«Педагогіка може успішно розв’язати всі свої питання тільки тоді, коли вона виступає, як педагогіка завтрашнього дня, коли вона бачить образ нової людини і керується завданнями її формування»жүктеу 31.99 Kb.
Дата12.05.2019
өлшемі31.99 Kb.

«Педагогіка може успішно розв’язати всі свої питання тільки тоді, коли вона виступає, як педагогіка завтрашнього дня, коли вона бачить образ нової людини і керується завданнями її формування»

М. Макаренко
Друга половина ХХ століття відзначилася бурхливим розвитком науки та техніки. Людство почало використовувати атомну енергію, освоювати всесвіт, осягати таємниці мікрокосмосу. Розвиток фундаментальних, прикладних і технічних наук спричинив необхідність виконання безлічі обрахунків та обчислень. Для цього винайшли обчислювальні машини – комп’ютери. З часом вони стали важливим інструментом у найрізноманітніших галузях знань, в усіх без винятку сучасних технологіях, ввійшли у повсякденне життя людини. Комп’ютер – незамінний інструмент під час обробки і перетворення інформації.

Інформатика – надзвичайно потрібна та цікава наука. Але викладання матеріалу в дітей молодшого віку потребує особливої підготовки та форми проведення.

У молодшому шкільному віці в основному закінчується анатомо – фізіологічне формування структури головного мозку. Звичайно, за своїми здібностями це ще далеко не мозок дорослої людини. В цьому віці увага дитини ще нестійка. Це пояснюється особливостями збудження і гальмування процесів у мозку. В учнів даного віку відбувається інтенсивний розвиток інтересів, зокрема пізнавальних, розвивається пам'ять, в першу чергу зорова, діти краще запам’ятовують конкретні факти, предмети. За словами К. Ушинського, мислення дитини має чуттєвий характер. Конкретне мислення переважає над абстрактним, тому дітей молодшого шкільного віку треба вчити мислити аналітично. Як донести навчальний матеріал до свідомості учнів? Як викликати їх активну пізнавальну діяльність, щоб діти могли оволодіти знаннями, уміннями та навичками? Як навчити всіх: і тих, хто вчиться з інтересом, і тих, у кого його немає? Ці питання вчителеві доводиться розв’язувати щодня під час підготовки до занять.

Для цього необхідно використовувати певні принципи навчання:  1. Принцип наочності навчання. Наочність у навчання - це спеціально організоване, підпорядковане навчанню застосування реальних об’єктів дійсності, чи їх зображенню. Я. А. Каменський назвав наочність «золотим правилом дидактики». О. Е. Песталоцці доводив, що наочність має сприяти формуванню в учнів понять. Наочності вимагає, як це показав Ушинський, сама природа дитини. Наочність дає змогу поєднати конкретне з абстрактним.

  2. Принцип емоційності навчання. Позитивні переживання вчителя та учнів сприяють підвищенню ефективності навчання і, навпаки, негативні – гальмують навчальну діяльність. найважливішим позитивним почуттям учнів є інтерес до знань. Важливо викликати в учнів засобами навчання почуття здивування, що надає процесу уміння жвавості, сприяє розвитку мислення школярів, формування інтересу до навчання.

  3. Принцип зв’язку навчання з життям. Навчання потрібне для життя, для розвитку кожної особистості.

  4. Принцип доступності навчання. Він вимагає будування навчання відповідно до вікових та особливостей учнів. рівня їх підготовленості і загального розвитку. Реалізовуючи даний принцип вчитель повинен не йти за учнями, а вести їх за собою.

Готуючись до уроків інформатики у дітей молодшого віку, я намагаюсь використовувати усі перелічені вище принципи навчання.

Я. А. Коменський справедливо твердив, що якість уроку залежить від учительського уміння проводити його.Важливим засобом підвищення ефективності уроку є розмаїтість видів діяльності на уроці. К. Д. Ушинський зазначав, що дитина вимагає діяльності безперестану і стомлюється не діяльністю, а її одноманітністю, однобічністю. Особливо важливо дотримання цієї вимоги в початковій школі. Молодші школярі засвоюють знання краще, якщо на уроці чергуються різноманітні й нетривалі види робіт.

Гра, будучи основним видом діяльності дошкільника, займає важливе місце і в житті малого школярика. Ігрові елементи активізують навчальну діяльність учнів, сприяють розвиткові самостійності та ініціативи, товариськості і взаємодопомоги. Ось і на своїх уроках я намагаюсь використовувати різноманітні ігри. Щоб учні на уроці почували себе більш вільно та творчо, ми займаємось не за партами, а на килимку. На уроках інформатики ми не пишемо правил та визначень, а я вклеюю їх в зошити учнів по закінченню уроку. Для наочності використовую різні м’які іграшки, м’яч, кубики для рахування, машини тощо. На заняттях ми обов’язково робимо фізкультхвилинку та вправи для очей. Я користуюсь принципом «педагогічний процес має приносити дитині радість життя».
Каталог: doc -> files -> news
news -> Байка як жанр літератури та її особливості. Езоп
news -> 6 клас (світова література, для практичної роботи)
news -> Приклади завдань та коментарі
news -> Урок біології в 6 класі
news -> Химия и Word
news -> Перемога добра над злом у казці Г. К. Андерсена „Дикі лебеді
news -> Міністерство аграрної політики та продовольства україни
news -> Для чого людина приходить у цей світ? (за романом Василя Барки «Жовтий князь»)
news -> План конспект на блок заняття №
news -> Контрольна робота №1 з теми «Вступ. Найдавніші пам’ятки словесного мистецтва» (тести)


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет