Цитата 19: «На жаль, наша влада набрала у рот води і мовчить, як нахабні чужинці глумляться над їх громадянами. Бажано це запитання поставити владі. Щоб не запізно вона схаменулася! Чому використовую такі гострі слова, бажаю Вам з’ясувати. Як Вам напевно відомо, у деяких країнах мали місце випадки самоспалення жертв секти під впливом їхнього лідера. Не відомо, що може стрілити у голову Догналу! Отож, до неприємних інцидентів треба бути готовим.»

Відповідь: Йдеться про брутальне створення тиску з метою маніпулювати державними органами, щоб діяли проти законів України і стали інструментом апостатичного проводу УГКЦ.

Очевидно через особисті контакти вони вже мають маніпуляційний вплив на державних посадовців. Тут йдеться про явне, фальшиве звинувачення у серійному злочині, який стосується навіть фізичної загрози для життя. Весь час термін секта демагогічно втлумачували читачам в голову з метою їм нав’язати, що правовірний провід нашої Греко-Католицької Церкви є злочинною сектою, яка загрожує життю вірних, а тому держава повинна цю так звано небезпечну секту ліквідувати і вифантазованих ними злочинців чи неіснуючих серійних вбивць навіть завчасно твердо покарати. Передусім за це брутальне, прилюдне і умисне приниження гідності і честі особи та позбавлення доброго імені вимагаємо справедливої перевірки і покарання о. Дуткевича, його настоятеля архиєпископа Возьняка, який повністю відповідає за цю підбурюючу кампанію, а також РІСУ, яка опосередковує масове поширення цієї брехливої, ненависної і жахаючої демагогії.


Цитата 20: «Може знову створити якийсь комітет по рятунку УГКЦ, як це було колись, чи організувати якісь антидогналівські католицькі братства при наших церквах, укласти їм певний статут, аби давати ворожим силам нарешті гідну відсіч. Наперед вдячний!»

Відповідь: Тут знову бачимо пряме розпалювання релігійної ненависті («давати ворожим силам нарешті гідну відсіч») з метою фізичної ліквідації, тобто кримінальні дії. Якби щось подібне проти релігійних меншин в ЄС сказав член Католицької Церкви, то на телевізійний чи інший інформаційний канал наклали би штраф в кілька сотень тисяч євро, а до того припинили б його діяльність.

Дуткевич, який очевидно замовив цей прояв фанатизму, тепер схвалює його словами: „коли догналівський ворог глумиться над моєю Церквою і народом. Обома руками підтримую Вашу ініціативу.“


Цитата 21: «Отче, пропоную по всіх наших храмах почати збір підписів під зверненням до Держкомнацрелігій, МВС та СБУ про заборону будь-якої діяльності секти догнала. Мотивувати це можна тим, що дана секта негативно впливає на вірних нашої Церкви, порушує спокій і міжконфесійний мир...»

Відповідь: І тут повторюється систематичне розпалювання релігійної ненависті з метою добитися конкретних кроків для ліквідації розпочатої реєстрації, і то за допомогою створення ложної і штучно викликаної кампанії збору підписів у храмах. Також через обманених людей створюють тиск

на СБУ, МВС і Держкомнацрелігій.Дезінформовані читачі цієї веб-конференції, зманіпульовані жахливими поняттями, є мотивовані підписати їм будь-яку петицію з ложним змістом. Мета апостатичного проводу УГКЦ не змінюється: за будь-яку ціну перешкодити законній реєстрації УПГКЦ. Якщо вони не соромилися опублікувати такі грубі брехні і очорнення, то виникає питання, наскільки великий психологічний і фінансовий тиск провід УГКЦ приховано створив на органи влади і конкретних осіб, які до сьогодні перешкоджають законній реєстрації УПГКЦ.

Підсумок: Вся веб-конференція в РІСУ, що відбулася 2-8 грудня 2010р., є доказом систематичного і привселюдного розпалювання релігійної ненависті, релігійної дискримінації релігійної меншини, умисне приниження гідності і честі, грубих очорнень і позбавлення доброго імені, фальшивого звинувачування в серійних вбивствах (!), з метою прямо фізичної ліквідації Української Правовірної Греко-Католицької Церкви та її проводу. Вимагаємо справедливого покарання винуватців цієї ложної кампанії, оскільки тут йдеться про кримінальні дії. Просимо, щоб згідно українських законів справедливо був покараний о. Дуткевич, його настоятель владика Возьняк, який йому на це дав своє схвалення, а також редактор РІСУ і особи, які під фіктивними іменами ставили запитання.

Каталог: res -> download
res -> Қазақстан республикасы білім және ғылым министрлігі
res -> Vi шақырылған Қарағанды қалалық мәслихатының кезектен тыс VI сессиясының күн тәртібі туралы
res -> “10” ббк 63. 3(4П) Юрій Томин внутрішня та зовнішня політика болеслава І хороброго
res -> Реферат ресей Федерациясының тарихы Орындаған: Қабылдаған
download -> Інформації про скандал в Бельгії від 24 2010, на який і Ви самі цими днями реагували. Бельгійська міліція від 9: 30 аж до вечора допитувала архиєпископа-емерита екс-кард. Г. Даннеелса (77р.)
download -> Відкритий лист кардиналу мілославу влку


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет