Сабақ: Қазақ тілі Батурин жоббм күні: Ержанова Гульмира Темиргалиевна



жүктеу 41.84 Kb.
Дата21.04.2019
өлшемі41.84 Kb.
түріСабақ

Сабақ жоспары


САБАҚ: Қазақ тілі

Батурин ЖОББМ

Күні:

Ержанова Гульмира Темиргалиевна

Сынып: 7

15

қатыспағандар:0

Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақсаттары

- Есімді, етістікті тіркестерінің айырмашықтарын ұғындыру;

-Мәтінен есімді, етістікті тіркестерді тауып, ажырата білуге үйрету.

Сабақтың мақсаттары

Блум таксономиясы арқылы СТО дағдыларын дамыту

АКТ- ны қолдану арқылы диалог құрау.



Табыс критерийі


Есімді, етістікті тіркестердің айырмашылықтарын ұғынады.

-Мәтінен есімді, етістікті тіркестерді тауып, ажырата алады.

Дескрипторлар


Жоспары Жоспарланған уақыт 45 мин

Сабақтың басталуы

Теориясы « Білу» 5 мин.

Топқа бөлу -3 мин


Ұйымдастыру,

«Өрмекші торы» әдісі арқылы оқушылар бір- біріне сұрақ қояды.

1.Сөз тіркесі деген не?

2.Сөз тіркесінің айрықша белгілерін ата

3.Сөз тіркесі неше сыңардан тұрады.

4.Сөз тіркесінің сыңарлары қалай аталады?

5.СТ құрамындағы сөздер бір -бірімен қалай байланысады?

6. СТ, ТТ, КС бір –бірінен айырмашылығы.

7.СТ түрлері қалай жасалады? Т.б

Оқушыларды «Фонетика», «Лексика», «Морфология», «Синтаксис» тараулары бойынша 4 топқа бөлу. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен нәтижесін айтамын. Топ басшысы сайланады.






Сабақтың ортасы

Теориясы «Түсіну»

7 мин.

Қолдану 7 мин



Теориясы «Талдау»8 мин

Теориясы «Жинақтау»

5 мин

Практикасы «Бағалау»



5 мин

1-топ Синтаксистің зерттеу нысанындарын сызба арқылы көрсетеді.

2-топ Сөз тіркесінің ережесі мен айрықша белгілерін сызба арқылы көрсетеді.

3- топ Сөз тіркесінің құрамын сызба арқылы көрсетеді.

4- топ СТ,ТТ,КС бір –бірінен айырмашылығын Венн диаграммасы арқылы көрсетеді

«Стоп кадр» әдісі арқылы «Айлалы торғай» бейне ролигін көрсетіп, оқушылар диалог құрады. Осы үзіндіні көре отырып , қандай ой түйдіңдер?

«Айлалы торғай» мәтінін оқып, талдаймыз.

1-топ. өз пікірлеріңді жазыңыз.

2 –топ Кестені толтырады



Еркін тіркес

Есімді тіркес







3-топ. 5 жолды өлең жазады

4-топ. Басыңқы сыңарларының жасалуына қарай сөз тіркесінің түрлерін сызба арқылы көрсетіңіз.

Жұмыстар қорғалып , бағдаршам көздері арқылы бағаланып отырады.

1-топ 221 –жаттығу . Жұмбақ мәтіннен сөз тіркестерін теріп алып түріне қарай талдау жасаңдар.

2-топ. 222-жаттығу. Мәтінді оқып, мазмұнын сөз тіркестері арқылы қысқартып жазыңдар.

3-топ. 224-жаттығу.Берілген сөз тіркестерінің түрлерін анықтап, үш сөйлем құрай отырып, сөйлемге қандай СТ қосылғанын айтып талдаңдар.

4-топ. «Сөйлем сырын сөздерден ұғамыз» эссе жазу.

Есімді сөз тіркесі мен етістікті сөз тіркесінің түрлеріне тән белгілерін жазыңыз. «Түрі ережесі мысалы»

Сөз тіркесінің құрамын «Топтастыру» стратегиясы бойынша көрсетіңіз.

Әрбір тапсырманы орындағанда топтар өзін өзі, өзара бағалап отырады,



Оқулық,

ғаламтор желісі , мәтіндер



Сабақтың соңы 5 мин

Кері байланыс:

-Сабақ барысында қандай сезімде болдыңыз? Неге? деген сұрақтар қойып Чемодан, еттартқыш,себет» әдісі арқылы кері байланыс жасау.



Үйге тапсырма: Ережелерді оқу.

А4 парақша

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> 1 қыркүйек – Білім күніне арналған Сыңғырла, күміс қоңырау
attachment -> «А. Имановтың жастарды патриоттық және азаматтық тәрбиелеу негізі ретіндегі рөлі» Карашинова Алмагүл Серікбайқызы
attachment -> Б. С. Батешова, Т. Н. Малдыбаев
attachment -> Сабақтың тақырыбы: «Қауіпсіз ғаламтор»
attachment -> Сабақтың түрі: Жаңа білімді хабарлау Уақыты: 90 мин Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақтың тақырыбы: ежелгі тас дәуірі Сабақтың мақсаты
attachment -> Сабақтың атауы XX ғасырдағы қазақ әдебиеті жалпы шолу Мақсаты Күтілетін нәтиже
attachment -> Туєан жер, алтын бесіік
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі Ибрагим Бегімхан Керімханұлы Қазақ әдебиеті, 9-сынып Тақырыбы: Қожа Ахмет Йасауи «Диуани хикмет»


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет