Щоб бути щасливим – треба кохати! (нотатки за романом Кнута Гамсуна «Пан») Юлія костенко, студентка 3 курсу Університетужүктеу 24.41 Kb.
Дата13.04.2019
өлшемі24.41 Kb.

ЩОБ БУТИ ЩАСЛИВИМ – ТРЕБА КОХАТИ!

(нотатки за романом Кнута Гамсуна «Пан»)
Юлія КОСТЕНКО,

студентка 3 курсу Університету «Україна»,

спеціальність «Журналістика»
Перш, ніж сказати «кохаю»… А що таке кохання? Одні запевняють, що це почуття, інші ж твердять, що чин волі. Та, насправді, це переживання охоплює людину до кінця. Беруть у ньому участь і почуття, і воля. «Ми народжуємося половинками помаранчі, – говорить східна легенда. – Й одна половинка шукає другу, бо можемо бути щасливі лише тоді, коли станемо цілістю».

У романі Кнута Гамсуна «Пан» ми спостерігаємо любовний трикутник: Едварда, Глан і Єва. Для початку, я б розмежувала два таких поняття як «закоханість» і «кохання». Закоханість – це іскра, кохання – це зростання особистості. Закоханість – це володіння, а кохання – віддача. Підлітки більше прагнуть володіти, аніж віддавати. Коли закінчується закоханість – наступає порожнеча. У коханні не видно кінця, тому що порожнечі ніколи не було, навіть до його початку.

Стосунки Едварди та Глана я б порівняла зі стосунками підлітків. Едварда, начитавшись казок про ув’язнених у замках принцес, яких пильнує страшний дракон, чекає на свого лицаря, що заради кохання рветься вгору, ламає списи, прагнучи побороти дракона. Вона навіть одяг носила старий, перешитий. Для неї кохання – це боротьба, й вона хоче перемогти в ній. Через те і їхні стосунки з Гланом мають характер любовного поєдинку. Едварда то наближає до себе Глана, то відштовхує його. Вона постійно щось від нього вимагає, штовхає на якісь безглузді вчинки, ставить у незручне становище, викликає ревнощі. Своїм впливом на Глана вона довела його навіть до того, що він прострелив собі ногу: «Ось, буду кульгати, як той лікар!» А все для того, аби Едварда його пожаліла, адже вона натякала, що кульгавий лікар, який завжди ходить із палицею, їй цікавіший, ніж стрункий Глан. Едварда постійно хоче бути упевненою у своїй владі над чоловіком. То хіба це кохання?

Глан – лейтенант, військовий. У дівчат – це класичний архетип бажаного чоловіка. Однак Глан, попри свій багатий внутрішній світ, постійно піддається емоціям, першим враженням. Для прикладу, варто згадати дівчину, дуже красиву, але вона кульгала і не змогла з ним танцювати. Всі про це знали, один він виявився ідіотом. Це тонка людина, він хотів кохати. Важлива деталь – жінка, із якою він мав колись стосунки – зберегла його невипрану хустинку. Він уміє кохати, але на кохання його має спрямувати справжня жінка – мудра. Едварду важко назвати такою. Це було інфантильне дівчисько, яке думало лише про себе.Єва – неначе метелик, який прилетів на світло, не відчуваючи небезпеки. Для молодої жінки це було перше сильне, бурхливе почуття, якому вона повністю віддалася. Із покірної домогосподині, я б навіть сказала, рабині, – Єва перетворилася на особистість, відчула свою гідність. Її почуття безмежне, а від коханого вона нічого не вимагала. КОХАННЯ! Тут ми спостерігаємо і розвиток, і свободу, і віддачу. Гланові було приємно відчувати її турботу, його душа біля Єви відпочивала і набиралася сил. А це саме те, чим має наділяти мудра жінка чоловіка. Єва – жіночна, із такими жінками одружуються, від них хочуть народжувати дітей. А Едварда – це чоловік у платті. Навіщо справжньому чоловікові справжній чоловік?! Певно, Глан не був тим справжнім чоловіком, хоча й носив справжню форму. Це людина без конкретної мети, а тому не заслуговує поваги. Через нього помер вірний його друг – собака Езоп, жінка, яка ладна була віддати все – Єва. Невже такої перемоги хотіла Едварда? Не думаю.

Щоб бути щасливим – треба кохати!


Достарыңызбен бөлісу:


©kzref.org 2019
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет