Вступ Предмет вивчення фізики Фізикабет1/6
Дата24.11.2022
өлшемі272.64 Kb.
#179389
түріЗакон
  1   2   3   4   5   6
Байланысты:
Вступ


Вступ  1. Предмет вивчення фізикиФізика – наука про природу, що вивчає найзагальніші властивості матеріального світу, внаслідок чого закони фізики мають фундаментальний характер.
Мета, яка ставиться при вивченні фізики, полягає в ознайомленні з основними фізичними явищами, їх механізмами, закономірностями і практичними застосуваннями.  1. Зв’язок фізики з іншими науками

Фізика із самого початку свого виникнення була, є і залишиться науковою основою техніки. Фізичні явища, закони, закономірності використовують у технологічних процесах сучасного виробництва. У свою чергу, успіхи фізики значною мірою залежать від техніки, матеріалів, приладів та установок.


Фізика пов’язана з математикою, знання якої використовуються в теоретичних дослідженнях фізичних об'єктів, а фізичні методи дослідження застосовуються в хімії, астрономії, геології, біології тощо. На стиках цих наук виникли нові розділи науки: фізична хімія, астрофізика, біофізика, геофізика та ін.  1. Поняття матерії. Форми її існуванняМатерія – все те, що існує навколо нас незалежно від нашої свідомості і відображається нею у відчуттях.
Матерія існує у формі речовини і поля.
Речовина – форма матерії, що складається із сукупності молекул, атомів, елементарних частинок і їх з’єднань, що мають масу спокою. Наприклад, вода, повітря, стіл і т.д. Речовина може перебувати у чотирьох агрегатних станах: твердий, рідкий, газоподібний, плазма. Наприклад, лід, вода, водяна пара – агрегатні стани води (Н2О).
Фізичне поле – це особлива форма матерії, посередництвом якої відбувається взаємодія між частинками речовини. Наприклад, гравітаційне поле, електромагнітне поле тощо.

  1. Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6
©kzref.org 2022
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет