Генерал оцінив демократіюжүктеу 42.53 Kb.
Дата10.04.2019
өлшемі42.53 Kb.

Генерал оцінив демократію
Американські військові у Києві розповіли, навіщо у Чехії і Польщі розміщувати системи ПРО США
Про те, що в агенції УНІАН відбувається непересічна подія, прапори Прогресивної соціалістичної партії повідомляли пересічного глядача заздалегідь. Традиційні антинатовські лозунги на розгорнутих червоно-чорних транспарантах цього дня якнайбільше до місця – до Києва приїхав генерал-лейтенант армії США, директор Агентства з протиракетної оборони Генрі Оберінг. Після зустрічі з українською владою він мав розповісти українській пресі про те, навіщо Вашингтон хоче розмістити системи ПРО у сусідніх з Україною Чехії та Польщі. Адже саме за те, що з Києвом і Москвою не порадились, Америку дуже критикував прем’єр Віктор Янукович.

«Мы не янки, мы славяне, наши братья - россияне», - невигадливо скандують кілька десятків бабусь під режисерські змахи літнього бородатого чоловіка із мегафоном. «Чего уставились? Вы ведь тоже в НАТО хотите, запроданцы?», - погрожуючи кулаком з-за свого транспаранта «НАТО-OFF», одна з прихильниць прогресивного соціалізму ледь не розбиває об’єктив камери одного зі столичних телеканалів. Бабці грають на публіку – завдяки генералові їх точно покажуть сьогодні ввечері по телевізору. «…Потому что даже известный идеолог Бжезинский считает, что сегодня тотальному наступлению Америки препятствуют две вещи – это славянское единство и православие!», - не стомлюється біля мегафона лідер пікету. «Вы знаете, сколько людей в Украине поддерживает НАТО?», - немолода, але активна жіночка, член ЦК ПСПУ Людмила Безугла займається освітою свого однолітка – журналіста польського радіо з величезним касетним магнітофоном, - «25%! Да и то, это люди которые ничего не читают про НАТО, некогда им».

Акредитовані в Києві російські журналісти, які прийшли на прес-конференцію, в дворі агентства тримаються осторонь, спостерігаючи, чим все закінчиться. Втім служба безпеки завбачливо провела генерала чорним ходом і опоненти не зустрілися поглядами. У дверях прес-центру журналістка каналу Russia Today у півголоса кидає в бік українських колег: «Чемодан, вокзал, Вашингтон!..»

За п’ять хвилин до приходу американців, у залі УНІАНу душно і гамірно. Атмосферу підігрівають оператори, які щільним кільцем штативів обступили стіл для гостей. Тим, хто затримався на вулиці, знімаючи пікет, місця не лишилося.

М’якою ходою в залі з’являється президент агентства Ірина Геращенко. Кілька секунд пошукавши поглядом, вона знаходить потрібних людей. Непримітна молода дівчина і середніх років чоловік у пальтах і головних уборах. «Ви не представники преси, покиньте приміщення», - на тихий заклик пані Геращенко пара починає голосно обурюватися. «Ми з газети «Досвітні вогні»! (партійна газета ПСПУ – Авт.)» - «Це партійна преса, вийдіть будь-ласка, ви не зареєструвалися» - «Ми зареєструвалися, нас пустили» - «Крім вас нікого з партійної преси немає, ви представляєте партію, яка пікетує зараз агентство, ваша робота внизу» - «У нас демократична країна!» - останній «залізний» аргумент змушує Ірину Геращенко здатися. «Ну тоді хоча б пальта зніміть», - і вже до охорони – «З ними можуть бути проблеми».

Провокативні наміри молодиків не викликали сумніву. Вони не намагалися витягати записників, фотоапаратів чи диктофонів, коли генерал Оберінг та посол США Вільям Тейлор зайшли до зали. Вони нервово перебирали пальцями під полами пальт.

Привітавшись, Генрі Оберінг розповів про те, що Вашингтон турбують розробки ядерної зброї в Ірані та Північній Кореї і що 10 ракет-перехоплювачів в Польщі та радар у Чехії будуть працювати саме для того, аби відбити можливі ядерні удари по американських військових базах у Європі. «Я хочу пояснити, що це за перехоплювачі. На них не встановлено жодного типу боєголовок і ніякої вибухівки…», - на п’ятій хвилині зустрічі генерал почав заглиблюватися у технічні моменти роботи системи протиракетної оборони, але камери на нього вже не дивилися – на задньому ряду зали уже відомі нам журналісти «Досвітніх вогнів» разом з тітонькою, що знається на соцопитуваннях та шанувальником Бжезінського розгортали транспарант «Ukraine is against NATO». «Ми не зверталися до України з ніяким проханням розмістити в себе системи ПРО», - пан Оберінг незворушно проговорював чи не найголовніші фрази на прес-конференції.

Тим часом біля транспаранта і довкола прапора ПСПУ, який дивним чином опинився у мене на голові, зав’язалась сутичка. Спочатку обурюватися почали журналісти. «Журналісту 1+1 заважають працювати!», - вигукував репортер, якому транспарант поставили прямо перед обличчям. «Мы тоже журналисты, и мы имеем право!..», - кореспонденти «Досвітніх вогнів» уже міцно трималися за тканину, передбачаючи, що її спробують у них забрати. «Якщо журналісти, то заберіть плакат, ви ж не працюєте», - долучились навколишні репортери. «Что тебе мешает? Ты что, глухой, не слышишь, что он там брешет?», - розмахувала руками «соціолог» на мої намагання забрати з голови стяг прогресивного соціалізму. Один з охоронців агентства спробував вирвати транспарант з рук активіста ПСПУ. Той не дався. Транспарант теж не хотів рватися. Обоє ледь не впали на підлогу. «Янки, гоу хоум!», - почали скандувати «журналісти». Партійців вдалося видворити із зали тільки коли до операції підключилося ще двоє охоронців. «Подонки!», - одну з активісток явно образило таке ставлення.

«Мені приємно бачити, що демократія тут жива й процвітає», - розплився у посмішці генерал Оберлінг, щойно камери повернули об’єктивами до нього. Перекладач справно перекладав йому зміст дискусії, - «я за те, щоб з цих питань було більше дебатів». Втім, як зізнався американський генерал, «активніше» розгортання систем ПРО зустрічають тільки в самій Америці.

За півгодини, що лишилися, журналісти встигли випитати у генерала небагато. Передусім, він запевнив, що десять ракет-перехоплювачів нічим не загрожують тисячам боєголовок, що є в Росії. Крім того, пан Оберінг з кількох боків розповів «технологію» та траєкторію польоту як самих ракет, так і їхніх уламків. За його словами, ризики для України мінімальні. Необхідність встановлювати системи вже зараз, генерал пояснив просто: «Ми не хочемо бути заскоченими зненацька, як це майже сталося з Північною Кореєю. Наші експерти казали, що ядерна зброя там неможлива. Через місяць корейці випробували свою ракету. На щастя, ми за кілька років до цього запровадили систему ПРО. Ми не хочемо сюрпризів від Ірану в Європі».В цей час за вікном прес-зали видворені активісти ПСПУ розповідали колегам про свої пригоди. «Да как они смеют! Они не хотят знать правду! Эти американские сволочи». Уже після того, як генерал від’їхав, чоловік із невеличким плакатом, де напис «НАТО» було обрамлено у свастику, навіженими очима розповідав усім охочим: «Никогда не будет этого …ского НАТО в нашей стране, я их не пущу, эти ракеты!».

У пана Оберінга була запланована зустріч з урядовцями. У Кабінеті міністрів на нього ніхто не чекав.


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет