Во Велика Британија Двојазичниот избор поезија „Шест македонски поетиДата13.03.2018
өлшемі5.29 Kb.
#20656
түріКнига

Промоција на „Шест македонски поети“ во Велика Британија

Двојазичниот избор поезија „Шест македонски поети“ кој летово во соработка со Блесок го објави АРК од Англија, ќе биде промовиран во Велика Британија, од 15 до 20 октомври. Покрај уредникот на книгата, Игор Исаковски, со своја поезија пред британската публика ќе се претстави и Лидија Димковска. Организирани се вкупно пет поетски читања и промоции на „Шест македонски поети“, во Лондон, во Манчестер (две читања, од кое едното на Манчестерскиот книжевен фестивал), во Јоркшир и на универзитетот во Бангор, Велс. Во книгата „Шест македонски поети“ се застапени и Богомил Ѓузел, Катица Ќулавкова, Јовица Ивановски и Елизабета Баковска.
Каталог: press -> 2011
2011 -> Соопштение за јавноста, 20. 12. 2011 „Рио бар,роман од Ивана Сајко
2011 -> Ароматические углеводороды
2011 -> Оао «Московский завод по обработке цветных металлов» (мзоцм) – современное металлургическое предприятие по производству полуфабрикатов из цветных металлов и сплавов в виде плит, лент, полос листов, фольги
2011 -> Лекция 11. Атом Резерфорда Бора и гипотеза де Бройля >11 Ядерная модель атома Резерфорда
2011 -> Лекция 14. Элементы квантовой статистики и зонной теории твердого тела 14 Понятие о квантовой статистике
2011 -> Лекция №12. Химия галогенов (VII a подгруппа) Электронная конфигурация атомов галогенов Элемент
2011 -> Физико-химические методы исследования


Достарыңызбен бөлісу:
©kzref.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет