О. С. Пушкін змальовує Дон Жуана безгрішним, робить його веселим І життєрадісним. У російського поета відсутній мотив злочинності Дон Жуанажүктеу 16.94 Kb.
Дата20.04.2019
өлшемі16.94 Kb.

Тези

Трактування образу Дон Жуана в історично-літературній перспективі; Парфенюк Т.; науковий керівник Баранова В.П., вчитель російської мови та зарубіжної літератури НВО №2; Шепетівське міське наукове товариство


У розвитку загальнолюдської культури поруч з розробкою національних фольклорних сюжетів письменники широко використовують сюжети інтернаціональні.

Образ Дон Жуана розглядався різними авторами у різні часи, у тривалих мандрах по європейських літературах він весь час постійно видозмінювався. Образ Дон Жуана був створений в Іспанії.

За доби Середньовіччя він сприймався як зухвалий порушник моральних і релігійних норм.

Першим до образу Дон Жуана звернувся іспанський драматург Терсо де моліна у п’єсі «Севільський пустун, або кам’яний гість». Жан Батіст Мольєр прийшов у літературу в період розквіту класицизму. «Дон Жуан, або кам’яний гість» - його перша прозова комедія. Дон Жуан Мольєра – це вже не вільнодумець, це образ аристократа-хижака.

Класицистична обробка Ж.Б.Мольєра образу Дон Жуана є осудом морального і духовного занепаду французької аристократії.

Музика Моцарта та з опери «Дон Жуан» підкреслила гуманістичні риси головного героя.

Джордж Гордон Байрон не тільки зображує Дон Жуана у вирі бурхливих подій життя, а й створює сатиру на тогочасне життя, викриває фальш, лицемірство.

На відміну від Мольєра, Байрон зображає свого Дон Жуана піднесеним, чистим юнаком, який має ідеали і принципи. Він здатен на глибокі почуття.

Байрон приймає активну участь у долі свого героя. Образ автора у романі – самостійна діюча особа. Дон Жуан у байронівському розумінні – людина, яка уособлює собою узагальнення різнопланових сил та тенденцій, що існували у ті часи. Байрон використовує характерні риси легендарного Дон Жуана, але лишає їх руйнівної сили.

О.С.Пушкін змальовує Дон Жуана безгрішним, робить його веселим і життєрадісним. У російського поета відсутній мотив злочинності Дон Жуана.Власна самобутня ідейно-художня інтерпретація була здійснена Лесею Українкою у драмі «Камінний господар». Ідеї, втілені поетесою у неоромантичній драмі, звучать своєрідними прогнозами на майбутнє.

Леся Українка репрезентує не тільки власну концепцію теми і образу, а й гармонійне поєднання течій – неоромантизму і символізму. Домінантні характеристики образу Дон Жуана визначені відповідно. Культурно-історичною добою і пануючим літературним напрямом.

Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет