Виготовлення заготовок нервюр крилаДата07.03.2018
өлшемі43.95 Kb.
#20226
түріКонспект

Хмельницький палац творчості дітей та юнацтва

Конспект відкритого заняття

в авіамодельному гуртку.

Рівень навчання - основний

Рік навчання - перший

Тема заняття:


«Виготовлення заготовок нервюр крила»

Керівник гуртка

Соколов Геннадій Васильович

Дата проведення 02.02.2015Тема: Виготовлення заготовок нервюр крила.
Мета:

 • навчальна: набуття техніко-технологічних умінь і навичок; навчання технології виготовлення нервюр крила за кресленням й власної конструкції, практичних навичок у проектуванні і виготовленні різних деталей крила кордових моделей функціональне призначення нервюр крила, вміння застосовувати різні пристосування.

 • розвивальна: формування майстерності виготовлення авіамоделі, розвиток технічного мислення, конструкторських здібностей, стійкого інтересу до технічної творчості, професійне самовизначення, обґрунтований вибір професії з урахуванням власних інтересів та здібностей.

 • виховна: виховання культури праці, формування і розвиток позитивних якостей емоційно-вольової сфери особистості: працелюбство, наполегливість, відповідальність й свідомості людини праці, формування пізнавальних інтересів, інтелектуальних умінь і навичок в активній пізнавальній діяльності, уміння працювати в колективі, уміти поєднувати індивідуальні потреби та бажання з інтересами команди та членів гуртка.


Інструменти та матеріали: креслення моделі, таблиці з різноманітними профілями, зразки шаблонів нервюр різних профілів, готові крила різних конструкцій, фанера, деревина бальза, шаблони нервюр, інструмент для столярних робіт, інструмент для обпилювання, контроль-вимірювальний інструмент, олівець, лінійка, лобзик.
Тип: комбіноване
Форми роботи: групова, індивідуальна
План

I. Організаційна частина 5 хв.

II. Теоретична частина 10 хв.

III. Практична частина 65 хв.

IV. Підведення підсумків роботи 10 хв.
Хід заняття:
I. Організаційна частина

Привітання. Перевірка присутніх. Підготовка робочого місця та інструменту.


II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

Сьогоднішнє заняття є продовженням вивчення технології виготовлення крила кордової моделі. Давайте пригадаємо основні параметри та деталі крила: • набір нервюр;

 • лонжерони;

 • передня і задня кромка;

 • закруглення.

Нервюри створюють і підтримують заданий профіль крила. Лонжерон, знаходиться в самій товстій частини профілю крила, приймає поперечні сили і вигинаючий момент, які діють на крило у польоті. Передня та задня кромки, закруглення створюють контури крила. А основне призначення крила – це створювати підйомну силу при польоті літака.


 1. Повідомлення теми та мети заняття:

Тема нашого сьогоднішнього заняття: “Виготовлення заготовок нервюр крила.”

Ми маємо: • ознайомитися з технологією виготовлення заготовок нервюр крила з фанери;

 • вдосконалити уміння та навички роботи зі столярним інструментом;

 • розширити знання про будову крила та профілі кордової моделі;

 • вміти застосовувати різні пристосування;

 • знати техніку безпеки при роботі зі столярним інструментом.


IV. Пояснення нового матеріалу

Сьогодні ми будемо випилювати з фанери за допомогою лобзика заготовки нервюр крила. Крило потребує точного виготовлення. Особливо суворо потрібно витримувати профіль крила, його форму в перерізі. Від того, наскільки точно будуть виконанні нервюри, в значній мірі залежать льотні якості моделі. Тому ми попередньо виготовили шаблон профілю крила. Профілів є дуже багато, вони відрізняються по формі і аеродинамічнім характеристикам. Для нашої моделі ми вибрали симетричний профіль. Він має достатньо високі аеродинамічні характеристики, а виготовляти крило такого профілю не дуже складно.

Профіль крила треба креслити особливо точно. Для того ми спочатку і зробили з вами шаблони нервюр крила. Шаблон – це зразок по якому робляться ті чи інші деталі.
Технологія виготовлення заготовок нервюр крила наступна. Шаблон кладемо на лист фанери. Лівою рукою ( лівша – правою ) притиснемо шаблон, а правою ( лівша – лівою ) олівцем окреслимо нервюру. Повторимо цю операцію кілько разів. Тепер випиляємо лобзиком нервюри з малим припуском на кожну. При роботі з лобзиком треба звертати увагу на правильне положення інструменту відносно фанери. Пилка лобзика повинна розташовуватися під кутом 90 градусів відносно поверхні фанери. Після того як усі заготовки нервюр випиляні, за допомогою шліфувальних брусків убираємо зайві припуски. Звертаю Вашу увагу на техніку безпеки при роботі лобзиком.

V. Практична частина

Зараз ми почнемо практичну частину заняття. В кожного з вас є шаблон нервюри крила, фанера, лобзик, олівець, шліфувальний брусок. Ще раз хочу звернути вашу увагу на правильне положення лобзика відносно фанери. Якщо під час роботи у кого-небудь будуть виникати запитання, я підійду до кожного і зможемо особисто вирішити як краще робити те чи інше. Якщо під час роботи зломиться пилка, ми її замінимо на цілу.


VII. Завершальний етап

Проведення аналізу роботи кожного учня. Обговорення помилок, шляхи їх усунення. Обговорення елементів творчого вирішення технологічних та практичних задач. Прибирання робочих місць.


Достарыңызбен бөлісу:
©kzref.org 2023
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет