Вчора розпочався офіційний візит до України Генерального секретаря Організації об’єднаних націй пана Бан Кі Муна (оплески)Дата17.03.2018
өлшемі42.15 Kb.
#21197

Шановний пане Генеральний секретар!

Шановні гості!

Шановні студенти та викладачі!

Вчора розпочався офіційний візит до України Генерального секретаря Організації об’єднаних націй пана Бан Кі Муна (оплески).

В рамках цього візиту пан Генеральний Секретар бере участь у «Київському саміті з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії».

Вчора Президент України Віктор

1

Янукович разом з Генеральним секретарем ООН Бан Кі Муном відвідали Чорнобильську атомну станцію.


Сьогодні пан Генеральний Секретар є гостем ІМВ. Давайте привітаємо його в нашому домі (оплески).

Кілька слів про нашого високого гостя.

Бан Кі Мун народився 13 червня

1944 року в маленькому селі Тюсю в Кореї. Згодом його родина переїхала до міста Чжунджу.

У середній школі Бан Кі Мун був

2
зразковим учнем. Особливі успіхи демонстрував у вивченні англійській мови.

У 1962 році Бан Кі Мун переміг на конкурсі шкільних робіт, організованому Червоним Хрестом та був відзначений поїздкою до США, під час якої мав можливість поспілкуватися з Президентом США Джоном Кенеді.

Саме тоді на запитання журналістів стосовно майбутньої кар’єри він без вагань відповів, що твердо вирішив стати політиком.У 1970 році Бан Кі Мун отримав ступінь бакалавра міжнародних відносин в Сеулському національному

3

університеті.У 1985 році отримав ступінь магістра державного управління в школі управління імені Кенеді при Гарвардському університеті.

У 1975 році Бан Кі Мун розпочав працювати у відділі Організації Об'єднаних Націй при міністерстві закордонних справ Республіки Корея.

Згодом обіймав посади першого секретаря Постійного представництва Республіки Корея при Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку; директора відділу Організації Об'єднаних Націй в центральному апараті міністерства в Сеулі; працював

4

послом у Відні.У 1992 році як спеціальний радник міністра закордонних справ Бан Кі Мун був заступником Голови Спільної комісії з ядерного контролю між Північною і Південною Кореєю після прийняття історичної Спільної декларації про проголошення Корейського півострова без'ядерною зоною.

У 1999 році Бан Кі Мун - Голова Підготовчої комісії при Організації Об’єднаних Націй з питань розробки Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Накопичений за багато років досвід

5

послужив міцною основою для виконання Бан Кі Муном ключової ролі в ході успішного головування Республіки Корея на п'ятдесят шостій сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка розпочалася 12 вересня 2001 року.Ставши керівником апарату Голови Генеральної Асамблеї в час, коли були здійснені теракти 11 вересня, Бан Кі Мун використав своє мистецтво дипломата і керівника для встановлення духу співпраці у відносинах між державами-членами. Завдяки зусиллям Бан Кі Муна Генеральною Асамблеєю була прийнята перша резолюція сесії (56/1), що

6
засудила терористичні акти 11 вересня.У вересні 2005 року, будучи міністром закордонних справ Республіки Корея, він зіграв провідну роль у досягненні ще однієї епохальної домовленості по забезпеченню миру і стабільності на Корейському півострові.

За зразкову службу Бан Кі Мун тричі нагороджений орденами Республіки Корея, та удостоєний високих урядових нагород ряду країн світу.У 2009 році Бан Кі Мун отримав звання Почесного доктора Мальтійського університету та

7

університету штату Вашингтон.1 січня 2007 року Бан Кі Мун був обраний восьмим Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй і заступив на цей пост, маючи за плечима 37-річний досвід роботи як у складі уряду, так і на міжнародній арені.

Окрім корейської Бан Кі Мун вільно володіє англійською, французькою та японською мовою. Його головним хобі є гольф. Бан Кі Мун має сина та двох доньок.

Я із задоволенням хочу відзначити, що наш університет плідно співпрацює з п’ятьма вищими навчальними

8

закладами Республіки Корея, а саме:  • Корейський Університет іноземних мов Ханкук;

  • Університет Корйо;

  • Сеульський університет;

  • Університет Вонкванг;

  • Інститут науки й технологій Гванжу

За визначний внесок у підтримання миру та безпеки між народами рішенням Вченої Ради від 4 квітня 2011 року пану Бан Кі Муну присвоєно звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» (оплески).

9

Тож дозвольте за дорученнямВченої Ради вручити пану Бан Кі Муну

диплом, медаль та мантію Почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка

( Вручення ).

До слова запрошується Почесний доктор Київського національного університету імені

Тараса Шевченка Бан Кі Мун (виступ до 20 хв.)

Дозвольте подякувати пану Генеральному Секретарю за змістовний виступ і перейти до запитань. Прохання

10


до студентів і викладачів підходити до мікрофонів та ставити питання (питання-відповіді 20-25 хв.).

Час на «запитання-відповіді» вичерпаний. Тому дозвольте від імені всіх присутніх ще раз привітати пана Генерального Секретаря з присвоєнням високого звання Почесного доктора та побажати йому міцного здоров’я та натхнення у його благородній справі по підтримці миру між народами (оплески).Дякуємо всім присутнім за участь у цій зустрічі!

11

Достарыңызбен бөлісу:
©kzref.org 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет