Посольство Франції в Україніжүктеу 163.99 Kb.
Дата10.09.2018
өлшемі163.99 Kb.

.


Посольство Франції в Україні
Відділ культури та співробітництва / Центр наукового та університетського співробітництваМережа CampusFrance в Україні

Франко-українське наукове та університетське співробітництво – Інформаційний бюлетень n°4(вересень-жовтень 2007)

Ми дуже раді направити до Вашої уваги цей новий бюлетень, який розповсюджується серед наших французьких та українських партнерів, та має на меті підкреслити найважливіші календарні події франко-української наукової та університетської співпраці.


У листопаді нового навчального року пройде освітня виставка CampusFrance, що проводитиметься, зокрема, для українських студентів, до участі у якій запрошуються всі французькі заклади вищої освіти. Українська асоціація випускників французьких освітніх програм паралельно до виставки проводитиме перший форум працевлаштування за участі багатьох французьких та спільних франко-українських підприємств.
Цей зв’язок між освітою та працевлаштуванням молодих спеціалістів є невипадковим. Він дедалі швидше стає одним із провідних двигунів франко-українського університетського співробітництва, збільшуючи „обміни” наших двох країн.

Гійом Касперський

Аташе з питань культури та співробітництва / Відділ культури та співробітництва

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Виставка CampusFrance « Освіта та карі’єра » / Форум працевлаштування, Київ - Дніпропетровськ, Одеса, 16-21 листопада 2007 року

Відділ культури та співробітництва Посольства Франції в Україні, Французький культурний центр, Українська асоціація випускників французьких освітніх програм та Агенція CampusFrance організують виставку вищої освіти, яка відбудеться у Києві (16-18 листопада), Дніпропетровську (20 листопада ) та Одеса (21 листопада). Завдяки форуму працевлаштування, в якому прийматимуть участь французькі підприємства, буде можливим розгляд питання працевлаштування молодих фахівців, які отримали всю чи частину вищої освіти у Франції.
Французькі заклади вищої освіти та підприємства можуть звязатися з організаторами записавшись он-лайн на сайті www.edufair.org/kiev07 (останній термін запису : 15 жовтня).
Ми вдячні нашим генеральним спонсорам, товариствам УкрСибБанк BNP Paris Bas Group та Лакталіс Україна за підтримку.

Міжуніверситетська агенція Франкофонії (AUF)

Три українські заклади вищої освіти приєдналися до AUF протягом трьох останніх років. Мова йдеться про Донецький національний технічний університет, Придніпровську академію архітектури та будівництва та Київський національний торгівельно-економічний університет.

Крім підтримки франкомовної освіти та програми стипендій, AUF також надає можливість закладам вищої освіти центральної та східної Європи зустрітися для обміну досвідом.

У цей самий час, Україна під час саміту 2006 року у Бухаресті отримала статус члена-спостерігача Міжнародної організації Франкофонії.


Додаткова інформація : www.europe-centrale-orientale.auf.org


TEMPUS / ТЕМПУС

У Франції це нова агенція „Європа - Освіта - Формування”, яка від тепер включає в себе національне інформаційне бюро по програмам ТЕМПУС. Агенція, одним з напрямків діяльності якої є розповсюдження інформації про програми Erasmus-Mundus, буде представлена у Києві під час освітньої виставки CampusFrance 16-21 листопада.


Додаткова інформація : www.europe-education-formation.fr

Франко-німецький університет (UFA) : конкурс на трьохнаціональний освітніх курс 

UFA розпочaв конкурс для університетських закладів, які мають бажання приєднатися до цього престижного співробітництва, яке на сьогодні налічує тисячі студентів. Останній термін подачі досьє 31 жовтня.


Додаткова інформація :

www.dfh-ufa.org/uploads/media/ufa_2008-09_appel_d-offres_cooperations_avec_des_pays_tiers_01.doc

Публікація всесвітньої класифікації закладів вищої освіти запропонована Гірничою школою Парижу (1 жовтня 2007 року) 

Гірнича школа Парижу представила нову міжнародну класифікацію закладів вищої освіти, яка відноситься до освітніх досягнень базуючись на працевлаштуванні випускників. Головним критерієм цієї нової класифікації було обрано кількість випускників, які працюють на керівних посадах в 500-х найбільших всесвітніх підприємствах.

Ця класифікація відрізняється від відомої Шанхайської класифікації, яка базується здебільшого на освітніх досягненнях наукових закладів вищої освіти.

П‘ять французьких вищих закладів освіти входять до першої десятки: Політехнічна школа, Вища школа комерції HEC, Інститут політичних наук Парижу, колишня ENA (Міжнародний інститут державної адміністрації) та Гірнича школа Парижу.


Додаткова інформація : www.ensmp.fr/Actualites/PR/defclassementEMP.html


ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОГРАМИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ОБМІНУ ТА СТИПЕНДІЇКонкурс стипендії уряду Франції для України

Комісія конкурсу стипендій уряду Франції проходила 11-13 квітня цього року у приміщенні Української асоціації випускників французьких освітніх програм(AUDESF) і бюро CampusFrance, та складалася з 10 чоловік, які представляли Посольство Франції, французькі підприємства, членів Української асоціації випускників французьких освітніх програм(AUDESF) та викладачів французьких закладів вищої освіти.

Результат: 14 студентів отримали стипендії на другий рік магістерської програми, 8 – на подвійну аспірантуру, 6 – на програму Копернік, 1 – на програму мережі « n+i » для навчання у Вищій інженерній школі Франції.

У 2008-2009 навчальному році останній термін подання досьє на участь у конкурсі стипендій 15 березня 2008 року (15 лютого для програми Копернік).


Додаткова інформація : www.ambafrance-ua.org/IMG/doc/PV_commission_des_bourses_11-13_04_07.doc

Спільне фінансування стипендій з підприємствами до конкурсу стипендій 2008-2009 н.р.

Підприємства, які зацікавлені, можуть взяти участь у спільному фінансуванні стипендій у рамка спеціальної програми розробленої разом із Відділом культури та співробітництва Посольства Франції. Проект спільного фінансування розпочнеться у листопаді 2007 року.


Додаткова інформація : www.audesf.org.ua/news/details/view/125

У галузі сільського господарства та харчової промисловості, два оператори пропонують освітні курси на вибір з адаптацією для конкретного підприємства :

- спеціальна магістерська програма в ISFRADA (Вищій франко-румунський інститут харчової промисловості та сільськогосподарського розвитку)

- освітній курс без відриву від виробництва (2 тижні навчання, 2 тижні робота) у Вищій аграрній школі Анже.


Додаткова інформація : www.audesf.org.ua/fr/education/bourses-en-agroalimentaire/

Приїзд до України пані Софі Фуас, Директора Асоціації „Le Pont Neuf” 

Пані Софі Фуас, Директор Асоціації „Le Pont Neuf”, відвідала Україну 22-24 червня для участі в комісії конкурсу стипендії Філіп Абер. Один студент отримав стипендію на рік магістерської програми в Інституті політичних наук Парижу.

Асоціація пропонує також стипендії для медиків, які розмовляють французькою.
Додаткова інформація : www.audesf.org.ua/fr/education/stipendiji-asociaciji-le-pont-neuf

Стипендія досконалості Ейфель 

Кількість стипендій для українських студентів за програмою Ейфель, яка надає стипендії досконалості найкращим іноземним студентам, зростає. У 2007-2008 році стипендію на рік навчання в докторській школі отримало 2 аспіранти (10 місяців), а на навчання в магістратурі 5 студентів.


Додаткова інформація : www.egide.asso.fr/eiffel

Програма ERASMUS-MUNDUS 

Вже третій рік поспіль студенти та молоді українські викладачі можуть подавати свої кандидатури на отримання європейської стипендії ERASMUS-MUNDUS. Окрім академічного високого рівня студенти мають володіти двома європейськими мовами.


Повний лист французьких закладів освіти, що приймають участь в цій програмі можна передивитися на сайті CampusFrance :

www.campusfrance.org/fr/a-etudier/erasmus/htm.
Корисна інформація : ec.europa.eu/education/programmes/mundus/index_en.html


Українська асоціація випускників французьких освітніх програм (AUDESF)

Другий рік поспіль AUDESF проводить літню школу з французької мови. Цього року літня школа проходила 2-15 липня в місті Керч, Крим. 15 учасників, студенти та молоді професіонали, могли по практикувати французьку ділову мову протягом 2 тижнів.


Додаткова інформація : www.audesf.org.ua/news/details/view/182

Перший франко-український літній університет з фізики елементарних частинок - Мукачево, 9-14 липня 2007 року


Лабораторія лінійного акселератору(LAL) та IN2P3 (Університет Париж 11-Орсе та Національний центр наукових досліджень) вперше організували зустріч найкращих європейських та українських спеціалістів з фізики елементарних частинок. Близько 40 студентів вирішили провести частину своїх літніх канікул у літній школі фізики, яка відбулася у Мукачево з 9 по 14 липня. Наступна ЛШ з фізики запланована у липні 2008 року.
Додаткова інформація, сайт „Франко-українська літня школа з фізики елементарних частинок” : events.lal.in2p3.fr/FUSchool

Наступна сесія DELF-DALF


Наступна сесія DELF відбудеться з 5 по 17 листопада 2007 року. Запис на участь проходитиме в Київському лінгвістичному університеті з 15 жовтня по 3 листопада, 2 корпус, кімната 518 (Пн., СР.,Чт. з 10.00 до 13.00 та з 15.00 до 17.00, Вт. з 15.00 до 17.00 та Пт. з 10.00 до 13.00). Наступна сесія DALF проходитиме в лютому 2008 року.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАУКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВОФранко-українська програма Hubert Curien (колишня - PAI) ДНІПРО 3 

22 проекти було відібрано під час комісії третього конкурсу по програмі Hubert Curien ДНІПРО у листопаді 2006 року. Українські та французькі лабораторії отримали фінансову підтримку для мобільності науковців від Міністерства іноземних справ Франції та Міністерства освіти та науки України.


Додаткова інформація :

www.egide.asso.fr/fr/programmes/pai/appels/dnipro.jhtml
Співробітництво в галузі етнології 

В рамках співробітництва між українськими та французькими етнологами, до Французького культурного центру завітав професор П’єр Бідар, директор Докторської школи з гуманітарних та соціальних наук при університеті Бордо 2, член редакційного комітету журналу „Французька етнологія”; де й провів лекцію на тему „Трансформація соціальних наук у мінливому світі”.

Після серії зустрічей в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології та Національному університеті „Києво-Могилянська академія”, професор взяв участь у презентації спеціального номеру українського журналу „Традиційне мистецтво та етнологія” присвяченого Франції.
Додаткова інформація : www.ambafrance-ua.org/article.php3?id_article=872

Перший франко-український семінар з матеріалознавства. Париж, 5-6 червня 2007 року

Ця перша зустріч проходила 5 та 6 червня у Парижі з ініціативи Українського науково-технічного центру (УНТЦ) та Асоціації наближення промислового сектору до Вищих шкіл, ARIEL (www.ariel.asso.fr), яка є оператор Ради Вищих шкіл та Міністерства промисловості Франції.


Метою цього заходу, який зібрав близька 100 чоловік, було підсилити взаємодію українських науковців та підприємців з їх французькими колегами. По закінченню семінару учасники були запрошені відвідати Європейську виставку інновацій та досліджень, під час якої пан Андрій Гуржій, Перший заступник Міністра освіти та науки України, зустрівся з пані Валері Перес, Міністром вищої освіти та науки Франції, а також із паном Яном Поточником, Комісаром Європейської ради з питань науки.
Додаткова інформація : www.ambafrance-ua.org/article.php3?id_article=771


Четвертий франко-український форум з хімії в Університеті Тулуза 3, 6-8 червня 2007 року.

Тулузький університет Поль Сабат’є та лабораторія з хімії координаційних сполук Національного центру наукових досліджень прийняли чисельну делегацію українських хіміків, представників Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Додаткова інформація :

www.lcc-toulouse.fr, www.ups-tise.fr/1179835887670/0/fiche_01A20__actualite/&RH=RUB01

Новий директор відділення Національного центру наукових досліджень у Москві

Представництво Національного центру наукових досліджень CNRS з співробітництва з країнами СНД очолюватиметься паном Володимиром Маєром. Координати бюро, а також опис різноманітних існуючих програм CNRS в Україні ви можете знайти на сайті департаменту міжнародних та європейських зв’язків : www.drei.cnrs.fr/rub2/Bilaterales_et_multilaterales/pays/ukraineМіжнародна конференція „Змінити місто: промислова спадщина” (Дніпропетровськ, 20-21 вересня 2007 року)

Цей захід отримав фінансування у рамках франко-німецького культурного проекту, завдяки якому фахівці та науковці галузі архітектури та будівництва змогли обговорити питання промислової спадщини України.

Організаторами заходу в Дніпропетровську виступили Французький альянс та Придніпровська академія архітектури та будівництва, при якій працює два франкомовних відділення з будівництва та архітектури.
Додаткова інформація : www.ambafrance-ua.org/article.php3?id_article=878

Програми для науковців з гуманітарних наук: Дідро та Гермес


Будинок гуманітарних наук Парижу пропонує дві стипендіальні програми для іноземних науковців з країн СНД:

- стипендія Дідро : для науковців Росії та пострадянських республік (рівень Phd)www.msh-paris.fr/la_recherche/prog_sci/prog_mobilite/diderot.htm

- стипендія Гермес  : для молодих іноземних науковців з гуманітарних та соціальних наук до університетів та наукових центрів Франції (рівень Phd)www.msh-paris.fr/la_recherche/prog_sci/prog_mobilite/hermes.htm

Програма ACCESS : підтримка мобільності іноземних науковців до Франції


Для покращення та підсилення співробітництва між французькими науковими лабораторіями та лабораторіями центральної та східної Європи Бюро західно-східної Європи Міністерства вищої освіти та досліджень пропонує програму ACCES, як засіб заохочення науковців цих країн організовувати семінари та конференції у Франції.

Додаткова інформація : www.education.gouv.fr/cid1020/appel-d-offres-du-programme-acces.html
Археологія в Україні – стоянка Гінці /період пізнього Палеоліту


Французький культурний центр та Центр наукового та університетського співробітництва організували візит на археологічну стоянку Гінці 8 вересня. Близько 50 чоловік взяли участь в екскурсії, яку провела команда науковців, що працює над заселенням місцевості у період пізнього палеоліту та вивченням знайдених захоронень кісток мамонтів.

Робота на стоянці проводиться в успішному співробітництві між Національною академією наук України (Інститут археології) та Міністерством закордонних справ Франції, яке підтримує наукову роботу на розкопках, і у реєстрі якого стоянка вписана як французьке археологічне відділення закордоном.


Додаткова інформація на сайті Посольства Франції : www.ambafrance-ua.org/article.php3?id_article=770


Програма заходів на 2007-2008 навчальний рік:


  • 16-21 листопада Київ, Дніпропетровськ, Одеса : Освітня виставка CampusFrance та Форум працевлаштування за підтримки AUDESF

  • 8 листопада 2007року, Харків : урочисте вручення дипломів першому випуску магістерської програми « Інформатика прийняття рішень для підприємств » (Харківський національний економічний університет / Університет Ліон 2)

  • 6-7 грудня 2007року, Київ : семінар CNRS / НАН України

  • травень 2008 : День науки в Україні, www.festival.nas.gov.ua

  • 2-13 червня 2007року, Київ : нарада країн-учасниць договору про Антарктиду


Корисні сайти :
Посольства Франції в Україні : www.ambafrance-ua.org
Культурна програма Французького культурного центру України : www.ifu.com.ua

Посібник українського студента : ifu.com.ua/dwnld/Guide_2007-2008_version_electro.pdf
Контакти :

Центр університетського та наукового співробітництва


(антена Відділу культури та співробітництва Посольства Франції в КНУ Шевченка, бул. Т.Шевченка, 14, Київ)

Тел. + 38 044 239 33 79, факс : + 38 044 2393136Для кореспонденції використовувати адресу відділу культури та співробітництва Посольства Франції в Україні/ вул.. Рейтарська, 39 – 01901 Київ

Ел.пошта : cfucus@gmail.com

Інтернет сторінка : www.ambafrance-ua.org/article.php3?id_article=542
Бюро CampusFrance в Києві

(відкрите під патронатом Відділу культури та співробітництва та Французького культурного центру)

НТУУ „КПІ” – 7 корпус, кімнати 303,304,

Проспект Перемоги, 37, Київ

Тел. + 380 44 241 68 90

Ел.пошта : kiev@campusfrance.org

Інтернет сторінка : www.ambafrance-ua.org/article.php3?id_article=541

Французький культурний центр


Вул.. Горького, 104

Тел. : +38 (044) 529 2759, 529 4157


Ел.пошта : culturel@ifu.kiev.ua, etudes@ifu.kiev.ua

Інтернет сторінка : www.ifu.com.ua


Французькі центри та Альянси в регіонах: Дніпропетровськ, Донецьк, Львів, Харків та Одеса :

www.ambafrance-ua.org/article.php3?id_article=305Centre de coopération universitaire et scientifique

Courriel. : cfucus@gmail.com

Tél. : (380 44) 239 33 79 – Fax : (380 44) 239 31 36

Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет