Таран Анна ПавлівнаДата06.05.2019
өлшемі36.5 Kb.
#136049
түріКнига

Регіональний конкурс

«Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»

(шкільний етап)

Цілі: визначити переможців конкурсу, заохотити учнів 4 – 5 класів до систематичного читання сучасної української літератури; зацікавити їх читанням; сформувати читацькі інтереси; виховувати любов і повагу до книги.

Матеріал до підготовки: мікрофон, музика, книжкові виставки: «Книги, які знають усе», «Сучасна дитяча проза», формуляри читачів 4 та 5 класів. Матеріали біографії Лесі Ворониної, Ольги Бусенко, Катерини Лебедєвої, Івана Андрусяка.

Бібліотекар. (На фоні музики).Книга – це велике диво, створене людиною. Книга допомагає нам пізнавати самих себе і світ, що навколо нас. Так, людина, яка не любить читата, дуже обділена. А той, хто вміє і любить читати – щаслива людина. Біля неї багато друзів розумних, добрих, вірних.

Книга стала для нас звичною. Вона оточує нас всюди: у школі, вдома. Із книг ми дізнаємось про все на світі: про всесвіт, про природу, про життя під водою, про минуле нашої країни і навіть про те, що колись буде – це фантастика.

Сьогодні ми зібралися з вами, щоб взяти участь у регіональному конкурсі «Відгук на сучасну дитячу прозу». У нашому конкурсі приймають участь учні 4 класу: Стешенко Аня, Пасюра Даринка, Дадикін Данило, Філатова Карина; та учні 5класу: Литвин Катерина, Шульпина Марія, Лисенко Олександра, Матякіна Ірина, Подушко Владисла. Вітайте наших конкурсантів!

Пісня «Нам без книг ніяк не можна».

Наш конкурс – свято будуть оцінювати журі: Довга О. П. -ЗВР, Гончар В. В. - учитель української мови, Таран А. П. - бібліотекар школи.

Щоб дізнаємося, які книги подобаються нашим конкурсантам, ми заглянемо у їхні формуляри. І зробимо це у формі гри «Мікрофон». Я передаю мікрофон і задаю питання, учень відповідає і передає його іншому. Говорити треба стисло.Гра «Мікрофон». Запитання для читачів:

*Яка книга залишила у твоїй пам’яті незабутній слід?

*Що найбільше запам’яталось і сподобалось?

*Хто головний герой книги?

*Ти порадив би прочитати цю книгу своїм одноліткам?

Погляньте на цю виставку книг. Сьогодні ця виставка незвичайна. Тому, що це виставка книг «Сучасна дитяча проза», а ще і тому, що ця виставка може говорити, вона «жива», «розмовляюча виставка». Неодмінно нам знадобиться і друга виставка «Книги, які знають все». Це словники, довідники для того, щоб усі слова які нам не зрозумілі, ми могли знайти і пояснити для себе і товаришів.Бібліотекар. Отже, ви почули сьогодні про безліч цікавих і захоплюючих книг, які прочитали ваші товариші. Чи зацікавили вони вас? Якщо так, то не гайте часу і прочитайте ці книги.

А ми продовжуємо конкурс. Я хочу вам запропонувати незвичайну виставку, виставка книг, яка вміє говорити. Виставко говори! (Учні - конкурсанти по черзі беруть книгу із виставки «Сучасна дитяча проза» і зачитують відгук на прочитану книгу. )

Пасюра Даринка - «Прибулець з Країни нямликів» Лесі Ворониної;

Стешенка Аня - «Паперовий Янгол» Ольги Бусенко;

Дандикін Данило - «Паперовий Янгол» Ольги Бусенко;

Філатова Карина - «Паперовий Янгол» Ольги Бусенко;

Литвин Катерина – «Птаха Корабель» Катерини Лебедєвої;

Шульпина Марія – «Стефа і її Чакалка. Дівчача повістина» Івана Андрусяка;

Лисенко Олександра - – «Птаха Корабель» Катерини Лебедєвої;

Подушко Владислав«Стефа і її Чакалка. Дівчача повістина» Івана Андрусяка;


Бібліотекар. Під час розповідей дітей зустрічалися деякі незрозумілі слова. Якщо ці слова не зрозумілі, де можна знайти пояснення?

- Правильно, у словничках та довідниках. Перед вами виставка «Книги, які знають все». Давайте заглянемо до цих книжок та знайдемо пояснення слів: бумеранг, калейдоскоп, абориген, характерник, джура. Хто перший знайшов - зачитує.Бібліотекар. Поки наше журі підводить підсумки конкурсу, хто найкраще написав відгук на прочитану книгу, я хотіла б познайомити вас із письменниками, які написали для вас ці книги. А допоможуть мені у цьому наші книголюби, які приготували для нас цікаві інформації.

Книголюби. Повідомляють, що інформацію про письменників знайшли в Інтернеті.

Короткі інформація про письменників: Ольгу Бусенко, Катерину Лебедєву, Лесю Воронину, Івана Андрусяка. ( Додатку № 1)Бібліотекар. Слово надається журі. Журі визначають переможців та нагороджують учасників конкурсу.

Ну що, сподобалися вам книги із серії сучасної дитячої прози? Тоді поспішайте прочитати ці книги. І на закінчення нашого конкурсу – свята я хочу сказати вам:

У книги люди, наче бджоли в осоти,

Знесли духовний, чародійний мед.

Сліпцеві очі нам протри – і вмент

Побачить сонце й голубі висоти,

Відчує мислі найстрімкіший лет,

Збагне людські страждання і турботи,

Поможе іншим темряву збороти.

Читайте, діти! Хай не буде у вас жодного дня, коли б ви не прочитали бодай однієї сторінки з нової книги!


Додаток № 1.

Леся Воронини (Вороніна Олена Анастасіївна) народилася 21 березня 1955 р.в м. Києві, письменниця, журналістка.з 1992 року – головний редактор дитячого журналу «Соняшник».

Вона має літературні псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна.

Член Спілки письменників України, член асоціації українських письменників.

Маленька Леся росла допитливою й кмітливою дитиною. Дуже рано почала складати різні фантастично – гумористично – таємничі історії. Навчалася у Київському державному університеті на філологічному факультеті. Перші казки писала для свого сина Євгена.

Написала для дітей іронічні детективи об’єднані у серію «Суперагент 000»: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях», «Таємниця золотого кенгуру». Пригодницькі повісті: «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера». А також написала понад 100 сюжетів коміксів, що в продовж 13 років з’являлися на сторінках журналу «Соняшник».

Лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс «Коронація слова» (2005 р.)Ольга Бусенко. Ольга Василівна Бусенко народилася у 1958 р. на Дніпропетровщині. З 1965 р. живе в Києві. Тут вона закінчила школу, а потім Київський національний університеті ім.. Т. Г. Шевченка на філологічному факультеті. Працювала викладачем російської та української мови. Зараз працює вчителем у Печерській міжнародній школі. Друкується в дитячих журналах «Та – ра – ра», «Пізнайко», «Барвінок».

Катерина Лебедєва. Катерина Лебедєва народилася восени 1982 р. Вищу освіту здобула в Інституті Журналістики КНУ ім.. Т. Г. Шевченка. Працює журналістом. Має псевдонім Шуша. Член Національної спілки журналістів України.

Іван Андрусяк. Андрусяк Іван Михайлович – поет, прозаїк, перекладач. Народився 28 грудня 1968 р. Лауреат першої премії видавництва «Смолоскип», літературних премій «Благовість». Живе і працює у Києві. Написав і видав 7 поетичних збірок та 3 прози. А також пише для дітей.
Каталог: doc -> files -> news
news -> Байка як жанр літератури та її особливості. Езоп
news -> 6 клас (світова література, для практичної роботи)
news -> Приклади завдань та коментарі
news -> Урок біології в 6 класі
news -> Химия и Word
news -> Перемога добра над злом у казці Г. К. Андерсена „Дикі лебеді
news -> Міністерство аграрної політики та продовольства україни
news -> Для чого людина приходить у цей світ? (за романом Василя Барки «Жовтий князь»)
news -> План конспект на блок заняття №
news -> Контрольна робота №1 з теми «Вступ. Найдавніші пам’ятки словесного мистецтва» (тести)


Достарыңызбен бөлісу:
©kzref.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет