Шановний пане Генеральний секретар!
Шановні гості!
Шановні студенти та викладачі!
Вчора розпочався офіційний візит до України Генерального секретаря Організації об’єднаних націй пана Бан Кі Муна (оплески).
В рамках цього візиту пан Генеральний Секретар бере участь у «Київському саміті з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії».
1
Янукович разом з Генеральним секретарем ООН Бан Кі Муном відвідали Чорнобильську атомну станцію.
Сьогодні пан Генеральний Секретар є гостем ІМВ. Давайте привітаємо його в нашому домі (оплески).
Кілька слів про нашого високого гостя.
Бан Кі Мун народився 13 червня
1944 року в маленькому селі Тюсю в Кореї. Згодом його родина переїхала до міста Чжунджу.
У середній школі Бан Кі Мун був
2
зразковим учнем. Особливі успіхи демонстрував у вивченні англійській мови.
У 1962 році Бан Кі Мун переміг на конкурсі шкільних робіт, організованому Червоним Хрестом та був відзначений поїздкою до США, під час якої мав можливість поспілкуватися з Президентом США Джоном Кенеді.
Саме тоді на запитання журналістів стосовно майбутньої кар’єри він без вагань відповів, що твердо вирішив стати політиком.
У 1970 році Бан Кі Мун отримав ступінь бакалавра міжнародних відносин в Сеулському національному
3
університеті.
У 1985 році отримав ступінь магістра державного управління в школі управління імені Кенеді при Гарвардському університеті.
У 1975 році Бан Кі Мун розпочав працювати у відділі Організації Об'єднаних Націй при міністерстві закордонних справ Республіки Корея.
Згодом обіймав посади першого секретаря Постійного представництва Республіки Корея при Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку; директора відділу Організації Об'єднаних Націй в центральному апараті міністерства в Сеулі; працював
4
послом у Відні.
У 1992 році як спеціальний радник міністра закордонних справ Бан Кі Мун був заступником Голови Спільної комісії з ядерного контролю між Північною і Південною Кореєю після прийняття історичної Спільної декларації про проголошення Корейського півострова без'ядерною зоною.
У 1999 році Бан Кі Мун - Голова Підготовчої комісії при Організації Об’єднаних Націй з питань розробки Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.
Накопичений за багато років досвід
5
послужив міцною основою для виконання Бан Кі Муном ключової ролі в ході успішного головування Республіки Корея на п'ятдесят шостій сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка розпочалася 12 вересня 2001 року.
Ставши керівником апарату Голови Генеральної Асамблеї в час, коли були здійснені теракти 11 вересня, Бан Кі Мун використав своє мистецтво дипломата і керівника для встановлення духу співпраці у відносинах між державами-членами. Завдяки зусиллям Бан Кі Муна Генеральною Асамблеєю була прийнята перша резолюція сесії (56/1), що
6
засудила терористичні акти 11 вересня.
У вересні 2005 року, будучи міністром закордонних справ Республіки Корея, він зіграв провідну роль у досягненні ще однієї епохальної домовленості по забезпеченню миру і стабільності на Корейському півострові.
За зразкову службу Бан Кі Мун тричі нагороджений орденами Республіки Корея, та удостоєний високих урядових нагород ряду країн світу.
У 2009 році Бан Кі Мун отримав звання Почесного доктора Мальтійського університету та
7
університету штату Вашингтон.
1 січня 2007 року Бан Кі Мун був обраний восьмим Генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй і заступив на цей пост, маючи за плечима 37-річний досвід роботи як у складі уряду, так і на міжнародній арені.
Окрім корейської Бан Кі Мун вільно володіє англійською, французькою та японською мовою. Його головним хобі є гольф. Бан Кі Мун має сина та двох доньок.
Я із задоволенням хочу відзначити, що наш університет плідно співпрацює з п’ятьма вищими навчальними
8
закладами Республіки Корея, а саме:
-
Корейський Університет іноземних мов Ханкук;
-
Університет Корйо;
-
Сеульський університет;
-
Університет Вонкванг;
-
Інститут науки й технологій Гванжу
За визначний внесок у підтримання миру та безпеки між народами рішенням Вченої Ради від 4 квітня 2011 року пану Бан Кі Муну присвоєно звання «Почесний доктор Київського національного університету імені Тараса Шевченка» (оплески).
9
Тож дозвольте за дорученням
Вченої Ради вручити пану Бан Кі Муну
диплом, медаль та мантію Почесного доктора Київського національного університету імені Тараса Шевченка
( Вручення ).
До слова запрошується Почесний доктор Київського національного університету імені
Тараса Шевченка Бан Кі Мун (виступ до 20 хв.)
Дозвольте подякувати пану Генеральному Секретарю за змістовний виступ і перейти до запитань. Прохання
10