Олімпіада з географіїДата04.03.2018
өлшемі43.2 Kb.
#19297
түріЗакон


7 КЛАС

Теоретичний тур
1. Схарактеризуйте географічне положення Африки.

(10 балів)


2. Як відомо, німецький вчений А.Вегенер висунув гіпотезу дрейфу материків. На чому базувалося це припущення? На які питання не міг відповісти вчений? Як сучасна наука пояснює причини і наслідки дрейфу материків?

(10 балів)


3. Зміна клімату в часі – одна із закономірностей географічної оболонки. Чому зміни клімату в наш час вчені сприймають як одну з найбільших проблем людства? Які заходи допоможуть у розв’язанні цієї проблеми?

(10 білів)


Практичний тур
1.Дайте визначення понять та термінів: місцевий час, платформа, плита, клімат, шельф, зональність, інтразональність, азональність, ліана, глибоководний жолоб

(по 2 бали за кожне визначення)


2.Позначте на контурній карті сейсмічні пояси і найбільші діючі вулкани на кожному материку

(по 2 бали за кожен позначений басейн)8 КЛАС
Теоретичний тур


  1. Схарактеризуйте особливості географічного положення території України та поясніть природні переваги такого її розташування на Землі.

(10 балів)


  1. Ріки та озера значною мірою залежать від рельєфу та клімату. Доведіть це твердження на прикладі річки Конго та озера Чад.

(10 балів)


  1. Мореплавці, зустрічаючи на своєму шляху айсберги, часто помічають, що вони пливуть проти вітру. Уявіть собі, як крижини, що їх жене вітер, пливуть в один бік, а айсберг - у зовсім в інший і навіть проти вітру. Як ви думаєте, чому так відбувається?

(10 балів)

Практичний тур

1.Дайте визначення понять та термінів: альбедо, заплава, куести, карст, ози, радіаційний баланс, риф, терикон, циклон, полонина.

(по 2 бали за кожне визначення)
2.Позначте на контурній карті залізорудні та марганцеворудні басейни України.
(по 2 бали за кожен позначений басейн)

9 КЛАС

Теоретичний тур

1.Схарактеризуйте головні закономірності залягання та поширення рудних корисних копалин України.

(10 балів)
2.Проаналізуйте процеси старіння населення України. Продемонструйте на конкретних прикладах, як вікова структура населення впливає на демографічну ситуацію, економічні процеси у країні.

(10 балів)


3.Час від часу Чорне море підносить «сюрприз» відпочивальникам на Південному березі Криму: за спекотної сонячної погоди температура води в морі різко знижується від 20-22 оС до 10-8 оС і навіть нижче. Поясніть, що є причиною цього явища. Вкажіть його назву.

(10 балів)Практичний тур

1.Поясніть поняття та терміни: астролябія, галузь господарства, етнічна територія, кооперування, нівелір, поясний час, соціальна інфраструктура, паливно-енергетичний баланс, бриз, яйла.

(по 2 бали за кожне пояснене поняття)
2. Позначте на контурній карті річку Дніпро та її притоки.

(по 1 балу за кожну притоку)
10 КЛАС
Теоретичний тур
1. Схарактеризуйте сучасний стан, проблеми й перспективи світового експорту та імпорту паливно-енергетичних ресурсів світу.

(10 балів)


2. Поясніть причини нерівномірного розселення людей на Землі. Спрогнозуйте тенденції змін розселення населення у найближчі 50 років.

(10 балів)


3. Запропонуйте шляхи розв’язання глобальних проблем людства на прикладі України.

(5 проблем по 3 бали)Практичний тур

4. Дайте визначення географічних понять: сателіт, кадастр, субурбанізація, асиміляція, рифт, бедленд, апвелінг, ізотахи, ізоглоси, фрітрейдер.

(по 2 бали за кожне поняття)
5. Позначте на контурній карті 10 країн-лідерів за видобутком природного газу та вкажіть основні напрямки його транспортування.

(10 балів)11 КЛАС
Теоретичний тур
1.Спрогнозуйте перспективи використання ресурсів Світового океану для подальшого розвитку економіки країн світу.

(10 балів)

2.На думку експертів, членство України у ВТО може сприяти стрімкому економічному розвитку країни. Висловіть власне розуміння наслідків вступу України у ВТО.

(15 балів)


3.У червні в пустелі Наміб загубився один мандрівник із групи подорожуючих. Ідучи, він бачить перед собою власну тінь. У якому напрямку йому потрібно рухатися, щоби вийти до найближчого океанічного узбережжя? Відповідь обґрунтуйте.

(10 балів)Практичний тур

1.Позначте та підпишіть на контурній карті території країн із сепаратистськими настроями.

(по 2 бали за кожну позначену територію)

2.Дайте визначення географічних понять: сила Коріоліса, джамахірія, Патагонія, скреб, самбо, коефіцієнт фертильності, стагфляція, фрахт, каботаж, нація.


(по 2 бали за кожне визначення)
Каталог: Files -> downloads
downloads -> «витівки снігової баби»
downloads -> Пригоди снігової баби
downloads -> Сценарій новорічного свята для початкових класів «Казкова феєрія -2017»
downloads -> Інформаці я про Солоницівський колегіум Дергачівської районної ради Харківської області станом на 22. 08. 2013 Рік заснування
downloads -> Тема: База даних
downloads -> Великоберезький днз
downloads -> Оноре де Бальзак Гобсек
downloads -> Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами
downloads -> «У гостях у байки»


Достарыңызбен бөлісу:
©kzref.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет