Сабақ жоспары. Күні: 17. 12. 2016ж



Дата27.03.2019
өлшемі304 Kb.
#75660
түріСабақ

Ордабасы ауданы Қ. Бектаев атындағы жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Айтқұлова Гүлжаухардың «Хайуанаттар дүниесі» тақырыбында өткізген ашық сабақ жоспары.

Күні: 17.12.2016ж

Сынып: 4

Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны:--




Сабақтың тақырыбы

«Хайуанаттар дүниесі» Бейсебай Кірісбайұлы.




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Хайуанаттар туралы мағлұматты кеңейту.Өлеңді мәнерлеп оқу,түсіну,төрт түліктің пайдасын білу, құрметтеу.




Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Өлеңді мәнерлеп оқиды.

Көбі: Хайуанаттар әлеміне саяхат жасап, тақырыпты талқылайды.

Кейбірі: Жабайы жануарлар мен үй жануарларын дыбысы арқы-лы ажырата алады.




Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.




Пәнаралық байланыс

Дүниетану, бейнелеу.




АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.ИБТ.




Сабақ барысы




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Жағымды атмосфера құру



Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу

Шаттық шеңбері

Қол алысып, қәне, біз,

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Геометриялық фигуралар арқылы бөлінді.

1-топ Аман. 2-топ Бақ. 3-топ Дәулет.

Топтық жұмыс.



  1. Ақселеу Сейдімбектің «Бақ, Дәулет, Аман» әңгімесін ролге бөлеп оқу.Тапсырманы орындау.

  2. Егер «Бақ, Дәулет, Аман» үшеуінің біреуін таңдау керек болса,қайсысын алар едің?

  3. Егер үшеудің екеуін таңдар болсаң, қайсыларын таңдаредің?

  4. Осы үшеудің қайсысы адам өз қолымен жасай алады?

Әр топ берілген сұрақтарға жауаптарын дәлелдеді.

Шаттық шебері

Топқа бөлу.

Геометриялық фигуралар


Сабақтың ортасы

Миға шабуыл

Ой қозғау.

Үнтаспадан түліктердің дыбыстарын тыңдату арқылы сабақ тақырыбын анықтау



Жаңа сабақ

Автор жайлы түсінік.

Сөздікпен жұмыс

Меселім-көңілім

Мақал-мәтелді оқу .Әр топ бір-бірден мақал-мәтел оқу

Жаңылтпаш


Миға шабуыл

Көбейту кестесін орындау арқылы бүгінгі күнді табу..

Әр санды ашу арқылы жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру.

Хайуанаттар дүниесі.



  • Табиғат нешеге бөлінеді?

  • Тірі табиғат дегеніміз не?

  • Өлі табиғатқа нелер жатады?

  • Үй жануарлары мен жабайы жануарларды ата?

Оқушылар табиғат түрлері мен жануарлар туралы мағлұматтар айтады.

Төрт-түлік түрлеріне тоқталу.

Түйе-Ойсылқара

Сиыр-Зеңгібаба

Жылқы –Қамбар ата

Қой-Шопан ата

Ешкі-Сексек ата

Топ басшылары арасындағы жарыс.



  1. Әр түліктің басты ерекшеліктерін ата?.

  2. Өлеңнен малдың бұрын өзің білмеген қандай қасиетін байқадың?

  3. Қай түлікті күтіп бағу қыс маусымында қиын деп ойлайсың?

Әр топ басшысы төрт түлік туралы өз ойларын постер арқылы қорғап шықты.

Ойланады,қызығушылығы артады,шешеді,анықтайды.



Оқулықпен жұмыс:

а)Іштей оқу

ә)Өлеңді мәнерлеп оқу

Әр топтан бір оқушы оқиды

Бейсебай Кірісбайұлы туралы түсініктері кеңейеді,

шығармалары туралы мағұлматтар алады.



  1. Елдің көркі-мал,

Өзен көркі –тал.

  1. Мал баққанға бітеді.

  2. Жақсы ат-жанға сері

Жамағат, мынау шабан ат жаман ат па?

Шабан атты тағалат та.

Айналдыр бағалы атқа!

Дұшпанға табалатпа!

Мақал-мәтел және жаңылтпашты оқып шықты.

«Бір аяқ жол әдісімен» сабақты қорытындылау.



Сандар. Жаңа сабаққа деген қызығушылықта-ры оянып,ерекше ынтамен кіріседі.

Үй жануарлары-ның суреттері

Оқулық, дәптерлер.

Төрт-түлік пірлерінің суретері

Сызба парақшалары.

Үн таспа.

Өлеңді мәнерлеп оқып береді.

Интербелсенді тақтадан көреді,таниды түсінігі кеңейеді.



Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді смайлик саалынған суреттер арқылы бағалау.



Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Әдебиеттік оқу сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Алтын күз Атырау облысы Атырау қаласы Махамбет ауданы Алға орта мектебінің Шағын орталық топ
2018 -> Ысқақова Айнұр Жанболатовқызы, СҚО, Ақжар ауданы, Айсары ауылы, «Айсары негізгі мектебі»
2018 -> Ә. Кекілбаевтың «Шыңырау» әңгімесіндегі Еңсеп бейнесі
2018 -> Қуыршақты шомылдыру
2018 -> Жарманың өнімдерінің құрамында
2018 -> Мектеп: №46 жобб мектебі Мерзімі: 5. 01. 2018ж №7 Мұғалім Митанова г сынып «Г» Оқушылар саны 12 Тақырып
2018 -> Казахская академия спорта и туризма сборник научных статей
2018 -> Сабақ тақырыбы: «Дәнекерлеудің мәні қызметі және түрлері»


Достарыңызбен бөлісу:




©kzref.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет