Конспект інтегрованого заняття з малюванняжүктеу 34.76 Kb.
Дата15.02.2019
өлшемі34.76 Kb.
түріКонспект

Конспект заняття з малювання з дітьми старшого віку

Тема:«Веселка над річкою»

Мета: Ознайомити дітей з лінією горизонту та технікою малювання аквареллю по мокрому паперу; розширювати знання про властивості вологого паперу, про змішування акварельних фарб; викликати бажання передати красу веселки у пейзажі; розвивати спостережливість, творчу уяву, почуття кольору; виховувати любов до краси, бажання відтворювати її на папері доступними засобами.

Матеріал: аркуші паперу, акварель, пензлі, ємкості з водою, серветки, поролонові губки для змочування паперу, зразки робіт, виконані у техніці «акварель по мокрому паперу», пейзаж А.Куїнджі «Веселка», акварельні фарби, пензлі, серветки, вірш «Райдуга» (за Г.Лагздинь).

Хід заняття.

Вихователь. Сьогодні, діти, ми з вами будемо малювати. Але спочатку відгадайте загадку:

Хтось у лузі біля річки

Загубив барвисті стрічки.

Дощик вгледів, підібрав,

Небеса підперезав (Веселка)

Вихователь. А ви коли-небудь бачили справжню веселку? Чому її так називають? Які почуття у вас викликає веселка? Коли вона з являється?

Вихователь. Так, після або під час дрібного дощу,коли світить сонечко. Веселка або, як ще кажуть, райдуга – це дитина дощика та сонечка. Ось коли після дощу сонечко кидає на землю свій теплий промінець, він зустрічає в повітрі маленькі крапельки води, проходить крізь неї і з являється яскрава веселка. Це атмосферне явище можна спостерігати на небі о теплій порі року. Пропоную розглянути пейзаж А. Куїнджі «Веселка»

Вихователь. Що зобразив художник?

Вихователь. Небо дарує землі свою сонячну райдужну посмішку – веселку. Веселка поєднує небо і землю, ніби відкриває землі таємницю високого неба. Назвіть якими кольорами зобразив художник веселку?

Вихователь. Чи завжди ці кольори йдуть у певному порядку,чи кожного разу у веселці з являються нові кольори у будь-якому порядку? Пропоную послухати вірш «Райдуга» (за Г. Лагздинь)

В райдузі – сім дужок,

Барвистих сім подружок!

Червона дужка –

Помаранчевій подружка!

Жовта дужка – зеленій подружка!

Блакитна дужка – синій подружка!

Фіолетова дужка –

Усім дужкам подружка!

А як підуть обніматись

Ті барвисті сім дужок,

Починають враз зливатись

В білий колір – сім подружок!

Семибарвна та дуга – наша райдуга!Вихователь. Назвіть кольори райдуги починаючи з верхньої дуги.

(Вихователь запрошує дітей погратися у гру «Райдуга». Діти діляться на групи за кількістю кольорів райдуги. Кожна дитина отримує стрічку одного з кольорів райдуги. Вихователь пояснює, що всі вони разом – райдуга, а кожний окремо – краплинка води. Грає жвава музика дощу – «крапельки» бігають та грають. Музика змінюється – виходить сонечко – діти шикуються за кольорами райдуги. Виграють ті, чия група швидко і правильно складе райдугу. Діти міняються стрічками і гра повторюється. Вихователь звертає увагу дітей на малюнки виконані у техніці по мокрому).

Вихователь. І ми сьогодні спробуємо малювати подібним чином. А малювати ми будемо веселку, яка піднімається над рікою. Таке явище можна спостерігати після дощу, коли вся земля чиста, умита. Подивіться, як я вільними рухами малюю блакитні хвилясті лінії і одразу над ними - обриси зелених кущів на березі ріки. Зелена фарба трохи змішується із блакитною, і здається, що кущі і дерева відбиваються у воді. А над водою виростає веселка. Скажіть, скільки у веселки кольорів? (Сім). Коли ми малюємо по вологому паперу, не обов’язково використовувати для веселки усі сім кольорів. Достатньо взяти червону фарбу, потім одразу біля неї нанести жовту. Подивіться, що відбувається! На межі червоної і жовтої фарб утворилася оранжева, як у веселці! Одразу за жовтою я малюю синю і фіолетову смужки. Робити це треба дуже швидко і впритул до попереднього кольору. Тоді фарби змішуються, утворюючи додаткові кольори. А весь не зафарбований простір покриваємо блакитним. Такий пейзаж можна отримати тільки в тому випадку, якщо аркуш достатньо мокрий. В разі потреби його можна додатково зволожити, інакше фарби не будуть розтікатися і змішуватися.

Пальчикова гра «Райдуга-дуга»

Ой ти, райдуго дуга,(пальці в замок - руки над головою)

Дам тобі я пирога, (руки вперед – прямі долоньки догори)

Дам тобі я борщику, (долоньки – «мисочка»)

А ти не дай дощику!(стукають пальчиками по столу)

Заглянь у віконечко (утворюють з пальчиків віконечко, підносять до очей)

Принеси нам сонечко,(долоньки стиснути, пальчики розкрити)

Щоб раділи дітки, розквітали квітки! (плескають)Вихователь. А тепер спробуйте ви попрацювати фарбами на мокрому папері. (Вихователь перевіряє стан паперу у кожної дитини, в разі необхідності допомагає зволожити. Діти виконують завдання)

Підсумок заняття.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «витівки снігової баби»
downloads -> Пригоди снігової баби
downloads -> Сценарій новорічного свята для початкових класів «Казкова феєрія -2017»
downloads -> Інформаці я про Солоницівський колегіум Дергачівської районної ради Харківської області станом на 22. 08. 2013 Рік заснування
downloads -> Тема: База даних
downloads -> Великоберезький днз
downloads -> Оноре де Бальзак Гобсек
downloads -> Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами
downloads -> «У гостях у байки»


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет