Сучасний асортимент та безпечність картонної тариДата06.05.2019
өлшемі38.5 Kb.
#135933

СУЧАСНИЙ АСОРТИМЕНТ ТА БЕЗПЕЧНІСТЬ КАРТОННОЇ ТАРИ
І.М. Васильєва, ТЕМС-42

І.В. Шурдук, асистент – науковий керівник
Паковання є невід’ємною частиною продовольчих і непродовольчих товарів. Воно забезпечує їх збереження, дотримання санітарних і естетичних вимог, норм, зручність продажу й користування, сприяє конкурентоспроможності продукції, захищає права товаровиробника і споживача на ринку. У багатьох країнах світу паковання товарів набуло такого самого значення, як і самі вироби, що містяться в ньому [1].

Сучасна ефективна та приваблива упаковка трансформувалась в активний ринковий інструмент. Споживачі швидко реагують на функції упаковки, зокрема на її зручність у користуванні, привабливий дизайн, форму, колір, наявну інформацію на пакованні. Паковання сприяє швидкому завоюванню нових ринків відомими товарами і забезпечує зорове пізнання через дизайн, колір, логотип тощо [2].

Актуальність обраної теми очевидна, оскільки картон вважається перспективним і одним з найкращих пакувальних матеріалів для виготовлення як споживчої так і транспортної тари та упаковки. Все більше сучасних споживачів вибирають картон як екологічно безпечну альтернативу традиційної тари.

В роботі представлено характеристику сучасного картонного паковання та досліджено його безпечність.

Вимоги до якості картонної тари викладені у відповідних нормативних документах та «Положенні з проведення контролю паперу (картону), призначеного для пакування сухих харчових продуктів за санітарно-гігієнічними показниками якості та безпечності» [3].

Використання картону для пакування сухих харчових продуктів дозволяється за умов відповідності вимогам і нормам за органолептичними показниками: поверхня чиста, рівна, гладка; колір білий, світло-сірий або світло-жовтий; інтенсивність запаху (водної витяжки) не більше одного балу.

За мікробіологічними показниками картонне пакування повинне відповідати встановленим нормам:

- кількість мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів, не більше 300 КУО (колонієутворюючих одиниць);

- відсутність бактерій груп кишкових паличок-коліформи (БГКП) - в 5 г;

- відсутність патогенних мікроорганізмів, у т. ч. б/р Сальмонела - в 10,0 г;

За санітарно-хімічними показниками:

- допустимі концентрації міграції (ДКМ) катіонів важких металів з паперу (картону) (водна витяжка), мг/дм3: цинку - 1,0; свинцю - 0,03; хрому - 0,1.

В роботі представлені порівняння різних типів споживчого паковання для вина. Слід відмітити ряд переваг картонного паковання для даного виду продукції: економічність (дешевизна), високі естетичні та екологічні властивості, безпечність.

Об'єктом дослідження було споживче картонне паковання картопляних чіпсів Ringles зі смаком паприки «Paprica 165г» (вид паковання - барабан).

Дослідження проводилось на відповідність нормам «Положення з проведення контролю паперу (картону), призначеного для пакування сухих харчових продуктів за санітарно-гігієнічними показниками якості та безпечності» [3]. В процесі дослідження було встановлено, що за органолептичними показниками картонне паковання картопляних чіпсів Ringles зі смаком паприки «Paprica 165г» відповідає даному Положенню: поверхня паковання чиста, рівна та гладка; колір світло-жовтий; інтенсивність запаху ледь відчутна.

Наступним етапом було дослідження паковання за мікробіологічними показниками, а саме визначення патогенних мікроорганізмів. Сутність методу полягає у накопиченні патогенних ентеробактерій в середовищах збагачення з наступним пересівом на щільні селективні і диференційні середовища. Після їх росту вивчено біохімічні властивості і проведено сірологічну ідентифікацію даного зразка [3]. При дослідженні проведено висівання патогенних мікроорганізмів, зокрема сальмонели.

Кінцевий результат записали та проаналізували як негативний, тобто в досліджуваній масі проби сальмонели відсутні.

Таким чином, картонне паковання картопляних чіпсів Ringles зі смаком паприки «Paprica 165г» за органолептичними та досліджуваним мікробіологічним показником є безпечним та відповідає встановленим нормам.


Список використаних джерел

  1. Завгородня В.М. Тара і упакування продовольчих товарів: Навч. по­сібник. – Львів: Вид. ЛКА, 2001. – 256 с.

  2. Сирохман І.В., Завгородня В.М., Товарознавство пакувальних ма­теріалів і тари: Підручник. – К.: ЦНЛ, 2005. – 614 с.

  3. Положення з проведення контролю паперу (картону), призначеного для пакування сухих харчових продуктів за санітарно-гігієнічними показниками якості та безпечності: затвердж. Наказом Мінюста Укр. Від 22 серпня 1996 р. за N 469/1494  К. : МЮУ, 1996. – 50 с. – (Нормативний документ Мінюста України. Положення).Достарыңызбен бөлісу:
©kzref.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет