Математика сабағының күнделік жоспары №
Өткізілетін күні : _____________________ Сынып : __________________
Уақыты : 45 мин.
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты: Тақырыпты меңгерту
1.Білімділік: бөлу амалының мән-мағынасын ашатын есептермен, көбейту амалының мәнін ашатын есептермен таныстыруды пысықтау; есептің осы түрін қысқаша жаза алуды пысықтау.
2.Дамытушылық:санның құрамына өрнектер құрастыра білу дағдыларын
дамыту,шапшаң есептеу дағдысын,математикалық тіл байлығын дамыту; санның құрамын қайталау, логикалық ойлау қабілетін,зейінін дамыту; есепті шығара алу дағдыларын дамыту
3.Тәрбиелік: экономикалық тәрбие беру,тазалыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу;
ептілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың типі: аралас сабақ.
Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,талдау-жинақтау,рефлексия.
Сабақтың жабдықталуы,көрнекілігі: интер.тақта,плакаттар
Сабақтың барысы
І.Қызығушылығын ояту
«Кім тапқыр?» ойынын ойнату
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп,зейіндерін сабаққа аудару.
Психологиялық дайындық.
ІІ.Мағынаны тану
1. Кестені толтыр:
Бөлінгіш
|
15
|
12
|
10
|
18
|
18
|
20
|
Бөлгіш
|
5
|
4
|
2
|
9
|
6
|
4
|
Бөліндінің мәні
|
|
|
|
|
|
|
2-мысал.
5 х 4= 3 х 7= 4 х 8= 5 х 6 =
4 х 5= 7х 3= 8 х 4= 6 х 5 =
20: 4= 21:7= 32: 4= 30 : 5 =
20: 5= 21: 3= 32: 8= 30 : 6 =
3. Есептерге өрнек құрастыр және жаз.
а) Екі байламда 8 шам бар. Егер әр байламда олар бірдей болса, бір байламда неше шалғам бар?
ә) Бір қорапта 5 фломастер бар. Барлығы 20 фломастер бар болса, онда қанша қорап сатып алынған?
б) Біршамдалға 6 шам керек. 30 шам сатып алынды. Шамдар нше шамдалға бұрап салынды?
4. Дәптерге тиісті торкөздер санын сыз.
7-ден 5 рет ал 32-ні 4-ке бөл
5-тен 6 рет ал 12-ні 3-ке бөл
5-мысал.Баған түрінде есепте.
45+63 52+32 47+43 22+32
85+15 84+16 83+47 72+18
100-12 56-16 32-12 90-15
ІІІ.Ой толғау
Дәптермен жұмыс
Үй жұмысы: №5, 6 есептерді шығару.Қорыту: Мақтау,мадақтау. Бағалау.
Достарыңызбен бөлісу: |